Strmý pád regionálního deníku

Rozmýšlel jsem se a čekal celý týden. Dával jsem Karlovarskému deníku šanci, kterou nevyužil. Toto médium je na pořádném sešupu na dno mediální žumpy.

O minulém víkendu se v regionu konala řada sportovních akcí. Karlovarský deník o nich informuje - vybírám z titulků:

Fotbal: Ostrov, Nová Role a Rotava? - tvrdé tresty a kontumace

Lomnice a Citice si to rozdají o vítěžnou trofej krajského poháru

I.B třída - Postupové dostihy pokračují

Sedlec šil sestavu horkou jehlou

Pila sestřelila doma Kolovou.....

Sedlec se postaví prvnímu Lokti

Většina článků tedy píše o fotbale, jakoby jiné sporty téměř neexistovaly. Nic proti tomu, nejpopulárnější sport si jistě pozornost zaslouží.

Ale minulou sobotu se v Karlových Varech běžel třetí ročník půlmaratonu.

Závod se stříbrnou známkou kvality udělenou Mezinárodní atletickou federací IAAF. Závod s mezinárodní účastí, na jehož startu bylo 3,5 tisíce běžců, další běžci v předprogramu v rodinném běhu, za účasti účastnice Olympijských her. V cíli jsme mohli vidět ministra Chládka, primátora Kulhánka, starostu Chodova Pizingera, kardiologa Pirka, Keňany, Etiopany, běžeckou špičku České republiky. Stovky karlovaráků a obyvatel našeho kraje.

Ve VIP zóně byl Lukáš Bauer, ministryně pro místní rozvoj, hejtman Karlovarského kraje.... Divácká kulisa byla znovu výrazně lepší než v předchozích ročnících, na kolonádě byla doslova hlava na hlavě.

Nic z toho nestálo za pozornost Karlovarskému deníku.

Největší sportovní akce roku v Karlovarském kraji není hodna pozornosti tohoto média.

O objektivním informování v tomto deníku ohledně politických kauz si iluze nedělám již dávno, ale že redakce padá tak rychle do bahna i v oblasti sportu jsem nečekal. Asi nemá smysl dál ztrácet čas a na webu kliknout na odkaz Karlovarský deník

Já to rozhodně již dělat nebudu. Co vy?

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Miloslav Zítka | neděle 31.5.2015 8:30 | karma článku: 9,29 | přečteno: 471x