Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
DS

Berti, moc jsem nad Vaším příběhem a Vašimi emocemi přemýšlela a tohle je výsledek. Myslím si, že máte na Vaše emoce právo, ale dejte švagrovi ještě šanci. Spousta z nás, našich příbuzných a známých byla počata jako důsledek flirtu často jedné noci či selhání některé z antikoncepčních metod, tedy nechtěně, a nad spoustou z nás rodiče přemýšleli, zda nás vůbec chtějí, zda si nás mohou dovolit či (což také hůře trávím, ale i tak si myslím, že každý má právo i na podobné úvahy) zda je neplánované rodičovství neomezí. Protože ono omezí, ono všechno změní a pokud na to rodiče nejsou připraveni, miminko to pociťuje. Přesto si myslím, že příval hormonů, které zvláště v matce vybudují city mateřské a v otci ochranitelské, může leccos spravit. Rozhlédněte se kolem sebe a musíte uznat, že málokde a na málokom je to, co jsem výše psala (tedy ta prvotní nechtěnost), vidět. Víte, dříve měli lidé životy "nalajnované" trochu podobně jako v básnících ("a pak už samá pozitiva a sociální jistoty"). Dnes máme jiné možnosti (studium, cestování, kariéra, snahu o "genderovou rovnováhu") a často i ženy zvažují zda, kdy a s kým se stanou matkami... a často ten správný okamžik "prokaučují". Ale -slovy klasika- "můžeme s tím nesouhlasit, můžeme o tom vést diskuse, ale to je všechno, co můžeme". A je to tak správně. za sebe mohu říci, že ač jsem byla při první svatbě přesvědčená o svém štěstí a každé z mých dětí je dokonale chtěné a milované, až toho našeho lupínka nejmladšího si užívám, protože má hotového, dospělého a úžasného tatínka.

Užívejte si toR^

0 0
možnosti
Foto

Dáši, dobrý večer. Děkuji za Vaše názory. U nás se to naštěstí dobře otočilo. Švagr se už z počátečního šoku oklepal a myslím, že bude dobrým tátou:) Tak hlavně, ať se miminko narodí v zdravé, zbytek je jedno:) Celý ten můj příspěvek měl jediný cíl - dát světu najevo, co jsem cítila já jako budoucí teta. Určitě v tom velkou roli hrály emoce - sestra Nička ani na minutu nemyslela na to, že by miminko mohlo být nechtěné. Musela si podstoupit fakt hrozná muka. Partner si s ní hrál jak na houpačce. První že ne, pak že možná ano, pak že ne. Několikrát se s babétkem loučila:( Máte pravdu - bůhví, za jakých okolností jsme byli počati my:))

0 0
možnosti
Foto

Dobře to dopadlo.. Ale můj pocit je stejně rozpačitý...  Váš článek sálá upřímnosti a tou mě potěšil i nepříjemně ohromil současně. Vůbec si nedovedu představit, že bych svým dětem kecala do rozhodnutí zda a kdy mít dítě,  asi bych sloužila pouze jako podpora. A představa, že se jim pletu do vztahu a vyslovim neví něco takového, jakože u nás partner mého dítěte není vítán, protože se v páru nerozhodli tak, jak bych já chtěla... To už se mi jeví hodně přes čáru.

1 0
možnosti
Foto

Dobrý den, Jano, děkuji za reakci. Jediné, co jsem sem psala, byly mé pocity. Vyčítala bych si pak celý život, že jsem švagrovi neřekla svůj názor. Sestra pak přiznala, že si myslí, že to, že jsme se vyjádřily hrálo velkou roli v tom konečném rozhodnutí Luise. Jsem moc ráda, že to dopadlo jak to dopadlo. Pořád si ale stojím za tím, že žena, který v bříšku miminko nosí, je jediná, kdo může rozhodovat.

0 0
možnosti
EVM

Pribeh s dobrym koncem. Bohuzel si vsak tato lidska bytost v sobe cely zivot ponese syndrom nechteneho ditete a bude ji to x-krat zmineno a pripomenuto.

I rodice dovedou byt kruti...:-(

0 0
možnosti
Foto

Kruté jsou tyhle manipulátorské názory.

1 0
možnosti
VF

Ode mne karma.

