Premium

Mimořádná akce:
jen za 490 Kč/rok

Hrozí, že kvůli povalování mužů na gauči vymřeme

Muži, kteří tráví před televizí dvacet hodin týdně, mají zhruba polovinu spermií v porovnání s těmi, kdo ve stejné pozici vysedávají před televizní obrazovkou jen velmi málo nebo vůbec.

Asi se vám zdá název dnešního blogu trochu matoucí. Na vině je všeobecně zavedená představa, že naopak právě lože je vhodné místo k tomu, abychom vymírání lidstva příjemně zamezili. Pokud vám teď začala fantazie vizualizovat konkrétní modelovou situaci, nepotěším vás. Do iluzí nám totiž zasáhli američtí vědci. Ti zjistili, že muži trávící před televizí na gauči dvacet a více hodin týdně mají jen zhruba polovinu spermií v porovnání s těmi, kteří ve stejné pozici vysedávají před televizní obrazovkou jen velmi málo nebo vůbec. Není zkrátka povalování jako povalování.

V této souvislosti mě napadá, že vědci zcela opomenuli pocity žen. Zcela laicky soudím, že našemu libidu neprospívá pohled na pána tvorstva ve vytahané teplákové soupravě, když rozložený na kanapi buď energicky pokřikuje na jedenáct hochů v trenýrkách nebo apaticky klimbá u zpráv.

Vzpomínám, že není zase tak vzdálena doba, kdy ženy nebyly tak laxní vůči budoucí otcovské schopnosti svého vyvoleného. Kamarádka Martina se například doslechla, jaký devastující vliv může mít na mužskou plodnost zapařování hlavy pod vojenskou čepicí. Každý dopis svému milému, který právě vykonával základní vojenskou službu, tehdy končila výzvou, aby si čapku často nadzvedával a hlavu větral. Protože se ale styděla přímočaře vyjádřit důvod svého nabádání (to víte, v roce 1980 se zamilované páry bavily na rande o spermiích asi tak často jako členové motorkářského gangu o krupicové kaši), končil na oplátku vojín své dopisy ustaranou otázkou, zda je Martina zdravotně v pořádku?

A co se s námi vlastně stalo? Inu, zbohatli jsme a zlenivěli. Tak celý problém pregnantně shrnul jeden z odborných výzkumů. Reklamně masivnímu tlaku spotřebního průmyslu se nás daří přesvědčit, že naše životní úroveň je dána úrovní naší spotřeby. Záludně v nás podporuje přirozené touhy po okamžitých požitcích a prosazuje životní způsob, ve kterém se rodině s dětmi místo těžko hledá.

Každé zboží lze vrátit anebo zahodit a koupit nové, každou smlouvu vypovědět anebo z ní odstoupit, každou práci ztratit anebo vyměnit za jinou, lepší, to samé můžeme udělat s partnerem. Jen to rodičovství je navždy. A nyní do těchto vědeckých úvah zasahují ještě televizní a počítačoví lenoši hubící houfně spermie.

Kolik je na světě lásky nezjistíme při sledování telenovely, ale při sčítání lidu. Populaci může zachránit jedině pohyb. Přiměřená až intenzivní tělesná aktivita na čerstvém vzduchu. Pánové, nezbývá vám nic jiného, než vyskočit z pelechu a cvičit, až se z vás bude kouřit. Ale prosím vás, nezapomeňte si pro jistotu každou chvíli nadzvedávat tu značkovou kšiltovku.

Autor: Zdeňka Ortová | čtvrtek 6.5.2021 9:37 | karma článku: 26,35 | přečteno: 778x

Další články autora

Zdeňka Ortová

Když v létě potřebujete rychle trůnit

Určitě i vy znáte tu pernou chvilku, kdy nám v útrobách rozehraje filharmonický orchestr hlasitou melodii a útěšná místnůstka nikde.

14.8.2026 v 9:15 | Karma: 19,34 | Přečteno: 299x | Diskuse | Ostatní

Zdeňka Ortová

Moje letní statusy aneb Hlavně ať funguje paměť

Někdy mi připadá, že z ráje blbosti přichází moudrosti nejvíc kondolencí. Raději bych byla na straně adresátů.

13.8.2026 v 15:30 | Karma: 19,63 | Přečteno: 273x | Diskuse | Ostatní

Zdeňka Ortová

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti

Zaplaťpámbu, že už nejsem školou povinná, musela by mi totiž i z letošního srpnového horka naskočit husí kůže.

