Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

„Zdá se, že nejsme s to poradit si s názorovou pluralitou, na které stojí ze své podstaty konfliktní liberální demokracie a míříme opět k názorové/myšlenkové totalitě a intoleranci. Ne nadarmo se říká, že je snazší změnit režim než mentalitu lidí.“

Nemyslím, že by tyto výroky plně vystihovaly současnost, jakkoliv je u nás stále patrný účelový a účelově pojatý boj s komunistickou minulostí . V podstatě totéž co u nás, je plně přítomno v zemích západní Evropy a zejména ve Spojených státech amerických. Ten „komunizmus“ v jakýchkoli konotacích s tím přece nemá nic společného. V těch západních zemích se režim neměnil, a přece se v nich děje totéž. Ten trend k myšlenkové totalitě a intoleranci se týká celého západu. Pravda, ne všude úplně stejně, což poznamenávají regionální specifika ve všech ohledech významu – termínu regionální specifika. Mentalita lidí, ta provázející lidstvo po celou dobu jeho existence, ta ano. Ta příčinou nepochybně je.

5 0
možnosti
MW

Souhlasím, že to není úplně totožná situace, ale situace, ve které lze nalézt nemalé průniky. V předešlem textu jsem nahodila téma křehkosti liberální demokracie a zřejmě nemožnosti jejího udžení na delší časové období. Kdybych parafrázovala Cimrmana, řekla bych, že tady nemáme ne dva, ale více problémů komplementárně spojených. Schválně, jaké Vás napadnou.

0 0
možnosti
BH

Tož AB je OK?

Volba je nutná.

0 0
možnosti
MW

Souhlasím s mnohým, co píšete. Sleduju dění na západě. Ještě svou zkušenost rozvedu, ale teď jedu pryč až zítra.

0 0
možnosti