Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Komunismus a nacismus jsou stejná špína, stejný hnus

Obě hnutí mají společného brutální a cílenou likvidací milionů lidí, černí z rasových důvodů, rudým zase vadí nesprávný třídní původ. Spojuje je rovněž sociální inženýrství s cílem vytvořit dokonalého člověka.

Holocaust, který způsobil smrt šesti milionů Židů, nikdo rozumný nezpochybňuje. Byl to odporný nacistický zločin, pro který neexistuje omluva. Teorii o nadřazenosti ras, hlásanou Adolfem Hitlerem a spol. je třeba tvrdě potírat, protože byla příčinou hrozného zla. To jsou však docela známá fakta.

Jenomže komunistický režim v SSSR pod vedením masového vraha Josefa Stalina nebyl o nic lepší. Rudý mor rovněž způsobil smrt milionů lidí. Pravda, Ti nebyli zplynováni ve vyhlazovacích lágrech, ale byli zločinnými sovětskými komunisty cíleně usmrceni hladem. To potvrzuje ve svých dílech řada autorů, mezi nimi i v knize Rudý hladomor americká historičky Anne Applebaumová, kterou právě čtu.

Díky nesmyslné sovětské zemědělské politice, který nutil rolníky odevzdávat přemrštěné dodávky, vypukl hlavně na Ukrajině v letech 1932 – 33, ale i v jiných oblastech tehdejšího Sovětského svazu, hladomor, který způsobil smrt v rozsáhlých venkovských oblastech. Počet obětí se odhaduje mezi třemi miliony a deseti milióny lidí. To, že se jednalo o cílenou likvidaci rolnictva, potvrzuje řada důkazů. Vesnice byly obklíčeny vojenskými jednotkami, které lidem bránili v odchodu a nepouštěly do nich ani zásobování. Strážní stříleli i malé děti, které si z polí chtěli vzít jen několik klásků obilí. Sovětské vedení o tom vědělo, přesto však zakázalo pomáhat hladovějícím a veřejně tvrdilo, že v jejich zemi žádný hladomor neexistuje, a jestliže někdo tvrdí, opak, tak se jedná pouze o pomluvy imperialistů, Vytrvale také odmítalo jakoukoliv pomoc ze zahraničí. Dokonce i v nejkritičtějším roce 1933 SSSR vyvezl do zahraničí necelé dva miliony tun obilí.

Nacisté a komunisté si nemají co vyčítat. Proto není možné omlouvat rudé zlo tím černým, o což se někteří zdejší diskutující v rozporu s pravdou a se zdravým rozumem opakovaně snaží. Pokud jsou lidé cíleně vražděni ve jménu zrůdných ideologií, tak je to v každém případě hodně špatně.    

Autor: Jan Ziegler | pátek 20.9.2019 18:54 | karma článku: 27,82 | přečteno: 682x

Další články autora

Jan Ziegler

Českým letcům RAF Sověti zakázali pomoc Pražskému povstání

V Praze při pouličních bojích v květnu 1945 umírali lidé, ale českoslovenští letci museli zůstat na letištích v Anglii, nesměli přiletět na pomoc. Jejich návrat byl komunisty záměrně oddalován a domů se dostali až v srpnu.

14.8.2026 v 16:41 | Karma: 15,08 | Přečteno: 274x | Diskuse | Ostatní

Jan Ziegler

Putinovská mafiánská diktatura v praxi, ruský soud vyloučil z voleb opoziční Jabloko

„Stalo se tak na příkaz Kremlu,“ uvedl pro tento článek komentátor a znalec Ruska Jefim Fištejn. Podle něj šlo pouze o hru na zákonný postup, byla to však fraška, protože Putin a spol. nechtěli, aby Jabloko vedlo volební kampaň.

12.8.2026 v 11:22 | Karma: 13,66 | Přečteno: 244x | Diskuse | Politika

Jan Ziegler

Polsko odmítlo udělit víza ruským volejbalistům, účinná zbraň proti agresorům

Je to velmi dobrá zpráva a vzor pro Česko. Polsko odmítlo vpustit na své území ruské sportovce, kteří dostali od FIVB souhlas ke startu na volejbalovém mistrovství světa. Rusko pak raději svůj svůj tým samo odhlásilo.

10.8.2026 v 12:55 | Karma: 15,97 | Přečteno: 253x | Diskuse | Sport

Jan Ziegler

Výborné kritické zhodnocení Edvarda Beneše bez falešné adorace

Spisovatel Pavel Kosatík zvládl těžký úkol, napsat reálný životopis druhého československého prezidenta, se ctí. Byl to člověk, který opakovaně selhal, například v servilitě vůči Stalinovi, a bylo by nesprávné to zamlčovat.

