Komunistické statistiky jsou pouhou demagogickou manipulací
Argumenty zdejších rudých poblouzněnců jsou o ničem, protože mají hodně slabin a jejich vyvrácení je velmi snadné.
Za prvé, nabízí srovnání s dobou minulou, a je jasné, že ta novější z toho vždy vyjde vítězně. Říkám si tedy, proč se nechlubit úrovni komunistické dopravy v porovnání s dobou panování císaře Rudolfa II. v 16. století, kdy cesta kočárem z Prahy do Brna trvala dva až tři dny, kdežto rychlíkem za komunistů necelé čtyři hodiny. No to je přece paráda.
Já nyní jako důkaz daleko lepšího života v současné době uvedu, že v roce 1989 vlastnili Češi cca dva miliony aut, kdežto nyní jich mají přes čtyři miliony, čili více než jednou tolik!
Za druhé, rudí podvodníci se raději nesrovnávají s vývojem ve stejnou dobu se srovnatelnými zeměmi. To je totiž katastrofa, které se právem bojí. Pusťme se rovnou do údajně skvělého socialistického zdravotnictví. Statistika je jasná, v roce 1988 se v Česku provádělo 150 kardiochirurgických operací na milion obyvatel, v západní Evropě a USA pak 700 až 800 na milion obyvatel. Česko za bolševiků zaostávalo i v perinatální, tedy porodní a časné novorozenecké úmrtnosti. V roce 1976 byla u nás perinatální úmrtnost 19 ‰ a do roku 1989 došlo k jejímu poklesu až na 9,9 ‰. To soudruzi vydávali za skvělý úspěch, ovšem ze světového hlediska nic moc, protože lepší výsledky vykazovalo stále 23 vyspělých zemí, takže jsme v posledním roce socialismu obsadili v této disciplině podprůměrnou 24. příčku. To samo o sobě dokazuje, že nárok na údajně nejkvalitnější dostupnou zdravotní péči obyčejní lidé tehdy neměli, pouze soudruzi v SANOPZech, a kdo tvrdí něco jiného, je mluvka a lhář.
A za třetí údajně skvělá čísla z éry socíku mají jednu velkou vadu na kráse, protože sama o sobě nic neříkají. Tak třeba ohromující miliony nových bytů mně fakt netrhají žilou, když vím, že mnoho lidí čekalo na byt roky, a tak třeba v bytě 3+1 žilo i osm lidí, rodiče, dcera s manželem a dítětem, syn s manželkou a dítětem.
Jeden z předních českých komunistů neblahé paměti Alois Indra, který jinak rozumu moc nepobral, v jedné ze svých světlejších chvilek prohlásil, že k čemu jsou obyčejným lidem miliony tun vyrobené oceli, když pak v obchodě nedostanou obyčejné nůžky. A tak to bylo se vším, rekordní výroba cementu mně spíše rozčilovala, protože když jsem jej potřeboval na opravu domu, ve stavebninách jej neměli. A počet růstu telefonních přípojek si můžou ruďoši strčit - však víte kam. Co z toho obyčejní lidé měli, když někdy i desítky let čekali na telefon. Asi rekordmanem je můj kamarád z Kosoře u Prahy, který si podal žádost o zřízení domácí telefonní stanice v roce 1956 a dočkal se ji až po konci bolševika v roce 1990. Takže rudá čísla fakt nic neznamenají.
Vnitřní dluhy za komunistů vzniklé zanedbanou údržbou dosáhly sta miliard korun. Rudí se totiž snažili udržet alespoň jakous takous životní úroveň, ovšem dělo se tak na úkor investic do nutných modernizací. Výsledkem pak byla zastaralá infrastruktura, z vodovodů se ztrácela polovina vody, kanalizace na tom nebyly o moc lépe a do železnic nebyla na zásadní modernizace investována ani koruna.
Staré často památkově chráněné domy se neopravovaly a tak nyní krásný Český Krumlov s tehdy ovšem typickými zdevastovanými fasádami se měnil v ruiny. Výmluvná je fotografie pražské Spálené ulice někdy z počátku osmdesátých let, kde řada domů mocně chátrala a před zřícením je chránila pouze podpůrná dřevěná lešení.
Když se v roce 1990 vrátil po dlouhé době do Zlína Tomáš Baťa mladší, tak ve Svitu nalezl stále funkční obuvnický stroj vyrobený kolem roku 1930. To sice svědčí o kvalitě prvorepublikových výrobků, ale zároveň o komunistické neschopnosti.
