Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seJ73a64r44o84s93l69a60v 77Č59e44r60v83e97n37k86a
Poláci si opravdu "užili". Zbytek dodělala NKVD po válce. Především AK byla úplně vymazána. Polské elity po válce prakticky úplně přestaly existovat. Karma
O59t57a 31D50v97o92r59a28k
Vzpomněl jsem si na jeden dokument o jednání na Jaltě. Stalina tehdy doprovázel mezi jinými i Berija. Stalin ho představil Curchillovi a Roosweltovi slovy .... To je náš Himler
Z20d60e76n12ě59k 40P82o18k63o83r22n22ý
Jednání na Jaltě by se dalo nazvat jako Mnichov II. Další porcování medvěda ...
Z84d44e12n45ě58k 85P76o60k45o92r26n28ý
Dobrý článek ve správnou dobu. Zrůdnost těchto režimů je třeba si připomínat na pozadí činnosti jednotlivých politiků populistických a extrémních stran, kteří otevřeně i neotevřeně dnes vyznávají totéž.
M26o21j72m16í71r 45R84o38d79e14n
Doplním z dovolením, velkou roli zde pořád hrálo utrpení, hladomory, a nedostatek všeho po 1. světové válce. Ostatně kdo by chtěl 20. let opět s tím vším projít a země se ještě oklepavali z velké hospodářské krize. Tehdejších vlády prostě neměly takovou podporu ze strany společnosti. To se pak i na víc promítlo do formování poválečné situace v Evropě, kde byl enormní zájem o stabilitu o proto i přišel odsun ... . Jaká byla v USA v 50. letech panika z komunismu. To bylo i ostatně v Evropě v 20. létech minulého století, a co naši Legionáři jež bojovali v Rusku ... .
J26a74n 42Z91i58e28g28l61e52r
Děkuji za Váš příspěvek.
- Počet článků 3742
- Celková karma 17,24
- Průměrná čtenost 1682x
Kontakt: jan.ziegler@seznam.cz


















