Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JS

J70o41s45e31f 78S98u94k

25. 6. 2023 13:20

Komoušský Záprda podepsal milost pro gestapáckého vraha a odjel do Lidic na tryznu.

0 0
možnosti
JB

Zmiňujete Maxe Rostocka. Po několika letech vězení bych propuštěný výměnou za spolupráci s StB. Z té spolupráce nakonec moc nebylo, rozvědka ho nakonec vlastní blbostí dekonspirovala

0 0
možnosti
Foto

J41a57n 78Š37i20k

11. 6. 2023 21:46

Děkuji Vám za vzpomínku, Filipe. Hezký den

2 0
možnosti
Foto

Já děkuji za návštěvu, pěkný den....

0 0
možnosti
Foto

Ahoj Filipe, děkuji za připomenutí statečného muže. Vždy si kladu otázku, jak bych se zachoval já, byv na jeho místě. Dodnes nevím. Statečnost člověk asi pozná ve vypjatých chvílích svého života. Jsem samozřejmě rád, že to nemusím řešit.

Tobě velká karma.

3 0
možnosti
Foto

J19a70n 45A69n69d16r35l90e

11. 6. 2023 19:59

neni co dodat, Tomasi...

1 0
možnosti
Foto

Děkuji za připomenutí válečného zločince Rostocka. A tím i pokrytectví komunistů ve vztahu k "boji proti nacistům". Bez ohledu na to, co níže napsal p. S. Beneš (a má jistě pravdu), uvedl bych, že zatímco po válce nemálo Čechů i Češek, obětí nacistické perzekuce, skončilo v komunistických žalářích či na popravišti, německý důstojník podílející se na nejhorším zločinu spáchaném na českém lidu byl bolševiky oprátky zbaven a dokonce propuštěn na svobodu. Ostatně diktátor Stalin by také s Hitlerem nebojoval, kdyby ho führer věrolomně nenapadl. Je to velké téma a každé ohlédnutí je hodné ocenění. Děkuji za to, že jsme si mohli znovu uvědomit bolševickou faleš.

7 0
možnosti
Foto

Díky za návštěvu pane Stejskale.

1 0
možnosti
SB

Aniž bych jakkoli omlouval tu milost, kterou tahle lidská zrůda dostala od Zápotockého, bylo by dobře si přiznat, že ve věcech vojenství nebo tajných služeb nikdy nevládla morálka a že i ten nejšpinavější přeběhlík někdy nalezl nové živobytí na opačné straně, když té opačné straně byl užitečný. bnebo že když padl režim, tak ze dne na den převlékl kabát, a i ten nový režim ho využil.

Kdo neví, kdo to byl Otto Skorzeny, nechť se podívá na Wikipedii. A i tento fanatický sluha nacistického režimu našel po válce nového chlebodárce, kterým byla dokonce tajná služba izraelského státu (!!!) Mosad.

Wernher von Braun byl šéfkostruktérem raket, které potom zabíjely Londýňany. Na jejich vývoji pracoval už s tím, že věděl, že Hitler je hodlá použít k tomuto účelu. V mých očích to byl odporný zločinec, ale vzhledem k tomu, že jeho odborné schonosti byly nezpochybnitelné, našel po válce bez problémů práci v USA. Když svět oslavoval přistání prvních lidí na Měsíci, byli ještě naživu Londýňané, kteří si řekli, že "je to sice hezká věc, ale stojí za tím i ten von Braun a kdo mi vrátí tu mou dceru a toho mého syna, kteří ještě v dětském věku zahynuli při náletu raket na Londýn?"

Komunisté dělali hodně špinavostí, kterých byli lidé na západ od českosloovenských hranic ušetřeni. Ale nemorálnost ve věci využívání i těch nejodpornějších přeběhlíků není jejich specialitou. To se dělá už šest tisíc let, co existují státy, armády a tajné služby. A dělalo se to za všech režimů.

7 0
možnosti

To všechno je pravda, ale likvidaci Lidic ve své době odsoudil celý svět a dodnes je to největší symbol dopadu druhé světové války na český národ. Pokud ani to nebylo komunistům svaté a jednoho z hlavních aktérů použili pro své nízké cíle, není pro to omluvy. Stejně jako například není omluvy pro to, jak se komunistický režim zachoval k hrdinům, kteří bojovali v bitvě o Anglii.

8 0
možnosti
JZ

Zasloužená karma. Další důkaz toho, že komunisté měli k náckům hodně blízko.

4 1
možnosti

Nacisté i komunisté se neštítili ničeho.

5 0
možnosti
Foto

Silné Je treba o tom horoviť a stále to opakovať, aby sa nezabudlo, možno niekde tlie nádej, že sa ľudia z toho, čo prežili poučia.A prvá (ak by sme zobrali v potaz bibliu) bola obeť na kríži...Koľko takých krížov ešte ponesú ďalšie generácie? Poučia sa aspoň oni? Netrúfam si to veru odhadnúť...

2 0
možnosti
  • Počet článků 683
  • Celková karma 21,00
  • Průměrná čtenost 2113x
Šéfkuchař na cestách a básník ve výslužbě.Dnes už spíš natvrdlý než tvrdý rocker , milovník dobrých věcí a časů.

Jak jde čas, stal se ze mne spolutvůrce dvou kuchařek, učitel a výrobce sušených, či fermentovanýchj lahůdek...

 

Seznam rubrik