FC Viktoria Plzeň - AC Sparta Praha

Tak nám skončil zápas podzimu Synot Ligy a tak jsem si dovolil napsat malé hodnocení.

Před zápasem se dlouho spekulovalo, jaké sestavy oba trenéři nasadí. Vítězslav Lavička postavil tradiční jedenáctku bez překvapení. Jeho protějšek Miroslav Koubek tak trochu překvapil. Do útoku poslal pořízka Holendu a v základu se objevil i Tomáš Hořava, zřejmě na úkor Daniela Koláře. Gól padl poměrně brzo. Sparťanská obrana nechala po rohovém kopu nejvýše vyskočit Lukáše Hejdu a ten se hlavou nemýlil. Mám ale pocit, že brankář Bičík mohl vyběhnout. Druhému gólu předcházela krásná akce Václava Pilaře, který prostrčil balón na Tomáše Hořavu a ten zkušeně podkopl míč podél vybíhajícího Bičíka. Nutno dodat, že nabíhajíciho Hořavu vůbec nedohrál Lukáš Vácha a po té ani Pavel Kadeřábek. Jinak to byl v prvním poločase nic moc fotbal. Bohužel se mezi fanoušky Plzně objevil dement, který si neodpustil hodit dělobuch a rozhodčí Jílek tak musel zápas dvakrát přerušit. Bohužel blbci na fotbal chodit budou a tohle je problém pořadatelské služby. V prosinci jsem byl v Plzni na Lize Mistrů, kdy Viktorka přivítala CSKA Moskva a když jsem viděl, jak pořadatelé přistupovali k prohlídce, pochopil jsem, proč je pořád na fotbale bordel. Mě prošacovali jak recidivistu a totálně vožralého soudruha z východu jen nasměrovali do sektoru pro hosty. V druhé půlce se něco začalo dít až v 60. minutě, kdy měl dvě šance Milan Petržela, jednu po hrubce stopera Brabce a druhou po přiťuknutí Vaňka. V 67. minutě se opět projevil další z idiotů z kotle domácích fanoušků. Asi si vůbec neuvědomuje, že to bylo třetí přerušení a rozhodčí mohl zápas ukončit. Sparta se posledních dvacet minut snažila dostat Plzeň pod tlak, ale k žádné větší šanci se nedostala. V 85. minutě orazítkoval konstrukci branky Tomáš Hořava z trestného kopu a ke konci zápasu měl ještě tutovku Ondřej Vaněk, kterou vytáhl Bičík. Jasnou červenou kartu měl obdržet Roman Bednář po faulu na Kozáčika. To nemělo s fotbalem nic společného. Tu nakonec vyfasoval Marek Matějovský, který zezadu nekompromisně fauloval Stanislava Tecla. Pak už jen sudí Jílek hvízdl do píšťalky  a zápas podzimu skončil. Co k tomu dodat? Plzeň byla bojovnější a jasně lepší. Kdy se Spartě naposledy stalo, že nevystřelila za celý zápas na branku? To ani nepamatuje. Nejlepší hráči dle mého názoru: Hořava, Pilař a Hrošovský, ale pochválit se musí celý mančaft. Na závěr musím také pochválit pana rozhodčího, jelikož jsem si vsadil, že bude celkem 6 a více žlutých karet. Nakonec ji vytáhl osmkrát. Sportu Zdar!

Autor: Zdenek Volf | sobota 1.11.2014 22:22 | karma článku: 3,72 | přečteno: 97x