Foto

Zdeňko, za mě je kromě Seana typický muž s charismatem herec George Clooney a z těch domácích Jiří Bartoška. A nejhezčí lichotka, co jsem kdy slyšel: ty seš sice ošklivej, ale máš charisma.

Foto

Davide, s oběma pány, na kterých jste shledal charisma, naprosto souhlasím. A popsanou lichotkou jste mě tedy fakt pobavil.

VF

Je třeba se nehroutit, když někomu nejsme sympatičtí. Jiným zase sympatiční jsme a "není na světě člověk ten, který se zalíbí lidem všem".

Foto

No právě, tohle není možné, ač by si to mnozí velmi přáli. Já jsem nejraději mezi těmi, kdo mě mají rádi prostě takovou, jaká opravdu jsem. Víc si nemůžu přát.

PC

Charisma není o vnějším vzhledu, ale o vyzařování zevnitř. Je to něco, čím dokáže člověk zaujmout a přitáhnout pozornost ostatních lidí (často i beze slov nebo jakýchkoli jiných vnějších aktivit).

Někteří charismatičtí lidé využívají svého charismatu v kladném slova smyslu, jiní ho zneužívají výhradně pro svůj osobní prospěch (např. níže zmíněný A. Hitler). Ale takových, jako byl on (nebo jemu podobných), bylo v historii a je i dnes spousta.

Foto

Také si myslím, pane Chmelíku. Charisma je buď člověku dáno, vyzařuje z něj, anebo ho nemá - a žádnou osobní aktivitou ho nemůže dosáhnout. Pro osobnosti, které mají charisma, není těžké ovlivňovat davy, stát se jejich mluvčími, ovládat je. Je opravdu směšné, když se někteří lidé, bez charisma, o to snaží. Ztrapňují se. Myslím, že z našich současných vrcholových politiků a státníků není charismatický ani jeden. Člověk "odejde", ale jeho charisma přetrvává. Ať už to byl politik, státník, umělec, filosof, pedagog, sportovec, anebo i jakýkoliv "obyčejný" člověk z lidu... Takoví lidé ovlivňují druhé - někdy v dobrém (T.G. Masaryk, K.H. Borovský, J. Weruch aj.), jindy i bohužel i ve zlém (A. Hitler a další). Bagatelizováním pojmu charisma se ničeho nedosáhne.

RE

Ano, ten konec je správně - karma jako hrom! Naučit se mít rád sám sebe(neplést s narcismem) Kdysi mi připadalo, že jsem snad nejblbější člověk na světě. Pak jsem to prokoukl a mám problém skoro s opakem, ale myslím, že se držím - i bez maturity:))

Foto

Nejhůř jsou na tom lidé, kteří mají charisma leklé ryby, mohou být jako ze škatulky, mohou být inteligentní a stejně jsou společensky odepsaní.

Vašek

Foto

J13a29n 76J86a64n69u20l71a

18. 2. 2024 19:01

charisma je schopnost člověka působit na jiné, aby dělali to, co oni chtějí a třeba i ovládat davy. Měl ho Hitler. Nedá se to naučit. buď to člověk v sobě má nebo nemá.

LL

To není charisma, to je charakteristika manipulátora

MV

Jooo charisma....

Pěkně sem si počet. Díky a zdravum

MV

Třeba taková remoska plná vonavejch francouzskejch brambor...to je charisma až za černou díru!

Foto

Mám jednu známu, čo cvičí jógu a robí dajaké rituály hojnosti, samozrejme platené, a ľudia jej na to chodia, aj keď výsledok je neistý.... Pobavilo

Foto

Milá Janka, tak rituály hojnosti si neumím představit. Tak třeba lidi potřebují nějakou naději, že by mohlo být líp.

JK

J36a35n 28K61y74š11k47a

18. 2. 2024 9:57

Nèkteré věty by se daly lépe vypointovat (třeba ta o kamarádce), ale jinak dobrý. S obsahem sdělení souhlas. Karma, madam.

Foto

Zdravím Vás, Jane, a děkuji za návštěvu.

  • Počet článků 508
  • Celková karma 32,83
  • Průměrná čtenost 2199x
Jsem spisovatelka, knihovnice, blogerka a žena s hlasitým úsměvem

Facebook: Zdeňka Ortová, BLOG, BLOK, BLOČEK:

https://www.facebook.com/people/Zde%C5%88ka-Ortov%C3%A1/100006730388524

Seznam rubrik