Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seM67i90l17a60n 76Š79ť89a26s27t65n20ý
A nejhorší bylo, co následovalo potom - sovětští "poradci" zde tak dlouho tahali za nitky, až nás dovedli na cestu "jejich" socialismu se všemi důsledky, které to pro nás mělo: Místo demokracie totalita, místo prosperity úpadek. Přesný opak toho, co se dělo v zemích, které skutečně osvobodili západní spojenci.
P40a59v63e35l 11C20h18m39e68l68í57k
Tohle zvířecí chování vojáků, kteří žili několik let v nepředstavitelně těžkých podmínkách a pod trvalým psychickým tlakem společně s trvalou hrůzou o přežití, je bohužel těžkým následkem KAŽDÉHO válečného běsnění.
Velmi dobře a tvrdě naturalistivky to popisuje ve svých románech např. E.M. Remarque. O hrůzách války jako tom nejhorším, co si lze vůbec představit, mluvil a varoval nás i náš někdejší prezident, arm. generál L. Svoboda, přímý účastník bojů ve 2.sv. válce.
Vyvolání války, její podpora a ospravedlňování (ať už z kterékoli strany) je nepochybně barbarsví a zločin nejvyššího řádu.
J35i84ř40í 42K37i76n28d67l
Příbuzní byli nadšeni se sovětské armády do doby, kdy v době oběda a radosti nad osvobození jim do domu vstoupili sovětští vojáci a sebrali vše, co tikalo i to co měli na rukách a odešli, když byli svědky, jak sovětská armáda znásilňuje ženy a jak říkala teta " Kdyby měla koza šátek, tak ji sovětský voják ojede“. Zde dám jednu depeši zaslanou jako stížnost do SSSR, v roce 1945B které knižně vydala UK. Ministerstvo obrany dne 3. 9. 1945 „Rudoarmějci páchají takové nepřístojnosti, že obyvatelovo žije v neustálém strachu a úzkostech. Spáchané hospodářské škody nebude ani za dlouhou dobu nahradit. Čeští lidé před činností Rudé armády se chtějí vystěhovat. , rudoarmějci loupí v bytech při přestřelce čtyři Češi zastřeleni Celkem je hlášeno ze dvou mít 27 případů krádeží, loupeží a jiných nepřístojností „ Znásilňují ženy. dívky . Na stížnost armády USA není žádná stížnost, žádná depeše
J22i31ř95í 46K24i14n87d93l
Odborníci mají za to, že v závěru války sovětští vojáci znásilnili na dva miliony německých žen. Soudí se, že to byla pomsta za zvěrstva, jichž se němečtí vojáci dopouštěli na dobytém sovětském území. Z pozdějších rozhovorů s řadou takto postižených žen vyplynulo, že každá z nich byla v průměru znásilněna dvanáctkrát. Vojáci Rudé armády neměli slitování, v jejich rukách skončily osmileté holčičky i devadesátileté stařeny. Mnoho žen přitom zemřelo.
Němci odhadovali počet svých žen znásilněných rudoarmejci na jaře a v létě 1945 na dva milióny. Sexuálního násilí – třebaže v nesrovnatelně menší míře – se však dopouštěli i západní Spojenci. Američtí vojáci od vylodění v Normandii 6. Června 1944 znásilnili ve Francii 181 žen a v Německu 552.Jeden lékař odhadl, že v Berlíně bylo znásilněno asi 100 000 žen," píše Beevor, z nich "10 000 zemřelo, většinou spáchaly sebevraždu. Procento mrtvých žen bylo zřejmě daleko vyšší než mezi 1,4 milionem těch, které trpěly ve východním Prusku, v Pomeranii a ve Slezsku. Usuzuje se, že celkem byly znásilněny asi 2 miliony německých žen a velmi podstatná menšina, ne-li většina, byla znásilněna mnohonásobně." Nejenže znásilňovali vojáci Rudé armády německé ženy, znásilňovaly také "ukrajinské, ruské a běloruské ženy a dívky, které byly právě osvobozeny z totálního nasazení v Německu," což "absolutně ochromuje jakékoliv pokusy ospravedlnit chování Rudé armády jako pomstu za německou brutalitu v Sovětském svazu." Sovětská armáda znásilňovala ženy všude kam přišla v Maďarsku, Polsku a u nás a tak dál.V živé paměti ještě mají někteří občané tehdejší doby obrázky zanedbaných vojáků, kteří si přes rameno nesli pušku na špagátě, a slovo hygiena zcela ztratilo význam. To byla. ona slavná Rudá armáda, která bojovala za slavného Stalina. A co zmiňovaná krutost, ta neznala mezí. Za velkolepé sovětské osvobozovací kampaně se ukrývaly ženy ve vinařských sklepích před vojáky Rudé armády. Strach z jejich násilnických praktik je donutil tísnit se ve sklepě, ale
P87E39T33R 56D43R83Á73P70A10L
Pro Rusaky to nebylo osvobozování, ale obsazení území, které patřilo k Německu. Jako v 68, když se divili, že jsou v Československu, protože jim řekli, že jedou do Nemecka
J68a74n 87Z97i59e30g74l16e20r
To je ovšem neomlouvá.
M65i32r30o43s51l22a97v 59P52a88v44l23í49č31e23k
To, co jste popsal, je samozřejmě pravda. I u nás, v Podkrkonoší byly podobne případy zaznamenány. Leč, bylo by dobré vidět vše v souvislostech: mnozí z těch vojáků prošli ve strašlivých podmínkách víc než půl Evropy, každý den tváří v tvář smrti, v tancích (jel jste někdy v tanku? Já ano, sloužil jsem u tankistů - nepředstavitelné, ujet takové vzdálenosti). Navíc byli vytrženi z normálních podmínek na řadu let. Tím ty činy neomlouvám, ale víme my, jak bychom se v takových podmínkách chovali? Navíc po těchto činech obvykle následovaly tvrdé tresty- obvykle zastřelení (alespoň u nás se to, podle výpovědi pamětníků stalo).
J25a29r10o45m22i23r 50L20a68n41c68i12k
Nejvetsim paradoxem je, ze Ruda Armada v roku 1945 co osvoboditelkase casto chovala jak jak pan Zirgler popisuje.
A v roku !968 kdyz prisla co okupanti se chovali naprosto korektne a disciplinovane! Bylo mi tenkrat 25 let, tak si to dobre pamatuju
Š40t69ě62p10á30n 40B14i48c64e73r53a
Ti vojáci nezdivočeli ve válce. Někteří vůbec nevěděli, kde jsou a jaký má jejich příchod smysl.
H88a88n23n82a 44R82y57b51n74i21c35k63á
Připadá mi to divné, ale v českých diskuzích je obvyklým argumentem poukaz na "jiné" kde to či ono bylo ještě horší.
Co tak "nejsme jako oni" ?
J19i35n42d54ř48i58c65h 86Z32a78p90l46e17t33a52l
ale pozor, tak zcela obvykle osvobození vypadá. V takové Itálii mají Den osvobození, ale masové znásilňování u toho bylo nejmíň o řád ukrutnější než cokoliv, co se dělo v ČSR
Habsburkové také údajně osvobodili Maďarsko od Osmanů, řádili tam jak černá ruka takovým způsobem, že si řada Maďarů hned přála Turka zpátky
J22a52n 15Z98i90e93g51l95e23r
Blog je o Československu. A Američané u nás neřádili tak jako Rusové.
- Počet článků 3742
- Celková karma 17,28
- Průměrná čtenost 1682x
Kontakt: jan.ziegler@seznam.cz


















