Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Zkouším zhubnout podle Mačingové - XI. díl - Mám za sebou 16 dní (aneb Slibovaný příval energie zatím nikde)

Do konce mi zbývá 12 dní! Přijde mi, že to rychle utíká. Už jsem téměř přesvědčená, že si hned po skončení dám ještě jednu "28čku". Ne, že by mi tak moc začalo chutnat, ale pořád se nějak nedostavuje slibovaná energie.

Zázračný příval energie se zatím nekoná

 Nejsem extrémně unavená, ale že bych měla nějakou přebytečnou energii, tak to také ne. Chci dát ještě jeden měsíční cyklus. Mačingová někde zmiňovala, že na někoho přijde ten efekt po pár dnech, někdo cítí příval pozitivna (pozitivní energie, úbytku centimetrů a kilogramů, zlepšení pleti..) až po pár týdnech. Záleží, jak je tělo zanesené a kolik vitamínů a minerálů je potřeba tělíčku doplnit. Když bych měla poctivě ohodnotit svůj pitný režim, dala bych si tak dvojku, možná dvě minus. O víkendech jsem si na pravidelné zavlažování moc nevzpomněla. Ve všední dny je to lepší - jsem minimálně osm hodin v práci a lahev s vodou mám u stolu.. A od stolu se moc nehnu :)

Asi už hřeším :(

 Nikde jsem nemohla sehnat sójový rohlík, který byl ke snídani v pondělí (poznámka pro ty, kteří knihu Antónie Mačingové nečetli - nebyl k snídani JEN rohlík:) Grahamový bohužel také nevyšel. Takže jsem musela improvizovat a vzít zavděk žitným chlebem s chia semínky. Byla to dobrota. Pečivo mi moc chybí.

 Včera jsem odpoledne měla hlad a zrovna jsem nebyla blízko "svojí" zelenině. A jelikož jsem byla na návštěvě, vzala jsem si alespoň jedno rajčátko. To samozřejmě není hřích :), jenže podle poznatků o stravování podle krevních skupin je rajské jablíčko pro mě přímo škodlivé! Nevadí. Podle mě lepší zajíst hlad nějakou zeleninkou, než hladovět.

 V noci jsem si připravovala oběd na dnešek. V jídelníčku se pro 16. den předepisuje polévka a dvě jídla, která jsem doteď měla jako hlavní. Jak už jsem nejspíš zmiňovala v minulosti, žaludek není tak "nenažraný" jako předtím, takže mi k jídlu stačí malé porce. No, a jelikož už byla skoro půlnoc a nechtělo se mi dělat tři různé věci, připravila jsem jen polévku a jedno jídlo k tomu. Bohatě mi to k obídku stačilo.

Pozitivní změny

 Nic mě nebolí a netrpím hlady. Chutě pořád jsou - nejkritičtější je to přímo po obědě. Dnes jsem se na sebe pořádně podívala do zrcadla a všimla si, že mi pomalu mizí druhá brada :) To potěší. Hahaha. Jako pozitivní beru také to, že se mi trošku zmenšila ňadra. Škoda, že jsem si na začátku poprsí nezměřila.

 Vždy jsem se "crcala" s blbostmi. Vnitřně se cítím čistě a odolně. A také jsem teď víc praktičtější. Což je při mé naivitě, hlavě v oblacích a lenosti dobrý posun.

  Jím méně. Smála jsem se, když někde nějaká modelka tvrdila, že jí ke svačině stačí kus okurky. A světe div se - dnes jsem ke svačině měla kousek okurky i já. Tohle ale vidím jako potencionální nebezpečí. Neumím rozpoznat, jestli je to tím, že mi ta jídla zas až tak moc nechutnají a nebo tím, že mám ten menší žaludek, ale trošku se obávám, jestli pak nebudu mít tendence dělat s jídlem experimenty. Jsem psychicky slabší člověk a možná bych mohla mít časem choutky k tomu jíst třeba jen jednou denně. Snad ale jen maluji čerta na zeď.

Nikdy bych nevěřila, že mi přijde tak přirozené si vařit. Nebavilo mě to, pořád jsem tvrdila, že mě baví vařit pro někoho, ale jen pro sebe ne. Teď už jsem i JÁ někdo :) Stojím za to, abych si pro sebe navařila.  Svým způsobem se mi líbí, že je vše jasné a jednoduché - tak nějak si tento nový režim (nakupování, hlídání si vypitých tekutin, vaření) přirozeně sedl.

 

Autor: Berta Zázvorková | úterý 4.8.2015 22:25 | karma článku: 10,03 | přečteno: 898x
  • Další články autora

Berta Zázvorková

Není potřeba nikoho ohromit, nikomu podlézat

Tím, co píšu v nadpise, jsem si jistá. Jsem typ člověka, který věří, že když budu sama sebou (a dovolím si být sama sebou), moje okolí se pročistí, oddělí se zrno od plev a zbydou mi v něm tak jen lidé, kteří za to stojí.