Federální ministerstvo spojů v režii soudruhů také opakovaně zvolilo ideální cestu modernizace telefonních ústředen, jednoduše administrativně prodlužovalo jejich životnost.
Ono nedělat dluhy za cenu zchátrání vlastního majetku, není žádné umění, to dokáže každý hlupák.
Jan Ziegler
Všeobecné referendum je cestou do pekel, může to skončit katastrofou
Dobrou zprávou je, že za současného situace s největší pravděpodobností celostátní lidové hlasování neprojde. Troufám si tvrdit, že lid nemůže hlasovat o závažných otázkách. Plebiscit o rakouské jaderné elektrárně varuje.
Jan Ziegler
Dekret kutnohorský zahájil zkázu Karlovy univerzity, husitství ji dovršilo
Bylo to přelomové rozhodnutí, kdy Václav IV. si chtěl podrobit vysoké učení založené jeho otcem. Jednalo se o neuvážený čin s dalekosáhlými následky, který výrazně poškodil české země, což však panovník nebyl schopen domyslet.
Jan Ziegler
Strašlivou zničující válku zahájilo Německo společně se SSSR
Sami ruští historici potvrzují, že Stalin chtěl válku a již od konce roku 1938 tajně jednal s Německem. Jednání se západními spojenci nemyslel vážně, kladl nepřijatelné podmínky, a bral je pouze jako prostředek nátlaku na Hitlera.
Jan Ziegler
Češi a Němci, to nebyly jen války, ale také spojenectví, i proti Slovanům
Kníže Boleslav II. Pobožný vytáhl v roce 992 s českým vojskem jako spojenec římského císaře Oty III. do boje proti polabským Slovanům. Rozhodovaly vlastní zájmy, na nějakou pochybnou slovanskou solidaritu se zkrátka nehrálo.
Jan Ziegler
Trestat komunistické symboly nebo ne? Toť otázka
V Brně na zastupitelstvu to nedávno pořádně vřelo. Nějaká žena tam vytáhla vlajku SSSR a mávala s ní před zastupiteli. Nyní ji kvůli tomu vyšetřuje policie, je možné, že porušila zákon zakazující komunistické symboly.
| Další články autora |
Patří k nejjedovatějším na světě. Teď tyto houby začínají růst i v Česku
Smrtelná dávka je přibližně 30 gramů. Řeč je o muchomůrce zelené, která je nejjedovatější houbou na...
Znáte rybí hybridy? Kříženci cejna, kapra a karase v českých vodách stále překvapují
Každý rybář zná ten pocit. Splávek se potopí, prut se ohne, ryba bojuje jako kapr, ale když se...
Do Prahy míří originál, který patří k nejcennějším předmětům světa. Znáte Britskou Guyanu?
Začátkem září se pražský Obecní dům promění v nejstřeženější trezor v Evropě. Třetí pokračování...
Máte řidičák na traktor? V Čáslavi si můžete vyzkoušet své umění za volantem veteránů
Zkuste najít kluka, který by se alespoň jednou v životě nechtěl posadit za volant traktoru. V...
Čeští hokejisté na MS v hokeji 2026: Výsledky, soupiska a prohrané čtvrtfinále
Čeští hokejisté vstoupili do mistrovství světa ve Švýcarsku tradičně s medailovými ambicemi. Ty...
Dvě dopravní nehody uzavřely na Lounsku dálnici D7. Na místě byli záchranáři
Na dálnici D7 se v neděli dopoledne staly dvě dopravní nehody. U první na kilometru 66 u Žiželic na...
CVR na autobusech a tramvajích odkazuje na trolejbusy. DP Praha chce od pátku 26. června 2026...
Sbohem, živote. Když ještě nestál Nuselský most, vrhali se zoufalci z pražských hradeb
Pohřbívali je buď za hřbitovní zdí, nebo alespoň u ní. Sebevražda byla vždy chápaná jako něco...
Tyranů v bytech přibývá. Dětské oběti jsou terčem násilí často i v dospělosti
Násilí v rodině nezůstává za zavřenými dveřmi. Přechází z generace na generaci – a čísla to...

Je vám přes čtyřicet? Soutěžíme o přírodní doplněk stravy MenoVit Balance
Období po čtyřicítce přináší řadu změn, které mohou ovlivnit fyzickou i psychickou pohodu. Dopřejte si proto přírodní podporu v čase, kdy ji vaše...
- Počet článků 3738
- Celková karma 17,18
- Průměrná čtenost 1683x
Kontakt: jan.ziegler@seznam.cz




















