ČSSD chce škodit rodinám s dětmi

Je to vynikající nápad ministra práce a sociálních věcí Petra Nečase. Matka, která je doma s batoletem či předškolákem, by si mohla vzít na starost až čtyři další děti a stát by jí na každé z nich přispíval pěti tisíci korunami. Bohužel, socialisté zase žvaní nesmysly a pomoc rodinám a malými dětmi odmítají.

Námitky, které za ČSSD vznesly poslankyně Čurdová a paní Tominová, patří k mimořádně slaboduchým. Prý by neškolené ženy mohly dětem ublížit a starost o ně by nezvládly. Nezlobte se, ale něco tak pitomého jsem už dlouho neslyšel. To je typický příklad socialistické idiocie a zlovůle – nedůvěra ve schopnosti lidí a nepřátelství ke svobodě lidského jednání. Jistě, pečovatelka může selhat. Ale své povinnosti při dohledu nad nejmladší generaci někdy nezvládají i profesionálové. Mám na mysli tragedii ze základní školy v Cizkrajově na Jindřichohradecku, kdy se vinou učitelů málem utopil šestiletý chlapec. Nechme to tedy na svobodě lidí. Pokud rodina bude chtít svěřit své dítě domácí pečovatelce, tak jí v tom nebraňme a nikdo jí k tomu přece nutit nebude. Lidé si o takové ženě jistě dokáží sehnat informace. A koneckonců mnoho matek už nyní svěřuje své potomky jiným matkám.. Třeba ve Strakonicích si ženy založily občanské sdružení Beruška a společně se starají o své maličké ratolesti. Takže závěr je jasný, myšlenka ministra Nečase si zaslouží jedničku s hvězdičkou, námitky socialistek naopak pětku s vykřičníkem!

Autor: Jan Ziegler | neděle 11.5.2008 13:09 | karma článku: 32,51 | přečteno: 1888x

Další články autora

Jan Ziegler

Správně! Bubeníčková po vzoru Čáslavské ignorovala na stupních vítězů ruskou soupeřku

Paralympijská lyžařská běžkařka Simona Bubeníčková získala na letošních zimních paralympijských hrách už druhou stříbrnou medaili. Skvělý sportovní úspěch ještě umocnila svým rázným a jasným gestem vůči ruské soupeřce.

13.3.2026 v 12:54 | Karma: 16,88 | Přečteno: 315x | Diskuse | Sport

Jan Ziegler

Členství v NATO je pro nás klíčové a chrání před násilnickými státy včetně Ruska

Nedávno jsme si připomněli výročí našeho vstupu do Severoatlantické aliance. Stalo se tak 12. března 1999 a toto datum patří k nejvýznamnějším událostem po listopadu 1989, protože byla významným způsobem posílena bezpečnost ČR.

12.3.2026 v 13:00 | Karma: 16,26 | Přečteno: 267x | Diskuse | Společnost

Jan Ziegler

Komunisté se zmanipulovanými volebními fraškami inspirovali u nacistů, fašistů a luďáků

Naši soudruzi sáhli k de facto k podvodným volbám poprvé v květnu 1948. Už dříve se však k podobnému kabaretu s tzv. jednotnou volební kandidátkou uchýlili černí a hnědí. Inu totalitní režimy jsou si podobné víc, než si myslíme.

11.3.2026 v 12:23 | Karma: 16,15 | Přečteno: 239x | Diskuse | Ostatní

Jan Ziegler

Poslanec za hnutí ANO hrubě urazil a ponížil české válečné hrdiny a vlastence

Hloupá a nehorázná lež! Je pro mě nepochopitelné, jak mohl olomoucký lékař Milan Brázdil ve sněmovně říci, že Češi nikdy neválčili. Přitom Češi po staletí statečně bojovali v mnoha válkách a patřili mezi skvělé vojáky.

