Slováci, rozbijte prasátka... Euroval si žádá vaše peníze!

Kdo nejvíce doplatí na navýšení eurovalu? Podle posledních zpráv Estonci a Slováci. Jenže to není konec. Euroval by se měl navýšit až 7 násobně...

Zdroj: iDnes

Na euroval doplatí v poměru ke svému bohatství nejvíce Estonsko, které je v eurozóně teprve od letošního roku . Estonsko je rozpočtově nejdisciplinovanější zemí v EU - veřejný dluh k HDP na konci roku 2010 činil jen 6,6 procent (průměr EU je 80 procent). V současné podobě může euroval Estonsko vyjít až na 13,9 procenta jeho HDP, tudíž dvojnásobek současné výše dluhu.

Druhý největší příspěvek v poměru k HDP bude mít Slovensko. Současný euroval I., už schválený, zvyšuje Slovensku potenciální dluh o 15% HDP (původní o 8% s menší pravděpodobností), tedy ze 45% na 60% HDP, čož je hranice maastrichtských kritérií a rozpočtové zodpovědnosti. V případe jeho navýšení 7 násobně je potenciál navýšení dluhu přesně 7 násobný, tedy 105% HDP, čož znamená 150% HDP, tedy skoro stejně jako Řecko, které je v bankrotu.
Překvapuje mě, jak pár lidí dokáže takto ovládat celou EU... Sarkozy, Merkelová, nebo Barrosso s jejich vidinou jednotné Evropy, které budou oni vládnout. Řeknou: "Evropské státy, přispějte do eurovalu!" Státy přispějí. "Evropské státy, zdvojnásobte svůj příspěvek do eurovalu!" No a evropské státy zas platí. Až na jednu výjimku... Slovensko. To se trošku zadrhlo. Ale pořádně přitlačíme... no jéje... "Tak vidíte Slovensko, že to jde i bez řečí. Hezky se zařaďtě do davu a plaťte. Nic jiného nepotřebujeme."

Hodně častým argumentem je to, že Slovensko chtělo přijímat příspěvky z EU, ale platit už nechce. Ano, pakt stability znám, jenže ostatní státy ho můžou klidně porušovat? Jenom Slovensko ho má plnit beze všeho? A na co šly ty Evropské dotace? Hodně z nich šlo na různe nesmyslné projekty... Problém je v tom, že ty projekty ani žádné výsledky nepřinesly. A taky je "úplně demokratické", když státy EU nemůžou dobrovolně z EU vystoupit? Co je tohle za demokracii???

A na co poputují peníze z eurovalu? Samozřejmě na záchranu bank. Jenom se ptám, proč nejdou na záchranu lidí? Lidí, kteří přišli o domov? Ano, ti lidé si brali hypotéky, které pak nebyli schopni zaplatit. Ale co banky? Ty si můžou dělat bezstrestné machinace s penězi? No a když to nevyjde, tak to prostě zaplatí státy...
Když je dobře, tak zisk patří majiteli banky... ale když je zle, tak stát tu banku zachraňuje?

Celá tato "záchranná akce" mi připadá jako akce... Já si vezmu půjčku. Hýřím, chodím si užívat. No a jednoho dne mi nezbydou peníze na placení úvěru včetně úroků. Potom zaklepu u souseda a řeknu mu: "Musíte za mě zaplatit hypotéku. Já už nemůžu a vlastně se mi ani nechce. Spoléhám na vás."

Tento současný systém připomína novodobé otroctví... ekonomické otroctví. Chudé státy podporují mocipány. Zajímalo by mě, o co ve skutečnosti Německu nebo Francii jde. To chtějí zadlužit všechny státy EU na úroveň Řecka?

Od toho dává ruce pryč už i MMF (Mezinárodní měnový fond). Návrh, který počítal s finanční injekcí od MMF ve výši 360 miliard dolarů, neprošel hlavně kvůli odporu Spojených států a Kanady. Takže na tonoucí lodi zůstávají už jenom evropské státy. Kdo si co zaseje, to sklízí...

 

 

 

 

Autor: Lea Vojtekova | úterý 18.10.2011 16:46 | karma článku: 30,00 | přečteno: 1822x
  • Další články autora

Lea Vojtekova

Vrátit svět do normálu

24.11.2016 v 18:56 | Karma: 42,04

Lea Vojtekova

Marxismus, neomarxismus a islám

18.11.2016 v 13:16 | Karma: 41,00

Lea Vojtekova

Vtipné momenty amerických voleb

9.11.2016 v 17:46 | Karma: 43,29

Lea Vojtekova

Rozloučení s iDnes

29.10.2015 v 15:52 | Karma: 40,86