Tvrdík - borec z oranžového Paroubkova týmu
Měla a má to být hvězda Lidového domu, bývalý armádní důstojník kdysi odložil uniformu, aby se mohl stát šéfem obrany, protože v demokratických zemích bývá zvykem, že ministerský post náleží civilistovi. Bylo to poněkud nestandardní řešení, ale budíž.
Ovšem samotné působení pan Tvrdíka v čele resortu už tak slavné nebylo. Jeho kritici o něm soudí, že sice umí rozjet velkolepé akce, ovšem ty se mu pak vymknou z rukou a on je přestává zvládat.
To dosvědčují velkolepé přestavby kasáren, do kterých se nalily miliardy a jež pak armáda nakonec opustila. Zářným příkladem jsou pověstné Janovice nad Úhlavou. My starší známe ono pořekadlo vojáků základní služby „Janovice nikdy více..." Tak Janovice se měly změnit v místo pohody a možná právě proto byly do umýváren nainstalovány drahé baterie. I když člověka také napadá, kolik Tvrdíkových kamarádu-majitelů firem se asi mělo dobře.
Pan Tvrdík nakonec doministroval, ovšem jeho sociální demokracie na něj nezapomněla a přiklepla mu slušnou trafiku - post generálního ředitele Českých aerolinií. Manažérovy manažérské schopnosti se opět projevily. Během jediného roku se prosperující společnost dostala do půlmiliardové ztráty a musela bojovat o holé přežití.
Jsem jenom zvědav, co chystají oranžoví pro pana Tvrdíka nyní, doufejme, že paroubkovci volby prohrají a lidé se nebudou muset takových „hvězd" bát.
Jan Ziegler
V Arménii vyhrála svoboda nad ruskou tyranií
Hlavním poraženým arménských voleb je Putin, jak výstižně podotkl ve svém komentáři na webu Forum24.cz ruský podnikatel Vitalij Ginzburg. Arméni se nedali zastrašit ruským vyhrožováním a Kremlu vzkázali jasné ne.
Jan Ziegler
Zemřela statečná Zdena Mašínová, její matku umučili komunisté
Byla dcerou chrabrého otce Josefa Mašína, kterého popravili nacisté. Na jejím osudu se potvrdilo, že nacismus a komunismus jsou pohromou lidstva. Život jí pak jako malému dítěti zachránila sudetská Němka.
Jan Ziegler
Motoristé na životním prostředí, zkáza, zmar a protekce
Upřímně řečeno, fanatické zelené aktivisty moc nemusím, ale to co předvádějí Motoristé na Ministerstvu životního prostředí je děs, běs. Na důležitá místa dosazují svoje lidi bez kvalifikace a zkušeností, klientelismus jak vyšitý.
Jan Ziegler
Pravnuk Otce národa: „Palacký by podpořil Ukrajinu a smíření s Němci“
Přímý potomek Františka Palackého upozornil na důležitý fakt. Jeho předek se opakovaně vymezoval proti agresivnímu carskému Rusku a také byl velmi kritický vůči komunismu, o kterém prohlásil, že je zhovadilý.
Jan Ziegler
Všeobecné referendum je cestou do pekel, může to skončit katastrofou
Dobrou zprávou je, že za současného situace s největší pravděpodobností celostátní lidové hlasování neprojde. Troufám si tvrdit, že lid nemůže hlasovat o závažných otázkách. Plebiscit o rakouské jaderné elektrárně varuje.
| Další články autora |
Zemřela Zdena Mašínová, dcera legionáře a perzekvovaná sestra uprchlých odbojářů
Ve věku 92 let zemřela Zdena Mašínová, jejíž bratři za totality utekli ozbrojení na Západ. Čelila...
Po deštích se lesy plní houbami. Tady mají Pražané největší šanci na plný košík
Počasí posledních dnů jako by si čeští houbaři sami vymodlili. Kombinace vydatných dešťů a...
Pražská muzejní noc 2026: Na Florenci se chystá videomapping zdarma, zahraje i Lake Malawi
Více než 60 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí otevře své brány netradičně v nočních...
Mačkáte v MHD tlačítka správně? ROPID vysvětlil, jak dávat znamení bez zmatků
Kdo někdy nervózně mačkal tlačítko v tramvaji pětkrát za sebou nebo hledal ten správný čudlík, není...
Z elektrokola se za pár tisíc stane raketa. Policie na přečipované stroje nestačí
Mnozí prodejci elektrokol na webech nepřímo vybízejí zákazníky k porušování pravidel. Lákají na...
Sprchy, ošetřovna i nocleh. Plzeň zřídí nové humanitární centrum
Nové humanitární centrum má vzniknout do konce příštího roku v Plzni. Mělo by sloužit zejména lidem...
V létě odehraje Zhruba divadlo v Českém ráji pět autorských inscenací
Pět autorských inscenací odehraje Zhruba divadlo v létě v Českém ráji. Sezonu zahájí 4. července na...
Průzkum prodlouží opravu Mořičovského zámečku u Ostrova na Karlovarsku
U Ostrova na Karlovarsku pokračuje záchrana zříceniny Mořičovského zámečku. Původně měla skončit v...
V Hradci Králové se na týden uzavře frekventovaný podchod pod třídou Karla IV.
V Hradci Králové bude od pondělí do neděle 21. června uzavřený podchod na třídě Karla IV., který...

Akční letáky
Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!
- Počet článků 3742
- Celková karma 17,32
- Průměrná čtenost 1682x
Kontakt: jan.ziegler@seznam.cz



