A švagrovi odpusťte. I on by se na Vás mohl zlobit za to, co jste mu řekla. Mužům to někdy trvá trochu déle a mnozí mají strach, zda dokážou dítěti zajistit takovou budoucnost, jakou by si přáli.

A jak už tu zaznělo, žádná antikoncepce není na 100%. Takže riskuje nejen muž, ale i žena. Možná i proto křesťanství radí se sexem počkat až do manželství, kde je riziko, že tatínek dítě nebude chtít, menší.

(Jinak, nejsem katolík a proto neodmítám antikoncepci.)

0 0
možnosti
Foto

Dobrý den, Vlastimile. Děkuji za Vaši podporu. Je pravdou, že jsem do článku plno věcí nenapsala. Sestra Nikča je v dlouhodobém vztahu a s Luisem plánovali budoucnost. Když se tedy stala ta "nehoda", ani na chvilku nepřemýšlela o tom, že by miminko mohlo být nepřijaté. Luis ale postupně zvyšoval své důvody proti - první tvrdil, že dítě až tak za tři roky (sestře je 30, jemu 35). Když sestra říkala, že si určitě miminko vzít z tohoto důvodu nenechá, přišel s dalšími důvody. Že nechce, aby byla na mateřské (sehnala si hned jinou práci, kterou může dělat i s dětákem), pak zase říkal, že možná bude muset pracovat v Německu (sestra na to, že to nevadí, že za ním bude jezdit a mohou se vidět o víkendech)..no pak přitvrzoval a nakonec vytáhl nejtěžší kalibr - že ji nemiluje. Chvilku trvala na tom, že miminko zvládne klidně i sama, když jí pak ale dál dusil (např. nečekej, že ti budu posílat peníze), rozhodla se, že už s takovým člověkem dítě fakt nechce. Prostě zbytečný stres. Pak si pro ní přijel, aby měl jistotu, že do té nemocnice dojede. Tam došlo k oné inkriminovanému setkání se mnou a s naší maminkou. Jsem opravdu šťastná, že po tom všem se opět dali Luis a Nikita dohromady, na miminko se těší, plánují oslavu, kde nám řeknou pohlaví..prostě start byl nepovedený, ale jdeme dál:) Se švagrem se normálně bavíme, pořád to sice mám v sobě, ale je to čím dál tím lepší:)

0 0
možnosti
KV

Berto tak nesoulozte, zadna antikoncepce neni bezpecna na 100 %. Doporucuji oralni sex.

0 0
možnosti
Foto

Souložit budu :)... O abstinenci v sexu ten příspěvek nebyl. Byl hlavně o mém prožívání toho, že jsem na chvíli skoro přišla o neteřinku/synovce jenom z toho důvodu, že partner mé sestry nebyl schopen hrát fér. Více viz odpověď panu Vlastimilovi.

0 0
možnosti
DS

wow! napínavé. Kdyby potřebovali inspiraci, mám dostatek materiálu :-).Nebýt stará, pořídím našemu perpetu mobile sourozence :-)

0 0
možnosti
Foto

Hahaha:) To by mě docela zajímalo, co znamená "být starý" :) Já jsem moc ráda, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. Pokud tomu osud dá, v prosinci se s miminkem uvidíme osobně:)

0 0
možnosti
PC

Sorry, ale je to dost trapny...

2 0
možnosti
Foto

Pavlo, nemusíte se omlouvat:) Nevadí mi, jak to kdo nazve - je to střípek z mého života a k němu případná trapnost patří.

0 0
možnosti
  • Počet článků 40
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1413x
Považuji se hlavně za lidskou bytost, potom za ženu, dceru, sestru, kamarádku, kolegyni. Mám i další role - zákaznici, čtenářku, posluchačku, Evropanku, pacientku.. ale tyto role neberu jako svoje životní, jsou jen vedlejší:) Snažím se pochopit svět kolem mě i svět ve mně. Zjištuji, že je to sakra propojené:), a že se rozdíl mezi "venku" a "vevnitř" stírá. Rezignuji na to, že má vše nějakou univerzální logiku, že existuje spravedlnost, pravda. Já jsem jediná, kdo může nastavit, co PRO MĚ bude logické, spravedlivé a pravdivé. Zbytek je jedno. Bytostně toužím jen BÝT.