Vrchní terorista zabit, Rusko na straně islamistických fanatiků

V Íránu byl zabit lídr Hamásu Ismáíl Haníja. Palestinci obvinili z akce Izrael, Jeruzalém se oficiálně nevyjádřil. Izraelci však slíbili pomstu každému, kdo se podílel na teroristických útocích v říjnu minulého roku.

Je třeba si připomenout loňské události 7. října. Muslimští radikálové z Hamásu vtrhli na území Izraele, kde podle webu seznamzpravy.cz zavraždili často brutálním způsobem na 1200 civilistů a dopustili se příšerných zvěrstev. Nelidské zrůdy ubíjely malé děti zaživa, ženám pak odřezávaly kusy těl. Haníja byl tenkrát v Turecku a když dostal zprávy o teroristickém útoku Hamásu proti Izraeli, tak se u toho usmíval. Nelze se tedy divit tomu, že Jeruzalém slíbil zlikvidovat všechny špičky Hamásu včetně Haníji. Kdo však stojí za tímto činem, není zatím známo.

Je sice pravdou, že Ismaíl Abd ul-Salím Ahmad Haníja byl šéfem politického křídla Hamásu, nicméně, jak uvedl web novinky.cz, i on fanaticky nenáviděl židovský stát, a jak se říká, přiléval olej do ohně. Například letos v květnu k loňským brutálním násilnickým orgiím Hamásu uvedl, že 7. říjen „otevřel dveře pro vytvoření palestinského státu“ a že útok „povznesl palestinskou otázku na bezprecedentní úroveň“.

Řekneme si to na rovinu, Haníja nebyl žádným neviňátkem, patřil k těm, kteří Izraeli vyhrožovali likvidací a Hamás je včetně politického a vojenského křídla považován za teroristické spolčení. Dotyčný trvale hlásal myšlenku, že Hamás si hodlá ponechat zbraně a držet se závazku zničit Izrael. Jisté lidové přísloví praví, „kdo seje vítr, sklízí bouři aneb také „boží mlýny melou pomalu, ale jistě“.

Ani nepřekvapuje, že tento útok podle článku na iDNES.cz odsoudilo Rusko, které se trvale paktuje s muslimskými radikály z Hamásu a jeho představitele opakovaně zve do Moskvy na jednání. K němu se připojily Turecko a Írán. K nim se pak přidaly zástupci dalších islamistických teroristických organizací. Inu, taková pěkná sešlost.

Teroristické útoky jsou obecně nepřijatelné. Jenomže, když je někdo sám stoupencem terorismu a podílí se na teroristických útocích proti jiným, může se stát, že dopadne sám špatně. Kdo s čím zachází, s tím také schází. V souvislosti se zabitím Haníji si opět vzpomenu na výrok starého pana profesora z filmu Vyšší princip, „z hlediska vyššího principu mravního, vražda na tyranu není zločinem.“ Je mi líto smrti nevinných lidí, ale abych litoval mrtvých vrahů, zločinců a teroristů, to po mně vážně nikdo nemůže chtít.

Zdroje:

Odřezávali jim části těl. Přibývá svědectví o brutalitě Hamásu vůči ženám - Seznam Zprávy (seznamzpravy.cz)

Odkaz

Lídr Hamásu Haníja byl zabit v Íránu, uvedlo teroristické hnutí — ČT24 — Česká televize (ceskatelevize.cz)

Izrael bude smrti Haníji litovat, hrozí Írán. Rusko mluví o politické vraždě - iDNES.cz

Odkaz

Autor: Jan Ziegler | středa 31.7.2024 11:29 | karma článku: 22,96 | přečteno: 469x

Další články autora

Jan Ziegler

Ozbrojené útoky skupiny Černý lev 777 na sídla KSČ byly oprávněné a legitimní

Činnost této protikomunistické odbojové skupiny je méně známá než třeba bratří Mašínů. Přesto však i oni si zaslouží pozornost a uznání za to, že se vzepřeli zločinné rudé totalitě.

19.5.2025 v 14:32 | Karma: 11,36 | Přečteno: 245x | Diskuse | Ostatní

Jan Ziegler

Jak penicilin amerických vojáků zachraňoval život českým dětem

Je to taková méně známá tvář osvobození západních Čech americkou armádou. Mnohé české děti vděčí za své životy penicilinu, který sebou přivezli američtí vojáci. Pokud by ho nedostaly, většina z nich by by nežila.

