Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Typická ukázka hlouposti a populismu ČSSD

Nová Bystřice na Jindřichohradecku bude platit za nemocniční pobyt novorozenců a dětí do patnácti let, ale i nastávajících maminek, u nichž si komplikované těhotenství vyžádá hospitalizaci. Píše o tom Právo a tuto novinku inicioval tamní starosta a kandidát na jihočeského hejtmana Jiří Zimola (ČSSD). Tak, jak je to podané, to není nic jiného, než zbytečné mrhání obecními penězi.

Na první pohled to vypadá nádherně a dojemně, ale ve skutečnosti je to typicky nabubřelá socialistická hloupost. Proč? Inu proto, že peníze by měly dostávat všechny maminky a děti, a to je zbytečné. Nedaleko ode mě bydlí známý s přítelkyní a malým dítětem. On je bohatým majitelem stavební firmy a jeho rodina se má skvěle. Opravdu nevidím důvod, proč by obce měly takový lidem připlácet za pobyt v nemocnici. Nejsem proti pomoci sociálně slabým, kteří se do problémů dostanou bez vlastní viny, ale tohle ne. Pozoruhodné je, že socialista Zimola sám přiznal, že rodiny novorozenců musely podle statistik posledních let dávat za zdravotnickou péče 25 tisíc korun ročně, tedy už v dobách vládnutí ČSSD. Přímo se proto nabízí otázka, proč jaksi pan starosta nepřišel s tímto bohulibým nápadem už dříve? Odpověď je jasná, nehodilo se mu to do krámu. Z jeho strany se nyní jedná o čistě předvolební populismus. Chápu, že vidina teplého hejtmanského křesla je lákavá, ale garantuji mu, že on do něj neusedne.

Autor: Jan Ziegler | čtvrtek 22.5.2008 17:33 | karma článku: 31,50 | přečteno: 2306x

Další články autora

Jan Ziegler

Lékaři berou v Rusku 15 000 měsíčně, aby přežili, berou úplatky a předepisují narkotika

Až 100 euro za rychlejší vyšetření a 300 euro za vypsání falešného receptu na opiáty a analgetika. Podle pediatra Kudaškina si tímto způsobem přilepšují ruští doktoři, jelikož ze svých mizerných platů by jinak nepřežili.

3.7.2026 v 17:32 | Karma: 12,03 | Přečteno: 197x | Diskuse | Společnost

Jan Ziegler

Sergej Kudaškin už sedm let marně žádá o azyl, v Rusku mu hrozí až 20 let vězení

Je to neskutečný příběh s nejistým koncem, v němž ministerstvo vnitra nerespektuje zákonné lhůty o vyřízení právní ochrany. Přitom Kudaškin ostře kritizuje Putinův zločinný režim a do Ruska být vydán nesmí.

2.7.2026 v 17:53 | Karma: 9,83 | Přečteno: 146x | Diskuse | Společnost

Jan Ziegler

Odebrat Zelenskému vyznamenání je nesmysl, nekryje však SPD vlastní neschopné ministry?

Partaj Tomia Okamury přišla s návrhem na odebrání Řádu bílého lva ukrajinské hlavě státu. Je to ubohost, ale co když je to pouze záměrné odvádění pozornosti od daleko závažnějších problémů.

1.7.2026 v 11:55 | Karma: 15,87 | Přečteno: 290x | Diskuse | Politika

Jan Ziegler

Další Benešovo selhání, hloupě si utahoval z Chamberlaina

To se opravdu nepovedlo, Edvard Beneš se s Janem Masarykem ve vzájemných telefonátech naváželi do britského premiéra. Vůbec to nebylo chytré a Československu to akorát uškodilo.

30.6.2026 v 11:32 | Karma: 12,11 | Přečteno: 283x | Diskuse | Ostatní

Jan Ziegler

Zbabělý Turek kárá prezidenta, že není chlap, sám však udal ženu za deb.la v baru

Je to takový kříženec pokrytce a směšné postavičky. Řeč je o Filipu Turkovi ze strany Motoristů, který káže vodu, přičemž sám pije víno.

