Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.
I58v45a23n 85M24i10n57á36ř
Nikdy nepochopím, proč KSČ po sametové revoluci - nebyla zcela razantně zakázána. Je to zcela obdobné, jako bychom dnes tolerovali jakoukoli stranu s nacistickou ideologií.
Ironií zůstává, že střední a východní Evropa byla místo očekávané poválečné svobody od hitlerovského fašismu - uvržena do dvougeneračního bolševického teroru.
Měli bychom se přestat domnívat, že současní komunisté jsou "jen" jakousi (byť krajní) demokratickou levicí ! Zcela hypoteticky, pokud by se dostali k moci, byli by - stejně krutí, autokratičtí a bezohlední - jako jejich předchůdci.
Díky za každý článek, který hrůznou komunistickou minulost připomíná a je varovný pro současnou společnost.
J97o74s96e94f 16N13i36k47l
Vy myslíte, že stačilo se přejmenovat třeba na Stranu mírného pokroku v mezích zákona...
M90a87r42e64k 85T75r14i85z39u19l27j25a24k
Karma za článek.
Český komunizmus, to je absolutní bizár a anachronizmus. Notorická vlastizrada ve prospěch Kremlu, kolaborace se zemí, která nás vždy měla pouze za kořist. Čeští komunisté si ve své "věrnosti Sovětskému svazu až za hrob" snad ani nevšimli, že Sovětský svaz už neexistuje. A zjevně si vůbec nevšimli, že současné Rusko se mermomocí snaží tvářit, že je supervážně pravopravě konzervativní a tudíž z principu tepe evropské "levičáky" a "neomarxisty"
Tuším, že jsme (s výjimkou tupých komunistických diktatur a s nimi sbratřeného neostalinistického Ruska) poslední zemí na světě, kde ještě stále komunisté straší a aspirují na politické posty.
J63i80ř72í 64J75u85r76č34á62k
Francie, Rakousko, Belgie, Rumunsko... všechny tyto strany, které mají ve svém názvu "komunistická", jsou sdruženy ve Straně evropskéké levice. V Itálii nedávno oslavovali vznik KS Itálie, v Salzburgu vyhráli Komunisté volby a stáli přímo ve vedení města. To jen co si pamatuju z toho, co prošlo kolem mne.
Předpokládám tedy, že také souhlasíte s autorem, aby se proti komunistům postupovalo stejným způsobem, jako za Franca a Pinocheta ve Španělsku a Chile. Co byste tedy preferoval? Střílení u zdi, nebo něco speciálního? A co nečlenové těchto stran, kteří také nechtějí být součástí jakéhokoli vojenského paktu? Koncentráky, pracovní tábory? Jste horší, než ti současní komunisti. Ti aspoň nikde netvrdí, že by někoho chtěli likvidovat, nebo zavírat do koncentráků. A co zi bývalí? Z těch, co si posypali hlavy popelem a převlékli kabáty, uděláme prezidentčíky a ti, kteří ne? Cejch a na pranýř?
Nezapomeňte se před spaním pomodlit.
P47e21t62r 70Š21i14n33d51e11l34á20ř
Nevím, nevím, jaké obličeje by dělala a jakého stupně "kyselosti" by soudružka Konečná dosáhla, kdyby vedle toho musela opustit Brusel a 3/4 svého platu v továrně na elektromotory by musela posílat na tajný účet banky do Moskvy
P96e45p84a 94Z37a72h69r19á98d83k89a
Stačilo! by jen jím převést vydělaná Eura na Rubly a důchod někde KLDR, KUbě, Číně či RF, ale mezi tím lidem práce jak ráda říkí, ne mezi přátei režimu. Pamatujete na jediného emigranta z USA do SSSR slavného zpěváka Deana Reeda? Také nežil ve 2+1 a nechodil do kochozu
M40i20l82a20n 26Š31ť51a36s50t69n24ý
Čím dál víc se ukazuje jako naivní Havlův polistopadový názor, že komunistickou stranu netřeba zakazovat, protože sama do deseti let vyhnije. Jak je vidět, komanči se drží zuby nehty, jako ta pověstná tchyně okraje balkónu.
J38i49n30d12ř24i63c98h 62K87u18b91á15n26e28k
Komanči se přeci transformovali. Dnes jsou z nich rudí liberálové a jsou všude. Od prezidenta po uklízečku. KSČM je jen totem minulosti.
J94o77s37e13f 26Z67b34y77t56o80v51s87k10ý
Jen poprosím o upřesnění, kde se ty velké bouře protestů uskutečnily? A jak vnímáte třeba to, že Rakousko či Švýcarsko nejsou v NATO? Jsou to kolaboranti? Sice jsem zastáncem ČR v NATO, ale respektuji i to že někdo zastáncem není a v tom spočívá svoboda politických stran. Mají program a buď získají pro něj podporu či ne. Nebo by vám vyhovovalo, aby všichni měli stejný program a nejlépe ten správný a to ten, který se vám líbí?
