Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

ZZ

A naše exilová vláda nám toho dobráka Reinharda Heydricha, za to, jak se staral o české dělníky, nechala zavraždit.

0 2
možnosti
Foto

Nejlepší lázně ale dostali od nacistů Židé. Pan Ziegler by měl ty svoje oslavné články o tom, jak to bylo za protektorátu skvělé, posílat do Izraele.

1 6
možnosti
JZ

Vy to nemáte v hlavě v pořádku. Já snad píši někde, že za protektorátu bylo skvěle? To jsem nikdy nenapsal. Pouze se zamýšlím nad fakty, která mohou být někomu nepohodlná, ale jsou pravdivá. Je potřeba o nich mluvit. To, že budeme jako komunisté zamlčovat pravdu a upravovat historii, ničemu nepomůže. Když o ní nic nevíte, tak raději mlčte, abyste se neztrapňoval.

Představte si, že Polákům připadal protektorát jako dobré místo k životu.

Já jsem příznivec Izraele, ale vy jste v diskusích hlásal pochopení pro Írán a jeho vyhrožování Židovskému státu. Tohle byste mohl posílat do Izraele.

4 1
možnosti
Foto

V době protektorátu tu byl nacionální socialismus. Jak při projevech zaznívalo v té době i z úst našich politiků. "Nacionální socialismus je pro dělníky a ne jako socialismu v SSSR, který je pro proletáře" Takže jsme postupně přešli z jednoho socialismu do druhého komunistického. Takže u nás nebyl přechod nikterak dramatický.

3 1
možnosti
Foto

Karma. V totalitě je to vždy stejné. Nekecej, nezlob, dám ti líznout smetánky. Děláš problémy, máš smůlu. Stačí se dnes podívat na KLDR.

9 0
možnosti
JH

J52a18n 59H51r59u10š25k79a

16. 8. 2024 10:14

No v KLDR to dotáhly ještě kousek dál...tam odstranili ty lízátka a nechali jen tu smůlu:)

Ale to tak bývá, když budujete komunismus a překlopí se Vám to do feudalismu

5 0
možnosti
MS

Pravzorem odborářské rekreace bylo obří nacistické rekreační zařízení Prora na Rujáně, kde za levný peníz probíhala také ideologická masírka. Přístup měli jen příslušníci saubere Rasse "bez vady".

https://www.lidovky.cz/relax/zajimavosti/naciste-v...

6 0
možnosti
Foto

Tak proč u nich pracují, když jim dali akorát prd. Co je to za tydýty když jdou se ucházet o práci a vezmou práci za kterou nic nedostanou. Nepatří náhodou mezi ně.

12 1
možnosti
Foto

Musíme si přeznat, ač neradi, že naše země za druhé světové války, byla významná zbrojnice Německa. Pomáhali jsem vyrábět a vyvíjet zbraně, které zabíjeli spojence, jak na zemi, tak na moři a to bez náznaku sabotáže. Za dobrou práci pro říši byl zvýšen příděl potravinářský lístků a poukazů na rekreace pro dělníky a to i nařídil sám Heydrich. Až do roku 1944 a promítali se filmy z USA, což tohle bylo ve všech okupovaných zemí zakázáno.. Natáčely se české filmy, hrály se české hry. Chodilo se do kaváren, tancovalo, jezdilo se k vodě koupat, jezdilo se na dovolenou. Do roku 1944 se pořádaly v Praze Jazzové dny. Byly u nás dny Bedřicha Smetany, a dalších našich velikánů. Pro naše dělníky se budovaly jídelny, dbalo se o přísun potravin, dělníci chodili na pravidelné lékařské prohlídky. Pořádali se pro ně estrády, kam jezdil umělci z Prahy je pobavit. Třeba v Plzni dělníky až do konce války vítala hudba.. Měli tam orchestr dechový, jazzový a symfonický. Za dobrou práci jezdili dělníci na rekreaci do Luhačovic a jiných lázeňských a rekreačních zařízení. Akorát museli zkousnout, že se tam zdravilo pozdravem Heil Hitler. Rádi se podrobili. Po jedné koleji jely transporty se Židy do plynu a po druhé vlak s našimi dělníky na rekreaci. O tom jak jsme se měli byl i pořad na ČT, vyšlo na toto téma několik knih, třeba namátkou "Práci čest "

12 0
možnosti
Foto

Nebylo to za války výjimkou. Např ve Fr. třeba u Blocha, či Peugeota tomu nebylo jinakFrantíci si však kvli tomu hnůj na vlastní hlavy nekydají

6 0
možnosti
  • Počet článků 3525
  • Celková karma 18,75
  • Průměrná čtenost 1747x
Jsem publicista, žiji v Českých Budějovicích, mám rád historii i jižní Čechy. Jsem rád za rody vladařů z Rožmberka a knížat Schwarzenberských, které mají zásluhu na zvelebení této půvabné krajiny.

Kontakt: jan.ziegler@seznam.cz

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.