Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seŠ55t66ě55p84á60n 25B13i76c10e34r77a
Při služební cestě do Němec po Listopadu jsem mluvil s jedním Němcem, kterého jsme coby 10 letého kluka s rodinou vyhnali. Skončili v západním Německu a říkal, že pěkných pár let trvalo, než je tamní Bavoráci přijali. Vzpomínal na to jako na strašnou dobu. Vyhnání bral jako odplatu, protože oni se stejně chovali po Mnichovu k Čechům. Nechápal jen Němce, kteří se k nim chovali jak k vetřelcům.
F48i30l16i82p 43V32r94a23c75o94v14s18k98ý
Ano, taky mě to zarazilo...
J72i28r40i 98V80r59a75b23e51c
Však tenkrát neplatilo co Čech to muzikant, nýbrž co Čech to zloděj a podvodník. Holt komunistická výchova.
F98i95l93i56p 15V86r29a91c49o90v41s89k40ý
Bohužel... Největší jed normalizace byl podle mě právě v tom, že řada nenormálních věcí se tvářila být normální... Zlodějina byla jednou z nich.
V57á79c14l23a39v 20K36u43n14f51t
Hodně dlouho jsem přemýšlel co k tomu napsat do diskuze. Jediné co mě přišlo rozumné je Ahoj Filipe.


Vašek
P88e86t27r 18K93l82e55i23n75w19ä42c70h60t94e66r
No jo. Když ale oni měly ty své marky a my jen obyčejné koruny. Leccos se změnilo, ale jedno nám zůstalo. Pořád milujeme ty západní, tvrdé měny. A to dokonce i ti, kteří navenek říkají, že jim je blízký rubl. Namátkou vzpomenu občana Babiše, soudružku Konečnou či Jenového Takeshiho Okamuru.
Ti se nestydí a stejně podle si o ty západní měny, říkají dodnes. ;-)
F29i65l86i18p 94V54r45a10c92o54v44s87k53ý
Ano, zobchodovat se dá všechno a zpeněžit. I strach může být komoditou.
I49v83o 34C42i36l69i25c36h
Výborně jste to napsal
E30v90a 77H88a35s64n53í86k33o62v58á
Haha. Já pamatuji z devadesátek, že v pohraničí se muselo mluvit německy, jinak se obsluha restaurace nedostavila. Hrozné nabíhání movitějším zákazníkům.
F93i11l72i91p 83V10r43a89c79o40v17s64k54ý
Ale jo, nicméně to není v rozporu s tím o čem píšu...
J57a46n 26Z62i62e25g82l21e79r
Zasloužená karma 
F25i29l92i56p 53V10r15a70c48o88v47s81k65ý
Zasloužené díky.
- Počet článků 885
- Celková karma 20,44
- Průměrná čtenost 1956x
Jak jde čas, stal se ze mne spolutvůrce dvou kuchařek, učitel a výrobce sušených, či fermentovanýchj lahůdek...


















