Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seJ38a10r17o61s53l57a63v 22Č27e65r59v28e92n24k92a
Fotbal je zrcadlem společnosti, jen o něco málo přesnějším než školství. Včerejší událost je jen špičkou ledovce. Stačí se podívat na případ Chorý. Ten sociopat ještě ani jednou nedostal důraznou stopku. Viníky jsou především ti, kteří teď budou Slavii řešit. V manažerských pozicích i na FAČR jsou nalezlé stejné typy jako v politice. Nedal bych tam ani korunu. Koneckonců Tvrdík je správný politik, včera si uvědomil, že tohle už neobhájí a začal se najednou chovat jako člověk. Čistá kalkulace.
F90i86l97i10p 48V59r96a38c41o15v87s32k49ý
Ahoj, je to tak. Proto je třeba začít s kultivací. A Choras? Na něm se ten systém podepsal... A nejen vedení Slávie, i naše, Olomouce... Teď už je pozdě ho předělávat. Je to "starej kozel".
T95o50m14á83š 67V21o94d23v81á92ř28k56a
Na fotbal zásadně nechodím, nezajímá mne. Jedním z důvodů je přítomnost extrémního počtu podobných psychopatů jak v hledišti, tak sem tam i na ploše. Nechápu, proč musí svou radost či vztek realizovat házením čehokoli na plochu, zapalovat ohně a připadně se servat jako koně.
Když jsem chodíval na hokej (to ještě Vítkovice hrály v horní třetině), tak se nikdo nic podobného nedělo, u fronty na pivo a klobásu stáli jak domácí, tak i hostovští fans a nikdy jsem neviděl byť jen nějaký náznak agrese.
F29i15l95i80p 38V78r41a77c78o57v31s41k93ý
Ahoj, já zase kvůli agresivnímu chování na hokej chodit přestal, u nás to bylo jeden čas pravidlem. Na fotbale to bývalo slušnější. Co pamatuji ze zimáku, tak ještě za federální ligy, když tady lavička Slovanu měla potyčku s fanoušky...
Celkově mám ale fotbal moc rád od dětství. Táta bejval ve Škodováckým fanouškovským vejboru a od tří let mě bral sebou i na venkovní zápasy...
V43á87c77l12a78v 29K48u68n40f72t
Nedostatečně řešená korupce, podvody, simulování, násilí, to je fotbal, ale také naše společnost. Lžeme si do kapsy, jak jsme slušní a chodíme se dívat na nechutné divadýlko a také volíme profláklé podvodníky. Jaký výsledek můžeme očekávat. Co se včera dělo na Slávii se za chvíli bude dít i v ulicích.
Vašek
J31a25n 54V44o35c13h96o76s14k15a
Naprosto přesné.
M80i91r39o91s42l59a75v 19P89a70v26l91í82č51e73k
Napsal jste to hezky. Úroveň fanouškovské základny většiny klubů je otřesná (snad s výjimkou těch pár menších - sám chodím na Duklu, nejvíc jsou tam chlapi (I ženy) mé generace a malé děti a atmosféra je tam hezká). Tentokrát to byla Slavia - dnes jsou tam ti "fandové " asi opravdu nejhorší, ale - jelikož bydlím kousek od Sparty - vím, že je to podobné. Wnen it was a game
... jj jak se do něčeho nalejou peníze ( moc peněz) je konec.
J76a17n 44K79u24b98i17k
Bill Shankly:
've fotbale nejde o život a smrt, jde o mnohem vážnější věc'
R60i74c32h59a23r33d 95K52r75á59l
Z diskuse je jasno - může na to politika a předem odhadnutelné elementy. Zřejmě mi něco uniklo a ono nařízení z Kremlu „udělejte při derby bordel“ jsem nezachytil. Ale dosti ironie.
Problém vůbec není v politice. Když Karel Smyczek natáčel film Proč?, asi těžko někdo mohl hooligans (třebaže se jim tenkrát tak neříkalo) za stoupence nějaké politické strany. Ti lidé myslí docela jinak a fotbal je v podstatě až tak nezajímá - sami přiznávají, že důležitější je akce, konflikt, nenávist a věci z toho plynoucí.
