Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.

Využijte nejrychlejší přístup do diskuse pomocí přihlášení přes Bankovní identitu.

Přihlásit / Registrovat

Foto

Ahoj Filipe, pohled z druhé strany.

Jsem docela gourmet a myslím, že poznám, jestli jídlo mi servírované je majstrštyk nebo to někdo prostě odflákl.

Za to první jsem ochoten vysolit i docela velký obolus. Vím, že to něco stálo, vím, že si s tím kuchař vyhrál a že se přijde třeba i zeptat, co já na to.

Za to druhé - jsem tam naposledy, vícekrát tam nejdu, i kdyby cena byla jakákoliv (i třeba nízká).

Někdy mi vadí, že za flašku vína, o které vím, že stojí třeba 250,- Kč v Makru chce 900,- Kč. I to je pro mne důvod tu hospodu míjet.

Tož asi tak.

Foto

Když se dobře najím v příjemném a čistém prostředí s ochotnou obsluhou, rád zaplatím.

Vašek

Foto

Do restaurace, kde jsem si pochutnal a kde bylo fajn, se rád vrátím.

Cena v tom případě moc velkou roli nehraje.

VB

V28i51l81é82m 39B30a69r91á10k

27. 10. 2024 10:27

Ještě něco. Úbytek lidí v hospodách, menší návštěvností zábav, hodů není způsoben covidem, nedostatkem peněz atd.

Ne, důvodem je, že lidé nejsou zvědaví na jiné lidi jsou více nedůtkliví a uzavření do sebe. Je to trend přibližování Západu, kdy před 20 lety kdo tam dělal z Česka, tak se divil, jak je v hospodách málo lidí, jak jsou lidi odtažití.

Bylo finále ligy mistrů a v hospodě jsme byli dva. Karty a šachy se již nehrají......

A kdo namítne, že to není pravda. Kdy jste naposledy sami vzali chlebíčky a láhev vína a navštívili kolegu z práce či kamaráda u něj doma? Ano, přestali jsme se potkávat.

Zdroj: https://blog.idnes.cz/vilembarak/budme-kolaloci.Bg24100338

LV

Nevím, jak jinde, ale v Paříži jsou hospody skoro plné v každou denní i roční dobu.

Takže ono to nepřišlo že západu. To už bylo v nás. A v sociálních sítích. Dřív, když se chtěl někdo pochlubit fotkami z dovolené, musel si pozval společnost domů. Dneska to vylepí na instáč a je hotovo. A ušetří navíc za jednohubky a sklepmistra.

VB

V77i85l84é35m 36B32a89r76á48k

27. 10. 2024 10:20

Rozdělil bych restaurace na dvě skupiny.

1) slouží pouze na doplnění energie, většinou někde kde to neznám na výletě. I když se snažím vybírat, nic moc od nich nečekám a tak mohu být pouze příjemně překvapen. Alternativou v tomto případě je koupit si v samošce rohlík, majku, případně romadur a pití.

Pokud kulinářský a společenský zážitek překoná toto "menu" a sezení na lavičce v parku, jsem rád. Vězte ale, že to není pravidlem. Potom lituji peněz a času ztraceného v takové knajpě.

2) podnik, který znám a kam se těším, příjemným prostředím (ne, že tam řve hudba pro potěchu obsluhy), kde vaří lépe než moje žena, která to setsakra umí a baví ji to. Proč bych chodil někam, kde se nenajíme lépe než doma? Tam je mi cena celkem jedno.

Filipe, Vy jste nám ale zapomněl říci, kolik by takový gulášek měl stát. Beru, že majitel restaurace potřebuje generovat zisk a že ceny v jeho firmě jsou závislé na tom, kolik platí nájem atd.

Jste člověk, který mě fantastickej guláš vařit naučil. Bez mučení se sice přiznávám, že jsem jeho přípravu po zjištění, co stojí malinká konzerva protlaku (když to vezmu na gramáž, pak rajčata byla dražší než hovězí kližka...), téměř vzdal, nicméně bylo po výplatě, a tak jsem to dal. Opět bez mučení přiznávám, že dnes už doma guláš jinak nevaříme. V životě jsem totiž skutečně dobrej guláš jedl jenom párkrát: jako mladej kluk ve vyhlášené „gulášové“ restauraci v Praze 10 na Starostrašnické U Slámů (tam ale vyměnili kuchaře a stálo to pak za starou bačkoru), v Poslanecké sněmovně a nakonec v Drahouši, když ho vařila stará paní Johnová.

U Slámů za „socíků“ to vyšlo pod deset kaček, v Poslanecké sněmovně (kolem roku 2002) desetkrát víc a na Drahouši před pěti lety skoro dvě stovky.

Dneska za to, co se dobrým gulášem bojím nazvat, vypálím běžně tři kila.

JN

Dovolím si přidat vlastní zkušenost ohledně kvality gulášů: přijde mi, že když je někde guláš součástí rautu (např. na oslavě narozenin, stužkovacím či maturitním večírku apod.), tak je obvykle chuťově mnohem lepší než guláš, který si člověk objedná v restauraci z jídelního lístku.

DV

D81a18v12i16d 34V34l19k

27. 10. 2024 16:55

Mě třeba štve smažák. Spousta hospod dneska koupí polotovar obalený sýr za 29 Kč ve velkoobchdu, stejně tak hranolky cena porce tak 5-8 Kč, hotová tatarka za 5 Kč "ohřeje to" a nám to prodává za 189 Kč A o kvalitě masa ze kterého se vaří nemám iluze, prostě to nejlevnější co seženou. To si radši u mě v Gruntu vezmu kousek hovězího z farmy Němcovi a vytuním si prima Znojemskou sám. Rád za kvalitu zaplatím, nechodím moc často, ale bývám často zklamán.

Foto

Pravý gurmán do restaurace nepáchne. Naopak má doma všechny možné přísady a koření. A když nakoupíme čerstvé krůtí z domácího chovu - Vlku, to nemá konkurenci.

Foto

Tak ja som si dneska aleže pochutnala v chate Kmínek v Byskydech na skvelej fazulovej polievke poctivo uvarenej a kuracom mäsku, chatu máme odskúšanú, majitel slovenský, platí sa v eurách i korunách,rada som počkala lebo bolo vela hostí a samozrejme neodišli sme bez zaplatenia. Ako sa to hovorí, dobrá práca-dobrá pláca.

Foto

Janka díky za vstup... Nedávno jsem zradil Slovensko... Na Erasmus Days jsme dělali mj. halušky s bryndzou pro děti ze základních škol... Noooo... malinko jsem je říznul parmazánem aby to bylo jejich chuti bližší... Ale psssssst :DDD

Foto

Mám docela mlsnej jazýček a vybíravej nos a proto moc restaurace nenavštěvuji. V minulých několika letech jsem byl spíše zklamáván.

  • Počet článků 699
  • Celková karma 22,99
  • Průměrná čtenost 2117x
Šéfkuchař na cestách a básník ve výslužbě.Dnes už spíš natvrdlý než tvrdý rocker , milovník dobrých věcí a časů.

Jak jde čas, stal se ze mne spolutvůrce dvou kuchařek, učitel a výrobce sušených, či fermentovanýchj lahůdek...

 

Seznam rubrik