8.8.2026 v 16:45 | Karma: 16,73 | Přečteno: 343x | Diskuse | Společnost

Jan Ziegler

Řada železničních tratí se musí zrušit, to však Babišovi strach nedovolí

Současná rozsáhlá železniční síť v České republice není dlouhodobě ufinancovatelná a její údržba stojí kolem 20 miliard korun ročně. Komunisté proto škodí, když populisticky prosazují zachování silně prodělečných lokálek.

5.8.2026 v 17:57 | Karma: 14,45 | Přečteno: 434x | Diskuse | Společnost

Nejčtenější

Kolik toho víte o vesmíru?

Tento pozoruhodný pohled na Velkou rudou skvrnu a bouřlivou jižní polokouli...
vydáno 11. srpna 2026

Planety, černé díry, Měsíc nebo slavné vesmírné mise. Vesmír fascinuje lidstvo od nepaměti a dodnes...

Jste milovníkem italské kuchyně? Tak se ukažte!

Jídelní lístek, který obsahuje klasické pizzy, „pizzerty“ a nové inovace, jako...
vydáno 10. srpna 2026

Pizza, těstoviny, tiramisu nebo Aperol Spritz. Italská kuchyně patří bezpochyby k nejoblíbenějším...

V Letenských sadech hořelo, na nábřeží se odkláněla veřejná doprava

Hasiči likvidují požár porostu v Letenských sadech. (10. srpna 2026)
10. srpna 2026  20:52,  aktualizováno  21:27

V Praze v Letenských sadech hořelo. Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů. Podle policie byl...

Tichý zabiják neodpočívá ani v létě. Horko umí zamávat se zdravím, pozor na tlak

Mnoho lidí si vysoký tlak spojuje hlavně se stresem, pracovním vypětím nebo...
11. srpna 2026  15:53

Léto je období, kdy máme konečně pocit, že se život zpomalil. Dny jsou delší, kalendář méně...

Tesco může v Česku změnit majitele. Ve hře je i polská Biedronka, ta ale míří jinam

Češi nakupují například v polské Lubawce.  (28. 9. 2023)
13. srpna 2026  12:12

Britští vlastníci Tesca zvažují prodej svých aktivit ve střední Evropě. Pokud by k němu skutečně...

Opilec vylezl do kabiny jeřábu a odmítal slézt, dolů ho dostala až zásahová jednotka

Opilý muž vyšplhal na jeřáb a odmítal jej opustit. (18. srpna 2026)
18. srpna 2026  10:22,  aktualizováno  10:22

Nečekaný jeřábník čekal dnes ráno na dělníky na stavbě v Brně. V kabině stroje seděl muž, který tam...

Kamion s balenou vodou se po nehodě převrátil na bok, řidič je vážně zraněný

Vážná nehoda na Karlovarsku. Řidič sjel s kamionem ze silnice, je vážně...
18. srpna 2026  10:22,  aktualizováno  10:22

U Kozlova na Karlovarsku v úterý ráno havaroval kamion. Nákladní auto převážející balenou vodu...

Hobby horsing není bizár. Devatenáctiletá Barbora držela světový rekord

Barbora Němcová patří mezi nejúspěšnější české hobbyhorsingové závodnice.
18. srpna 2026  10:05,  aktualizováno  10:38

Když jsme v Metru nedávno psali o hobby horsingu, představili jsme ho jako jeden z netradičních...

Řidič skončil s autem v potoce a pak zmizel. Pátrá po něm policie

Felicia skončila ve Vítonicích na Kroměřížsku v potoce. Řidič z místa zmizel...
18. srpna 2026  10:02,  aktualizováno  10:02

Jak se dostalo auto do potoka a kam se poděl jeho řidič? Tyhle otázky řeší policie na Kroměřížsku...

Objevily jsme parádní herní kufříky, které naše děti zatím nepustily z ruky
Objevily jsme parádní herní kufříky, které naše děti zatím nepustily z ruky

Léto a prázdniny jsou v plném proudu, což pro nás maminky znamená jediné – vymyslet atraktivní program pro děti a přežít dlouhé cesty autem nebo...

  • Počet článků 3772
  • Celková karma 17,05
  • Průměrná čtenost 1672x
Jsem publicista, žiji v Českých Budějovicích, mám rád historii i jižní Čechy. Jsem rád za rody vladařů z Rožmberka a knížat Schwarzenberských, které mají zásluhu na zvelebení této půvabné krajiny.

Kontakt: jan.ziegler@seznam.cz

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.