Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Na Hradčany patří český král, nikoliv odporní kšeftaři

To je moje credo a zatím si stojím. Nicméně, jsem rád, že Miloš Zeman už není prezidentem a velká hradní ostuda tak končí. Horší už to být nemohlo. Týká se to třeba přehlížení pochybných praktik kancléře Mynáře.

Fakt, že Miloš Zeman si zřejmě do svého hradního počítače sám nainstaloval dětské porno, jiné vysvětlení totiž neexistuje, je už jen takovým drobným detailem. Zeman byl vyloučen z KSČ až v roce 1970. Nevím, na co čekal. Slušní komunisté odevzdali stranickou legitimaci hned po vpádu vojsk Varšavské smlouvy v osmašedesátém, ti méně odvážní pak po 21. srpnu 1969, kdy čs. ozbrojené složky brutálně potlačily demonstrace obyvatel proti sovětské okupaci, a kdy už bylo jasné, do jakého temna naše vlast řítí. Ti co vyčkávali, co bude, a sami se rudé knížky nezbavili, nebyli žádní hrdinové, ale obyčejní vypočítavci. Je pozoruhodné, že komunistická minulost Zemana, který kandidoval proti nekomunistovi profesoru Drahošovi, tehdy současným Pavlobijcům před pěti lety nevadila.

Prezident České republiky by také měl především bránit zájmy své země, kdežto Zeman se choval jako vlastizrádce. On hájil zájmy Ruska Číny, a tak se stýkal s problematickým ruským oligarchou Vladimírem Jakuninem, o kterém mluvil jako o svém příteli a jezdil za ním na Rhodos, a kterého jen kamarádství s Putinem chrání před vězením za masivní korupci a miliardové podvody. Jakunin je podle věrohodného svědectví Alexeje Navalného a dalších ruských opozičníků obyčejný mafián a zločinec. A s takovými se náš prezident kamarádí. Příšerné! Před Čínou se pak zemanovský Hrad plazil jako správný poslušný ratlík a zároveň inicioval psaní ponížených replik do Pekingu. Zeman dále sliboval jakési miliardové čínské investice, ty se ovšem jaksi nedostavily.

Jsem proto rád, že nyní už Hrad nebude sloužit cizím zájmům, nepříliš nám nakloněným mocnostem, a navrací se do skutečných českých rukou. Také přestane fungovat jako servisní středisko pro pochybné podnikatelské aktivity kancléře Vratislava Mynáře.

Mynář je Zemanovým obrovským neomluvitelným selháním. Jeho trapné výmluvy, kterým chtěl svého kancléře hájit, jako že jeleny by stejně někdo zastřelil, jsou hloupé a dětinské. Mynář podle všeho využíval Hrad pro své podnikání majitele lyžařského areálu v Osvětimanech na Uherskohradišťsku. Nechal si tam na účet daňových poplatníků odvézt z Pražského hradu párty stan nebo stromky. Je opravdu velmi trapné, že nyní se Mynář snaží hodit svoji vinu na Správu Pražského Hradu. Připomíná to ono známé, zloděj křičí, chyťte zloděje. A také si pan kancléř zastřílel na zvířata v lánské oboře, ovšem nějak za to zapomněl zaplatit. Maličkost, dělá to jen pár set tisíc korun.

Jenomže tohle Mynářovo velmi pochybné působení jde i na vrub Zemana, který si jej na Hrad přivedl a podle všeho tyto de facto zlodějské praktiky vědomě toleroval. Doufám, že Policie ČR již brzy zahájí v této záležitosti patřičné kroky. O vině či nevině rozhodují nezávislé soudy, o tom žádná, ale jedno je jisté. Na prezidentskou amnestii se Mynář už spoléhat nemůže.

Takové ponížení Pražského Hradu je něco otřesného. Chtělo by to opravdu návrat českého krále, aby se Pražský Hrad stal sídlem důstojné hlavy státu, a přestal být místem peleše lotrovské a pochybných kšeftařských způsobů.

 

 

 

Autor: Jan Ziegler | čtvrtek 9.3.2023 11:04 | karma článku: 24,83 | přečteno: 606x
  • Další články autora

Jan Ziegler

Gavrilo Princip zavraždil arcivévodu usilujícího o mír a přispěl k hrozné válce

Odsouzeníhodný teroristický čin, při kterém zahynuli arcivévoda František Ferdinand d’Este a jeho manželka Žofie, nakonec vedl k první světové válce. Velký podíl na rozpoutání vojenského konfliktu mají také Rusko a Srbsko.