29.6.2026 v 14:57 | Karma: 24,53 | Přečteno: 471x | Diskuse | Společnost

Nejčtenější

Špičatý výdech z metra na náměstí Jiřího z Poděbrad budí rozpaky. Ptákům ale neublíží

Nová podoba náměstí Jiřího z Poděbrad
14. července 2026  15:25

Po více než dvouleté rekonstrukci se veřejnosti znovu otevřelo náměstí Jiřího z Poděbrad. Jeho...

Třesně vs. mléko. Znáte mýty o jídle?

Ve Vizovicích mají nejmladšího zmrzlináře v Česku, šestnáctiletý Jindřich...
vydáno 15. července 2026

Strašily vás babičky bolavým břichem po zapití třešní nebo angínou z bleskově snědené zmrzliny v...

Nejroztomilejší fotogalerie prázdnin je tu. Zoo se chlubí novými mláďaty

Dvě květnová koťata karakalů v Zoo Praha přišla na svět pod širým nebem, a...
15. července 2026

Zvířecí školky se během léta pořádně rozrostly. Návštěvníci mohou v Brně pozorovat šest malých...

Pražský autobusák, který zmizel z mapy. Pankrác nahradily kanceláře a metro zůstalo

Autobusové nádraží Pankrác ve filmu Pan Tau na horách z roku 1970
14. července 2026  14:14

Film Florenc 13.30 z roku 1957 proslavil nejen herce, především Josefa Beka v roli řidiče autobusu,...

Štěnice se šíří i do hotelů vyšší kategorie. Pražští hygienici řeší desítky případů

ilustrační snímek
12. července 2026  10:10

Pražská hygienická stanice stále častěji řeší výskyt štěnic v ubytovacích zařízeních. Nejde přitom...

Neratovice hledají provozovatele sběrného dvora, důvodem je upřesnění podmínek

ilustrační snímek
19. července 2026  5:50,  aktualizováno  5:50

Neratovice na Mělnicku vypsaly výběrové řízení na provozovatele sběrného dvora. Důvodem je...

Hanojská věž, jejíž řešení by trvalo miliardy let. Muzeum láká na hlavolamy

V Bílovci ukazují tajemství stovek hlavolamů. Výstava představuje klasiku, jako...
19. července 2026  7:12,  aktualizováno  7:12

Na výstavu, na níž děti dokážou odložit své mobily a klidně i na hodinu na ně zapomenout, láká...

V Kryrech na Lounsku půjde přespat v bunkru. Podnikatel plánuje zážitkové ubytování

Betonový bunkr ze 30. let minulého století koupil od státu za 230 tisíc korun...
19. července 2026  7:12,  aktualizováno  7:12

Řopík s výhledem na Schillerovu rozhlednu v Kryrech na Lounsku změnil majitele. Betonový bunkr ze...

Lávka HolKa se promění v divadlo nad řekou. Akrobatickou show uvidíte zdarma

Představení PHILIA propojuje nový cirkus, živou hudbu a samotné místo, kde se...
19. července 2026  6:39

Lávka HolKa se už brzy promění v neobvyklé divadelní jeviště. Akrobaté z uskupení Cie Pieds Perchés...

Objevily jsme parádní herní kufříky, které naše děti zatím nepustily z ruky
Objevily jsme parádní herní kufříky, které naše děti zatím nepustily z ruky

Léto a prázdniny jsou v plném proudu, což pro nás maminky znamená jediné – vymyslet atraktivní program pro děti a přežít dlouhé cesty autem nebo...

  • Počet článků 3756
  • Celková karma 17,20
  • Průměrná čtenost 1678x
Jsem publicista, žiji v Českých Budějovicích, mám rád historii i jižní Čechy. Jsem rád za rody vladařů z Rožmberka a knížat Schwarzenberských, které mají zásluhu na zvelebení této půvabné krajiny.

Kontakt: jan.ziegler@seznam.cz

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.