16.5.2025 v 15:51 | Karma: 15,29 | Přečteno: 262x | Diskuse | Ostatní

Jan Ziegler

Gorolská kapela Lipka, to jsou nejen lidové písně, ale i výtvarné umění

I v letošním roce připravila kapela Lipka, která propaguje lidovou kulturu z Těšínských Beskyd, řadu novinek – jak hudebních, tak společenských! Patří k nim projekt FOLKOVE nebo nový deskal v Bukovci.

15.5.2025 v 13:40 | Karma: 7,08 | Přečteno: 300x | Diskuse | Kultura

Jan Ziegler

To Stalin zradil Vlasova a svoji krutou bezohledností stvořil vlasovce

Hovořit o vlasovcích jako o zrádcích je hodně zjednodušující. Mnozí z nich byli spíše oběťmi souhry krutých událostí. Pravdou však je, že tito vojáci výrazně pomohli v kritických chvílích Pražskému povstání.

14.5.2025 v 13:24 | Karma: 16,69 | Přečteno: 435x | Diskuse | Ostatní

Jan Ziegler

Polsko trestá ruský teroristický útok, zavírá konzulát v Krakově

Existují nezvratné důkazy o ruském žhářství ve Varšavě,uvedli polští představitelé. Příčinou tohoto a dalších teroristických útoků může být fakt, že Rusko tím odvrací pozornost od vlastních katastrofálních selhání.

12.5.2025 v 17:33 | Karma: 17,22 | Přečteno: 360x | Diskuse | Společnost

Nejčtenější

Tragicky zahynul moderátor počasí v České televizi Jan Šrámek

19. května 2025  12:44,  aktualizováno  13:37

V sobotu odpoledne při nehodě v italských Alpách zemřel dlouholetý meteorolog a moderátor počasí...

Umučil studentský pár kvůli nepořádku. Brutalita vražd šokovala 1. oddělení

19. května 2025

Premium Spousta krve a dvě těla na posteli. Místo činu v roce 2013 připomínalo spíš jatka než byt...

Slevy kol tíží přezásobené prodejce. Část z nich zřejmě nepřežije

20. května 2025  8:42

Prodejcům jízdních kol se nedaří zbavit zásob, které si vytvořili během boomu v časech pandemie....

Cizinec zaplatil za jízdu taxíkem v Praze přes 200 tisíc, zjistil ráno s hrůzou

13. května 2025  17:07

O více než 200 tisíc korun málem přišel v Praze cizinec, který se v noci vracel na hotel taxíkem,...

Němcová ve studiu zahodila brožurku od Konečné. Nenávist, reagovala komunistka

18. května 2025  12:41,  aktualizováno  14:19

Nesete historickou vinu a podporujete miliardáře Andreje Babiše, zaútočila senátorka Miroslava...

Oči plné nenávisti. Jak Goebbels probodl pohledem židovského fotografa

21. května 2025

Seriál Rozdával úsměvy na všechny strany, ale pak pohled Josepha Goebbelse náhle potemněl. To když se...

Finále o Dukovany nemůže pískat Francouz, říká šéf ČEZ Daniel Beneš

21. května 2025

Tendr století na výstavbu dvou jaderných bloků v Dukovanech, který vyhrála korejská firma KHNP, se...

Dopadne to jako na Slovensku. Omezení ceny půjček podpoří lichvu, tvrdí průzkum

21. května 2025

Premium Spotřebitelské úvěry, s nimiž se pojí velmi vysoké úroky, kvůli kterým dlužník půjčenou částku...

Boj o bohatou pouštní nevěstu. Když se Čína a USA perou, vítězí Saúdové

21. května 2025

Premium Když se dva perou, třetí se směje. Tohle otřepané rčení padne na současnou Saúdskou Arábii jako...

Vyhrajte balíček stylových doplňků na svačiny od Hollandie
Vyhrajte balíček stylových doplňků na svačiny od Hollandie

Poctivé jogurty, to je Hollandia. Věděli jste ale, že vyrábí také skvělé jogurtové nápoje a osvěžující smoothie? Zapojte se do soutěže a vyhrajte 5...

  • Počet článků 3526
  • Celková karma 18,68
  • Průměrná čtenost 1747x
Jsem publicista, žiji v Českých Budějovicích, mám rád historii i jižní Čechy. Jsem rád za rody vladařů z Rožmberka a knížat Schwarzenberských, které mají zásluhu na zvelebení této půvabné krajiny.

Kontakt: jan.ziegler@seznam.cz

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.