28.6.2024 v 13:35 | Karma: 17,37 | Přečteno: 432x | Diskuse | Společnost

Jan Ziegler

Beslan aneb dal Putin de facto pokyn k vraždě nevinných lidí?

Brzy bude dvacáté výročí nejstrašnějšího teroristického útoku v historii Ruska. Islamisté v severoosetinském Beslanu zajali přes 1100 lidí, z nichž třetina zahynula. Velmi neprofesionální však byl zásah bezpečnostních složek.

26.6.2024 v 13:10 | Karma: 18,03 | Přečteno: 440x | Diskuse | Společnost

Jan Ziegler

Nacisté nám hospodu nechali, komunisté nám ji sebrali

Petr se mnou sloužil na vojně v půlce osmdesátých let v Prachaticích a takto rázně a otevřeně to řekl dokonce před soudruhem poručíkem- velitelem čety. Tento jinak kovaný komunista se naštěstí zachoval rozumně a nechal to být.

25.6.2024 v 11:50 | Karma: 22,92 | Přečteno: 1004x | Diskuse | Společnost

Jan Ziegler

Výlet do jihočeského Kadova a okolí stojí za to

Jižní Čechy nabízejí spoustu krás, známých i méně známých. Vesnička Kadov na Blatensku patří k těm druhým. Ke známým pozoruhodnostem patří tzv. kadovský viklan, v okolí obce se nacházejí rybníky, kamenné útvary, turistické trasy.

20.6.2024 v 17:29 | Karma: 14,50 | Přečteno: 255x | Diskuse | Cestování

Jan Ziegler

Raději budu žít ve Francově Španělsku než ve Stalinově Rusku

Tato slova pronesl Sir Winston Churchill a přesně vystihují situaci ve Španělsku po vítězství konzervativních sil vedených generálem Francem v občanské válce v roce 1939. Nebyl to zápas dobra se zlem a dobro nezvítězilo.

19.6.2024 v 12:47 | Karma: 20,86 | Přečteno: 494x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Francouzský volební šok. Vyhrála levicová koalice, Le Penová je až třetí

7. července 2024  14:25,  aktualizováno  8.7 6:05

Druhé kolo předčasných parlamentních voleb ve Francii překvapivě ovládla levicová Nová lidová...

Spadlý strom v Praze zranil dva lidi. Bouřky v Česku komplikovaly dopravu

6. července 2024  11:58,  aktualizováno  22:56

Silné bouřky, které v sobotu večer přecházely přes Česko, za sebou zanechaly mnoho škod, potíže v...

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Vraťte se domů! Barceloňané stříkali vodu na turisty, ti opouštěli restaurace

8. července 2024  9:51

Zatímco turisté obědvali nebo se jinak občerstvovali v centru Barcelony, téměř tři tisíce místních...

Biden se znovu ostudně přeřekl. Prezident Putin, představil Zelenského

12. července 2024  6:35,  aktualizováno  11:22

Joe Bidenovi se opět nepodařilo přesvědčit veřejnost, že je duševně schopen vykonávat funkci...

Na Trumpově mítinku se střílelo, exprezident má zraněné ucho, střelec zemřel

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  1:34

Na sobotním předvolebním mítinku republikánského kandidáta na amerického prezidenta Donalda Trumpa...

Král David válčí proti Hamásu. Rozbitou izraelskou společnost spojuje hrdina z Gazy

14. července 2024

Premium Od zvláštního zpravodaje MF DNES v Izraeli Jen málo izraelských vojáků dokázalo na útok ze 7. října 2023 správně a rychle zareagovat. V...

Nejdřív vznikne mrak, pak ohnivá koule. Armáda si na testy pořídila novou zbraň

14. července 2024

Premium K českým vojákům míří nová zbraň. Rozhodli se otestovat termobarické granáty. Mají výrazně vyšší...

Rozjívená dvojčata rozbila šeď komunismu. Po letech jsme je vyfotili znovu

14. července 2024

Seriál Byla jako šídlo. Dagmar Hochová byla temperamentní dynamo a její fotky se zcela vymykaly dobové...

  • Počet článků 3350
  • Celková karma 21,72
  • Průměrná čtenost 1799x
Jsem publicista, žiji v Českých Budějovicích, mám rád historii i jižní Čechy. Jsem rád za rody vladařů z Rožmberka a knížat Schwarzenberských, které mají zásluhu na zvelebení této půvabné krajiny.

Kontakt: jan.ziegler@seznam.cz