Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Za text díky, knihu mám, ale ještě jsem neměl čas se do ní ponořit.

Obecně se mi romány autorky moc líbí, až.... až na vyústění. Ve své vlajkové lodi:-) Atlas Shrugged výrazně bojuje proti kolektivismu, státním ingerencím do soukromého podnikání a totalitě, aby v závěru popisovala společnost založenou na kolektivismu, naivním až reálném socialismu, blíže nedefinovaném. Samozřejmě jí nepodezírám z osobní inklinace k socialismu, ale v té její ideální společnosti až bije do očí tehdejší, ale i aktuální absence definování jakési vyšší společnosti, překonávající neduhy demokracie.

To ale neznamená, že se mi její texty nelíbí. V žádném případě. :-)

0 0
možnosti
MC

Nejde o žádnou vyšší společnost. Chápu celé její dílo, jako vid burcující lid v přátelskou, svobodnou, pokornou společnost bez falše, klamu, závisti a zloby.:-)

0 0
možnosti
Foto

Představte si společnost, v níž by každý přemýšlel jen v rámci kolektivu a v každém ohledu by se mu podřídil. Bez kolektivu by nebylo nic. Člověk by plně patřil a podléhal kolektivu a ten by s ním mohl plně disponovat.

Zdroj: https://zalom.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=746243

Jak máte otestováno, že se tak neděje.

0 0
možnosti
OB

Děkuji za typ, knihu si určitě přečtu, tento žánr mám rád. Výborná kniha na podobné téma My J. I. Zamjatin. Moc nemusím Orwella, když ty knížky čtu, tak se nemůžu zbavit pocitu, že se nejedná o vizi, ale o manuál, manuál jak vybudovat a udržovat totalitní společnost.

1 0
možnosti
MC

Zdravím a chválím vaši prospěšnou aktivitu, moc Vám děkuji za odkaz.R^

0 0
možnosti
  • Počet článků 282
  • Celková karma 23,70
  • Průměrná čtenost 2470x
Jsem zastánce svobody jednotlivce a laissez-faire kapitalismu a hlásím se k odkazu myslitelů jako byl Ludwig von Mises, Murray Rothbard nebo Frederic Bastiat. Především jsem však stoupencem filozofie Objektivismu americké filozofky a spisovatelky Ayn Randové, podle mě nejvýznamnější obhájkyně svobody jednotlivce a kapitalismu. Od začátku 2014 člen Strany svobodných občanů, od 2019 místopředseda strany, dříve předseda středočeského krajského sdružení, lídr koalice Svobodných a Soukromníků pro volby do středočeského krajského zastupitelstva pro rok 2016 a středočeský lídr do parlamentních voleb 2017. V současné době zastupitel v Berouně za sdružení Lepší Beroun, které kandidovalo s podporou Svobodných a prosazuje jejich zásady komunální politiky. Dále mě lze charakterizovat jako příležitostného cyklistu, malíře, berounského patriota, příznivce jazzu a art-rocku a špatného hráče billiardu.