Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JR

J19a17n 19R50á27ž

17. 9. 2023 19:47

Zdánlivě mimo téma článku:

Jsem zvědav, jak bude stát reagovat na rozhodnutí Nejvyššího soudu o oprávněnosti požadovat náhradu zisku v případě zásahu státu do svobody podnikání při protipandemicých opatřeních v budoucnu.

PS. V článku popisovaném případě by měla, podle mého názoru, konečná odpovědnost a s ní související náhrada škody, jít za tehdejším ředitelem místně příslušného finančního úřadu. Finanční úřady jsou relativně nezávisle na ministerstvu jednající jednotky, za jejichž rozhodování v rozporu se zákonem je přímo odpovědný jejich ředitel.

0 0
možnosti
Foto

Na naprostou většinu podnikatelů by se dalo parafrázovat čínské rčení "když přijdeš domů, zbij svoji ženu. I když nevíš za co, ona to ví vždy." Křišťálově čistého, abys pohledal. Nejvíc "zaklekávaná" je paradoxně Babišova firma Agrofert. Kdyby se podobný "mikroskop" zaostřil na jakýkoliv jiný podnik, našlo by se podobných kousků na hraně zákonů také dost. Přestupky za hranou by se našly také, ale ty jsou hůř dohledatelné a ještě hůř dokazatelné.

2 9
možnosti
Foto

A jak to souvisí s uvedeným případem v tomto blogu?

Kdy tam absolutně o žádný "kousek na hraně zákona" a o žádný přestupek nešlo?

7 1
možnosti
LH

Fiala se teď snaží likvidovat Agrofert.. je to o.k.?

1 7
možnosti
PK

Zaklenutí, odkázat ...

1 0
možnosti
OU
Uživatel požádal o vymazání
3 1
možnosti
JV

současné ministerstvo financí dělá daleko větší boty:

https://www.lidovky.cz/byznys/cigarety-polsko-dan-dph.A230915_120712_ln_ekonomika_hud?zdroj=top

A přichází o daleko více peněz. Naprosté diletantství.

2 10
možnosti
PZ

V rámci obhajoby svého guru dát rovnítko mezi porušení zákona a tržní chování spotřebitelů to chce opravdu míti místo mozku marmeládu, pane koblížku

12 2
možnosti
  • Počet článků 3330
  • Celková karma 24,85
  • Průměrná čtenost 1805x
Jsem publicista, žiji v Českých Budějovicích, mám rád historii i jižní Čechy. Jsem rád za rody vladařů z Rožmberka a knížat Schwarzenberských, které mají zásluhu na zvelebení této půvabné krajiny.

Kontakt: jan.ziegler@seznam.cz