9.3.2026 v 16:21 | Karma: 20,29 | Přečteno: 479x | Diskuse | Společnost

Jan Ziegler

A vítězem se stává Václav Moravec

Přiznám se, Otázky Václava Moravce jsem už dlouho nesledoval, nějak už mne ty politické hádky nebaví. Takže konce tohoto pořadu nelituji ani se z něho neraduji. Život zkrátka půjde dál a pivo v Masnejch nezlevní.

9.3.2026 v 10:54 | Karma: 17,89 | Přečteno: 480x | Diskuse | Společnost

Nejčtenější

OBRAZEM: Miss Czech Republic 2026 představila TOP 10 finalistek. Máte mezi nimi favoritku?

Miss Czech Republic 2026: BIKINI CHALLENGE WINNERS
11. března 2026  7:25

Ředitelka soutěže Miss Czech Republic Taťána Makarenko představila desítku finalistek pro rok 2026....

U Dvoreckého mostu už jsou jámy. Krištof Kintera promění zanedbané místo ve světelný hit

Na vyústění Dvoreckého mostu v Praze 5 vznikne „park lamp“. Jeho autorem je...
11. března 2026  12:08,  aktualizováno  12. 3.

U Dvoreckého mostu vzniká světelný park, který má přilákat turisty i místní. Okolí zkratky mezi...

Pradávní tvorové na Smíchově „přežijí“. Zanikne ovšem slavná nádražní hospoda a zmizí bariéry

Smíchovské nádraží prochází velkou proměnou.
10. března 2026  5:59

Jižní část Smíchova prochází výraznou proměnou. Vedle developerského projektu tu roste také...

Praha se chystá na největší velikonoční trhy v zemi. Centrum rozzáří květiny a jarní výzdoba

Velikonoční trhy se vrátí na Staroměstské náměstí i letos.
12. března 2026  12:05

Největší velikonoční trhy v Česku se vrátí do centra Prahy už příští týden. Na Staroměstském a...

OBRAZEM: Flora je po měsíci prací k nepoznání. Stanice metra působí až strašidelně

Práce ve stanici metra Flora jsou zhruba měsíc po jejím uzavření v plném proudu.
11. března 2026  14:02

Stanice metra Flora na lince A je zhruba měsíc po uzavření velkým staveništěm. Původní sovětské...

OBRAZEM: Filmová auta z Hollywoodu i českých klasik mají stopu také na českém trhu

Pontiac Firebird Trans Am
16. března 2026  12:52

Oscarový víkend znovu připomněl, že vedle hereckých výkonů, režie a nejslavnějších scén si diváci z...

Muž z Šumperka vyhrožoval bombou u soudu, policie ho rychle zadržela

ilustrační snímek
16. března 2026  11:01,  aktualizováno  11:01

Policisté zadrželi muže podezřelého z vyhrožování bombou u olomouckého okresního soudu, stalo se...

V Pardubickém kraji přetrvává značná nemocnost akutními respiračními chorobami

ilustrační snímek
16. března 2026,  aktualizováno 

V Pardubickém kraji přetrvává značná nemocnost akutními respiračními chorobami. V minulém týdnu...

Brněnská kapela Band of Heysek natočila album s bluesmany v USA

ilustrační snímek
16. března 2026  10:49,  aktualizováno  10:49

Brněnská bluesrocková kapela Band of Heysek natočila ve Spojených státech album nazvané Sticky...

Hledáme 40 maminek, které otestují řadu Elseve Collagen Lifter
Hledáme 40 maminek, které otestují řadu Elseve Collagen Lifter

Ve spolupráci s L’Oréal Paris hledáme testerky, které chtějí vyzkoušet kompletní řadu pro zvětšení objemu vlasů – šampon, kondicionér a osvěžující...

  • Počet článků 3696
  • Celková karma 17,45
  • Průměrná čtenost 1697x
Jsem publicista, žiji v Českých Budějovicích, mám rád historii i jižní Čechy. Jsem rád za rody vladařů z Rožmberka a knížat Schwarzenberských, které mají zásluhu na zvelebení této půvabné krajiny.

Kontakt: jan.ziegler@seznam.cz

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.