Potřebujeme Zákon "o blbosti"

Víc než volební zákon, zákon o referendu, novou ústavu potřebujeme Zákon "o blbosti". Proti je boj špatný, předem prohraný. Proti bojovat nelze, logicky z toho vyplývá, že potřebujeme zákon "o logice". Už to, že některé zákony jsou "o ..." je nelogické, zákon by měl být NA NĚCO. Ústava také není "o ústavě", Občanský zákoník není "o občanovi", obdobně Trestní zákoník se nejmenuje  "o trestech", cesta by měla vést jinudy. Závěr tedy je, že zákon "o logice" netřeba, poněvadž logika existuje, existuje si tak, bez zákona snad od přírody, existovala vždy, snad to ještě pár let vydrží. ________________________________________________________________________________ 

 Článk měl být původně o jiném, zaujala mně však jedna diskuze na fb. Dlouho se tam diskutující vyjadřevali ke všemu možnému a najednou tam bylo toto, už poněkolikáté mně napadlo z diskuze udělat článe, tak dnes (diskuze fb):

Aleš: No,a kolik dáváte do reklam?Nic?No a jsou tací,co tam s přehledem dávají miliardy.A zaměsnanci berou almužnu za práci od rána do noci.A nebýt babičeka a dědečků.aby jim opatrovali děti,tak by z těch dětí jenom rostli lumpové.Tak k čemu to je?Vy ,jako živnostník jste tak trochu mimo.


Dále: Zdá se, že jsme SPOLEČNĚ našli odpověď. Právě jsme simulovali jak funguje vláda, parlament , celý stát i my. V této diskuzi to bylo takto:
1. Aleš prosazuje PD a referendum snad i jako prostředek prosperity.
2. Mates se ptá Aleše na DANĚ.
3. Radek dává Alešovi radu včetně vlastní zkušenosti a návodu.
4. Aleš odpovídá, zdánlivě nesouvisle ale má pravdu .....
 
Ŕíká vpodstatě toto:
 Výrobky, cenu služeb, také chod státních institucí, volby aj. (produkce) prodražuje reklama, zároveň tím tlačí cenu produkujících  - mzdu dolů. Cena neprodukujících může naopak růst (exekuce, soudy, lichváři, zde je bohužel zákazníků dost, reklamy netřeba, stačí vytvořit vhodné prostředí, třeba nařízením, zákonem atd.). Potom záleží v kterém z kategorií se který občan nachází. Smutné je, že ta první skupina je bitá 2-3 krát, reklama snižuje jeho mzdu a díky reklamě za malou mzdu kupuje ty předražené výrobky z reklamy. Je to reklama na třetí.
 Zakázat reklamu referendem?  To nejde, proti reklamě jsme měli mít obranu, odpor, hradbu, nastavenou dávno.  Dostáváme se k tomu, zda bojovat proti, v tomto případě proti reklamě. Boj proti je předem ztracený, je potřeba mít imunitu, něco jako hradbu, přes kterou to neprojde. Funguje to na 99%, ty instituce druhého gardu ji mají vybudovanou dokonale. Zkuste promluvit s poslancem nebo mu poslat mail mimo volební období. Logicky z toho vyplývá a my to dávno víme, že volby jsou jen reklama, přesto volíme.
  Text je vlastně návod, může být použit i zneužit, stejně jako reklama, dobrý úmysl, důvěra, cokoliv. Zaprvé, návody se nečtou, za druhé už brzy přejdeme na jiné téma, třeba výši spotřební daně cigaret, na místě by však bylo DPH a HDP, do celé anabáze by to zapadlo.
.......... konec diskuze na fb
 
 
 Nedejte se udolat reklamou a neberte si úvěry. Reklama na ještě radostnější bydlení má snoubenku nemovitostní krizi. Nápadníků je však víc, jeden mladý, jménem úvěr, ještě se neví jak se mladík vybartví.
Lakuju? Tak na ostro: Neposlouchejte reklamu, neberte si úvěry, je to cesta do pekel. Nedávejte peníze pod polštář dají se použít líp, pro vás a vaše blízké. Nejlepší investice je do sebe, rozvoje kolem sebe, ne do bank.
 Reklamu a úvěry však nelze zavrhnout absolutně, občas je třeba propagovat dobrou věc a bez úvěru mnohé nejde. Je dobré do nich vstupovat se znalostí a důkladným seznámením s problémem. Seznámením se, jako když se tvoří zákon, novela. Tady vznikne další problém, na nic není čas. I poslanci si stěžují, kolik mají práce, kolik funkcí a povinností jiných. My zase musíme číst dlouhé návody a zákony, články a porovnávat názory kde koho.
 
 No, má tohle logiku? Kdo v této zemi vlastně pracuje jen tak pro radost a kreativně?
 

 Začala jsem o zákonu, měl se jmenoval "o logice", poněvadž takový zákon mít nikdy nebudeme, blbost pokvete dál nebo se začneme podle logiky chovat, vytvoříme si tu hradbu, odpor k nelogičnosti.

Logika funguje: Hradbu a odpor K něčemu, ne boj proti.

 Trénujme k lepším výsledkům, další olympiáda se blíží, je třeba zkrátit čas běhu štafet, jednotlivců a výkony týmů. Míň o výsledcích plánovat a víc tréningu v terénu, víc paxe. Se zkracujícím se termínem potvrdí každý kouč.

  Kdo trénoval ví, že tohle není blábol ale navázání  na tréningy (blogy) minulé týmu trenérů. Taky malé vysvětlení, že slovo odpor v názvu "Koordinační centrum odporu" je postaveno logicky. Bylo by však jen další psaní, zbytečně dlouhý text. Co je KCO je vysvětleno v blogu "Poslední zvonění" tohoto vebu. Poslední zvonění myšleno jako zvonění před maturitním týdnem. Dlouho jsme spali, nyní musíme dohánět, je to logické, chceme-li se dožít nějaké změny k lepšímu. Nikdo jiný nám ji logicky neudělá, nenabídne, proč by to dělal? Je tolik oblastí, kde se dá nelogicky úžasně vydělat, proč se s někým dělit. Jedině v případě integrity to lze, o tom snad v logu "Bod zlomu krize", zbytek ve Wiki třeba při hledání významu slova korupce.

Na závěr dva citáty: 

Lidé si kdysi začali zřizovat státy aby si ulehčili život a zavedli jistou formu pořádku. Paradoxně však dnes, s odstupem času, neexistuje nic, co by lidem více komplikovalo každodenní život a co by bylo zdrojem většího bordelu, než jejich vlastní stát. Stát, který svůj vztah k občanovi založil na tvrdém uplatňování plošné presumpce viny.... - autor nebyl uveden.    

V době všeobecného klamu říkat pravdu znamená revoluční čin.“ 
– George Orwell

 

 

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Zdenka Wagnerová | pondělí 3.3.2014 15:08 | karma článku: 9,92 | přečteno: 728x
  • Další články autora

Zdenka Wagnerová

Hody v Náměšti na Hané

9.6.2023 v 15:15 | Karma: 8,80

Zdenka Wagnerová

Blogeři, srazy a vlaky

26.5.2023 v 12:55 | Karma: 15,89