2.8.2026 v 18:42 | Karma: 24,02 | Přečteno: 410x | Diskuse | Ostatní

Zdeňka Ortová

Moje letní statusy – aneb Jak zapomenout na lumpa

Taky máte takový problém, když zoufale chcete vytěsnit z myšlenek toho syčáka, který vám tenkrát ublížil?

29.7.2026 v 15:54 | Karma: 21,99 | Přečteno: 370x | Diskuse | Ostatní

Zdeňka Ortová

Moje letní statusy - aneb Rozhodla jsem se pro nadbytek

Milí čtenáři, zvu vás na návštěvu, nebojte se můj blog rozkliknout, než si uvaříte nedělní kafe, máte ho přečtený.

19.7.2026 v 9:55 | Karma: 23,20 | Přečteno: 359x | Diskuse | Ostatní

Nejčtenější

Kolik toho víte o vesmíru?

Tento pozoruhodný pohled na Velkou rudou skvrnu a bouřlivou jižní polokouli...
vydáno 11. srpna 2026

Planety, černé díry, Měsíc nebo slavné vesmírné mise. Vesmír fascinuje lidstvo od nepaměti a dodnes...

Jste milovníkem italské kuchyně? Tak se ukažte!

Jídelní lístek, který obsahuje klasické pizzy, „pizzerty“ a nové inovace, jako...
vydáno 10. srpna 2026

Pizza, těstoviny, tiramisu nebo Aperol Spritz. Italská kuchyně patří bezpochyby k nejoblíbenějším...

V Letenských sadech hořelo, na nábřeží se odkláněla veřejná doprava

Hasiči likvidují požár porostu v Letenských sadech. (10. srpna 2026)
10. srpna 2026  20:52,  aktualizováno  21:27

V Praze v Letenských sadech hořelo. Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů. Podle policie byl...

Tichý zabiják neodpočívá ani v létě. Horko umí zamávat se zdravím, pozor na tlak

Mnoho lidí si vysoký tlak spojuje hlavně se stresem, pracovním vypětím nebo...
11. srpna 2026  15:53

Léto je období, kdy máme konečně pocit, že se život zpomalil. Dny jsou delší, kalendář méně...

Kam se hrabe Labubu. Tyhle šílené hračky z 90. let jsme milovali. Poznáte je všechny?

Dostanu další Tamagoči, když to starý umřelo?
8. srpna 2026  6:53

Zubatou panenku Labubu ještě nedávno chtěli všichni, kdo sledují sociální síť TikTok. Zatímco její...

V brněnských Obřanech hořelo v chatové oblasti. Hasit pomáhal i vrtulník

Zásah vrtulníku s podvěsem.
15. srpna 2026  15:32,  aktualizováno  17:22

Hasiči v sobotních odpoledních hodinách zasahovali u požáru v Brně, kde jim s hašením pomáhal také...

Zapomenutý poklad léta? Tyhle sladké plody možná znáte méně, než si myslíte

Plody moruše černé jsou plné šťávy, která barví. Nesázejte ji tedy například k...
15. srpna 2026  17:17

Na první pohled připomínají protáhlé ostružiny. Když je ale ochutnáte, překvapí vás jejich...

Nehoda u Ostravy i požár cisterny ve směru na Prahu komplikovaly dopravu na D1

Vážná dopravní nehoda tří automobilů zablokovala dálnici D1 u Klimkovic...
15. srpna 2026  13:02,  aktualizováno  16:48

Od poledních hodin komplikovala provoz na dálnici D1 dopravní nehoda, která se stala zhruba na 350....

Tunelem Blanka projíždí nově autobusová linka. Spojí Čimice s Dejvicemi

Pražský tunelový autobus linky 145 absolvoval další zkušební jízdu v tunelovém...
15. srpna 2026  16:22,  aktualizováno  16:22

Po více než dekádě čekání se cestující o víkendu konečně dočkali tunelbusové linky 145. Autobusy...

Objevily jsme parádní herní kufříky, které naše děti zatím nepustily z ruky
Objevily jsme parádní herní kufříky, které naše děti zatím nepustily z ruky

Léto a prázdniny jsou v plném proudu, což pro nás maminky znamená jediné – vymyslet atraktivní program pro děti a přežít dlouhé cesty autem nebo...

  • Počet článků 650
  • Celková karma 25,84
  • Průměrná čtenost 1991x
Jsem spisovatelka, knihovnice, blogerka a žena s hlasitým úsměvem

Facebook: Zdeňka Ortová, BLOG, BLOK, BLOČEK:

https://www.facebook.com/people/Zde%C5%88ka-Ortov%C3%A1/100006730388524

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.
×