Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Foto

Jako mnoho vizionářů přišel Musk dřív, než jej svět bude schopen pochopit. I když jsme v 21.století, tak svět stále zůstává jednou nohou v tom století minulém. Jen Čína je v něm už ukotvená a to paradoxně díky ekonomické chamtivosti USA a také teď í na vzdory USA..

0 0
možnosti
JK

J66a67n 15K82y44š85k12a

14. 12. 2024 16:38

Nikdy bych nevěřil, že ve 21. století bude možné, aby jeden jediný člověk tak radikálně změnil svět, kdybych nezal E. Muska.

Už jen samotný projekt Starlink, síť desetitisíců malých družic, které krouží kolem Země "těsně" nad ní je něco, co změní (zrovnoprávní) sociální postavení miliard lidí tím způsobem, že jim zpřístupní internet bez ohledu na tom, na jak odlehlém místě žijí a jaká je jejich sociální "síla".

Jeho způsob řízení platformy "X" neumím posoudit, já sám twitter nepoužívám, a spory E. Muska s uživatelsku komunitou twitteru sleduji spíše spradicky.

S o to větším zaujetím sleduji technologickou sféru, v níž Musk působí:

Sériová výroba opakovatelně použitelné rakety Starship, vývoj elektrobaterií, vývoj fotovoltaických systémů, vývoj umělé inteligence, vývoj humanoidních robotů, samořiditelnost automobilů, vámi zmíněné propojení lidského mozku a stroje, atd, atd. Je toho spousta, ta rychlost vývoje je překotná, dech beroucí a v každý z těchto oborů je schopen v blízké budoucnosti (během několika let) radikálně proměnit způsob života lidí (jako tomu bylo třeba po vynálezu internetu či mobilních telefonů.

S napětím budu sledovat, jak se E. Musk chopí svého pověření zredukovat byrokracii amerického státního systému. S velkým napětím a s mírnými obavami. Géniové, kteří nemají žádný korektiv mohou šlápnout vedle, pořád jsou to jenom lidé.

Velmi jsem se pobavil, když před několika lety si tehdejší šéf Rosskosmosu Dmitrij Rogozin postesknul, že zatímco amerčtí miliardáři stavějí rakety, ruští miliardáři se válejí na svých jachách s milenkami.

1 0
možnosti
Foto

Text z knihy Fountainhead (Zdroj) od Ayn Rand:

Throughout the centuries there were men who took first steps down new roads armed with nothing but their own vision. The great creators (thinkers, artists, scientists, inventors) stood alone against the men of their time. Every great new thought was opposed. Every great new invention was denounced. But...the men of unborrowed vision went ahead. They fought, they suffered and they paid. But they won. - V průběhu staletí zde byli lidé, kteří učinili první kroky novými cestami, vyzbrojeni pouze vlastními vizemi. Velcí tvůrci (myslitelé, umělci, vědci, vynálezci) stáli osamoceni proti lidem své doby. Každá nová velká myšlenka čelila odporu. Každý nový velký vynález byl odsuzován. Ale...lidé s vlastní vizí šli dál. Bojovali, trpěli a platili za to. Ale vyhráli.

Zdroj: https://blog.idnes.cz/zboril/107-vyroci-narozeni-f...

1 0
možnosti
  • Počet článků 404
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1349x
Ing. Josef Zbořil, Ph.D. (1979, Prostějov) je moravský technický manažer v železničním průmyslu, bývalý olomoucký krajský předseda a lídr Strany svobodných občanů (2012-2015), překladatel a autor americko-izraelského Gatestone Institute (2015-2022), zakladatel občanského hnutí ESG participace KYBER-OBČANÉ a představitel kybernetického občanského humanismu. Popularizuje odkaz osvětových uměleckých snah z přelomu 19. a 20. století českého loutkářství s heslem "Vychovávej loutkou, ne loutky".