27.6.2018 v 8:00 | Karma: 12,23 | Přečteno: 322x | Diskuse | Ona

Berta Zázvorková

Můj názor na duchovní průvodce transformací života

Kurz, který ve mně spustil drobnou nechuť ke všem těm osvíceným lidem, kteří "vědí" něco víc a mají "dar" v druhých objevovat příčiny chmur, trval několik měsíců a byl dost intenzivní. Jednou týdně se skupinka asi dvanácti osob

23.6.2018 v 20:42 | Karma: 15,28 | Přečteno: 508x | Diskuse | Ona

Berta Zázvorková

Agorafobie (5. díl - Příprava na těhotenství)

I přesto, že můj život není jako běžné populace, rozhodla jsem se, že se v rámci několika měsíců pokusíme stát se s partnerem rodiči. Chci podniknout pár kroků, které, jak doufám, vyrovnají to, že budu asi pořád "zobat" pilule.

15.4.2017 v 20:53 | Karma: 7,32 | Přečteno: 393x | Diskuse | Ona

Berta Zázvorková

Agorafobie (4. díl - Je sobecké chtít děti?)

Jsem žena, která kromě toho, že trpí agorafobií s panickými záchvaty, tak chce brzy miminko. Jsem zamilovaná a milovaná, mám kde bydlet, mám práci, která jde skloubit s mateřstvím, už vím, co chci - podmínky by nemohly být lepší.

15.4.2017 v 14:52 | Karma: 10,63 | Přečteno: 452x | Diskuse | Ona

Berta Zázvorková

Co na seznamce nezabírá aneb pravopis, negativita, fňukání a nedostatek fotek

Chceš si najít přes internet holku? Tak se nauč český pravopis, nešiř negativitu, nefňukej a udělej si alespoň dvě selfie ... obličeje:) Předkládám další čtyři projevy, které mě na profilech na seznamce hned odradí.

10.6.2016 v 21:10 | Karma: 22,58 | Přečteno: 1507x | Diskuse | Ona
  • Nejčtenější

Francouzský volební šok. Vyhrála levicová koalice, Le Penová je až třetí

7. července 2024  14:25,  aktualizováno  8.7 6:05

Druhé kolo předčasných parlamentních voleb ve Francii překvapivě ovládla levicová Nová lidová...

Spadlý strom v Praze zranil dva lidi. Bouřky v Česku komplikovaly dopravu

6. července 2024  11:58,  aktualizováno  22:56

Silné bouřky, které v sobotu večer přecházely přes Česko, za sebou zanechaly mnoho škod, potíže v...

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Vraťte se domů! Barceloňané stříkali vodu na turisty, ti opouštěli restaurace

8. července 2024  9:51

Zatímco turisté obědvali nebo se jinak občerstvovali v centru Barcelony, téměř tři tisíce místních...

Tajný Orbánův dopis lídrům EU: popsal Putinovo překvapení i pohled na válku

9. července 2024  16:18,  aktualizováno  19:36

Maďarský premiér Viktor Orbán po setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem poslal špičkám EU...

Slovenský festival Pohoda zasáhla silná bouře, zřítil se jeden z velkých stanů

12. července 2024  22:17

Silná bouřka dnes večer zasáhla slovenský hudební festival Pohoda, kde se zřítil jeden z velkých...

Velmi silné bouřky zasáhly Česko. Zatopily domy a na Moravě zranily dva lidi

12. července 2024  12:06,  aktualizováno  21:53

Přímý přenos Česko opět zasáhly bouřky, které postupovaly tradičně od západu na východ. Škody napáchaly zejména...

V Nigérii spadla budova školy. Z trosek dostávali desítky mrtvých dětí

12. července 2024  21:51

Poté, co se v pátek v nigerijském městě Jos zřítila budova školy, nejméně 21 žáků zahynulo a...

Čeká Ukrajinu katastrofa? Rusko varuje, že přehrady u Kyjeva vyletí do povětří

12. července 2024  21:39

Rusko varovalo, že mohou vyletět do povětří další přehrady na Dněpru. V případě Kyjevské by velkou...

Ideální občerstvení na oslavu? Objednali jsme si Ovocný Světozor
Ideální občerstvení na oslavu? Objednali jsme si Ovocný Světozor

Jak už jistě víte, rádi využíváme různé příležitosti ke společným oslavám. A Mezinárodní den dětí byl přesně takovou ideální záminkou, abychom se...

  • Počet článků 40
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1413x
Považuji se hlavně za lidskou bytost, potom za ženu, dceru, sestru, kamarádku, kolegyni. Mám i další role - zákaznici, čtenářku, posluchačku, Evropanku, pacientku.. ale tyto role neberu jako svoje životní, jsou jen vedlejší:) Snažím se pochopit svět kolem mě i svět ve mně. Zjištuji, že je to sakra propojené:), a že se rozdíl mezi "venku" a "vevnitř" stírá. Rezignuji na to, že má vše nějakou univerzální logiku, že existuje spravedlnost, pravda. Já jsem jediná, kdo může nastavit, co PRO MĚ bude logické, spravedlivé a pravdivé. Zbytek je jedno. Bytostně toužím jen BÝT.