Ať se to většině nelíbí - hráči je v tom ještě podporují. Zlomíte soupeři čelist, a jste za hrdinu. Vynadáte mu, že i nejhorší dlaždič bledne studem - a bráníte svůj klub. Místo přísných trestů se hledají omluvy (emoce, přemotivovanost, vyprovokování) a když má být viník potrestán, vedou se rozhořčené obhajoby. Jistě, peníze z následných pohárových účastí jsou velmi lákavé a jak se zdá, situace se jim stále více podřizuje. Viz debata na iDnes ohledně chování Chorého, které by mu mělo být pardonováno kvůli reprezentaci. Budou totéž jeho obhájci psát i teď? Co když bude na MS zase „emotivní“ a někomu svým ,blikancem‘ třeba ukončí kariéru na mezinárodním fóru?
Nedělejme si iluze, tohle není stav jednoho večera, ale dlouhodobý proces, nad kterým se přivíraly oči a bagatelizoval se. Najednou jsme konfrontováni se skutečností a chceme ho vyřešit, ale otázkou je, jestli už opravdu není pět minut po dvanácté.
J53a36n 88V62o95c47h20o46s68k71a
Film Proč? je o agresivitě mládeže v hluboké komunistické totalitě. (Komunisti ho ani nechtěli pustit do kin.) Čili jinými slovy vlastně potvrzujete to, co jsem napsal já, i když jste se mému příspěvku vysmál.
M59a49r11t14i32n 70I92r60e35i89n
A to byli slušní slávističtí intellectuals. Radši si nechci představit, jak by to dopadlo, kdyby se objevili ti nesluší.
J41a34n 89V80o83c78h26o19s10k62a
Pečlivě budovaný brand "toho lepšího klubu" byl zlikvidován v několika málo minutách.
L84u92b28o50m42í39r 25S84t24e20j96s69k77a39l
O šílenosti části slávistických „fanoušků“, k níž došlo v závěru derby Slavia – Sparta v sobotu 9. května, jsem se dozvěděl se zpoždění. Byl jsem na cestách. Děs však nebyl o to menší, spíše naopak. Jsem od školních let něco jako light fanoušek pražské Slavie; letos je mi sedmdesát. Čili celý život. Jak už napsali mnozí na internetových diskusích: stydím se. Stydím a jsem totálně znechucen. Byl to v závěru derby šokující hnus. I kdyby Slavia titul obhájila, navždy už na něm zůstane tato odporná skvrna jako nevím kolikátá odmocnina upřímné radosti. Vetřelci, kteří vtrhli na plochu, pokazili co mohli. Neodčinitelně. Jaký že byl název filmu z roku 1987, který na podobný námět natočil Karel Smyczek? Ptám se stejně: PROČ?
J44a11r34o31m55í89r 62Š13i90š49a
Jak se na fotbal nedívám, tak jsem si to zpětně pustil, abych jen žasl, když k tomu připočtu korupci a podvody...je to zajímavý sport
F68i21l12i97p 80V21r67a92c36o68v19s73k55ý
Vida, a já myslel, že fotbal tím fanoušky spíš ztrácí
J81a62n 88V41o76c75h21o79s44k63a
Ruská válka a Babišova lůzovláda probouzí v lidech to nejhorší. Toto není jen o fotbale, toto je celospolečenské nastavení v ČR.
J22o51s48e77f 91N87o53ž71i32č89k37a
Aha, takže v době, kdy u nás vládla Fialova vláda (případně dříve Nečasova, Topolánkova...) tak bylo ve fotbalových ochozech vše OK a k žádným rvačkám mezi fans před zápasem ani po zápase nedocházelo.
T11o72m28á23š 85V43o97d38v76á50ř70k35a
Tak jsem se podíval na záběry včera v televizi.
Jde o bandu vypatlaných psychopatů. Bez jakékoli omluvy.
F36i77l48i91p 10V31r35a24c37o88v75s47k84ý
Ahoj, podle všeho šlo o cílenou akci Hools , která strhla i nějaké normály. Upřímně, pokud si dají do tlamy mimo stadion a obě strany chuligánů jsou tam dobrovolně tak to nechápu, ale je to jejich věc. Ale proč ničí klub za který "bojují"... logika v tom opravdu není.
- Počet článků 881
- Celková karma 20,41
- Průměrná čtenost 1961x
Jak jde čas, stal se ze mne spolutvůrce dvou kuchařek, učitel a výrobce sušených, či fermentovanýchj lahůdek...


