R86o11m98a73n 82K49o82z16e45l
Přesně, komunisti jsou proti NATO dlouhodobě, v roce 1998 hlasovali proti vstupu, čili články o tomto jsou zbytečné a Nerudová se opět v politice neorientuje. Ostatně i jedna bývalá vládní strana má s NATO problém.
Piráti, jak je nejspíš neznáte. Strana, v níž mají problémy s NATO - iDNES.cz
Bojují za co nejsvobodnější internet, oslovují řadu...
J73i35n57d15ř19i46c94h 81K47u15b65á91n30e53k
Odvolávat se na postavičku Danuši Nerudovou je asi nějaké nedopatření.
Přestože nejste zrovna můj člověk, je to dobře a srozumitelně napsané. Spíš souhlasím.
J24a33n 34Z12i89e59g92l48e59r
V tomto případě Danuše Nerudová reagovala velmi rozumně.
V36i62l22é60m 87R43a18v64e43k
Německo bych do toho až tolik nepletl. To komunisté jen plnili direktivy z Moskvy. Oni, komunisté, nejsou vlastně ani leví a ani praví. Oni jsou jen a pouze promoskevští. Podle toho poznáte je.
M21a59r14e11k 54T20r57i86z81u73l43j46a31k
Souhlasím, komunisté byli a jsou promoskevští a dodnes je podle toho každý pozná.
A komunisté ve skutečnosti nemají žádnou hodnověrnou soustavu idejí, za nimiž by stáli. Všechny ty tirády o pokroku a "příštím dobru pro všechny již v brzké budoucnosti" byly a jsou pouze zástěrky k obluzení naivních lidí. Notabene Stalin si s evropskými komunisty kdykoliv "vytřel pozadí", jak se mu zlíbilo. Zakázal jim protinacistický odboj, atd.
V roce 1932 v Německu komunisté spolupracovali s NSDAP při různých akcích pouličního násilí. V podzimních volbách za to ovšem NSDAP zaplatila ztrátou cca 4% hlasů a přestože zvítězila, nebyla schopná sestavit většinovou vládu. Později Stalin předal-vyzradil nacistům podrobnou databázi o německých komunistech, čímž velice usnadnil nacistické mašinerii jejich zatýkání a krvavou perzekuci.
J18a66n 57K84u49b58i47k
nemohu si pomoci, ale nabyvam dojmu, ze autor je placen KSCM za to, aby minimalne jednou za tyden napsal neco proti komunistum, aby tito byli neustale v podvedomi a neklesaly jim ty preference. A nebo ze by byl ten uzitecny id*** a dela to zadarmo?
H91a56n51n34a 75R31y51b96n85i16c48k38á
Podle komunistů jsme tedy měli odstoupit naše pohraničí Německu, vlastizrada jako vyšitá.
Zdroj: https://blog.idnes.cz/ziegler/kscm-proti-nato-nepr...
Opravdu, pane autore? Ryze německojazyčná oblast dřívějšího Rakousko-Uherska . Tři miliony občanů vpěchováno do státu, který si nepřáli. O jejich názor se nikdo neptal, nebo jsme slyšeli o nějakém referendu? A následná poitika toho státu zřejmě nebyla moc přívětivá k menšinám. Jediní, kteří se menšin zastali, byli - prvorepublikoví - komunisté. Není to trochu k zamyšlení?
KSČM proti NATO nepřekvapuje, komunisté kolaborovali i s nacisty - Blog iDNES.cz
Velkou bouří protestů vyvolal nápad komunistů na...
J50a31n 79K69u48b22i78k
[...] Tři miliony občanů vpěchováno do státu, který si nepřáli. [...]
jsem si jist, ze tusili, ze se jim bude dit presne to, co se tem cesky mluvicim spoluobcanum delo 300 let predtim (tedy jazykova a jina diskriminace). Tak to v zivote chodi, kolo dejin se pootoci a nejednou se lide ocitnou na spatne strane.
Zivot neni spravedlivy.
V23á53c12l76a28v 15D22o14s54t54á12l
Nemám rád komunisty, nemám rád Rusko, ale taky nemám rád NATO za útok na Jugoslavii, za útoky na Libyi, díky kterým je Evropa zaplavena migranty a za pár dalších věcí. Líbí se mě neutralita Švýcarska a je to směr, který bych si přál i pro Česko. Jsem podle vás kolaborant nebo hlupák? A ibrkyz vážně komunismus nenávidím, vsadím bych boty, že Konečná má vyšší IQ a je vzdělanejsi než vy a já dohromady. Proč odsuzujete jiné názory, místo toho aby jste se snažil pochopit co k nim lidi vede? Kolaborace (jak populární slovo pro ty co nemají argumenty), ani hloupost to není. Hloupé je odsoudit 10% spoluobcanu bez toho, abych se snažil pochopit jak ke svému názoru došli a jen je urážel.
R13o93m59a26n 51P64i18l78a35ř
Souhlasím s tím, že soudružka Konečná je chytřejší a vzdělanější než Vy.
- Počet článků 3457
- Celková karma 22,75
- Průměrná čtenost 1769x
Kontakt: jan.ziegler@seznam.cz