Diskuse
Zbytečná smrt na záškrt
Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seH51a34n39a 22Š41p24i48č61á72k82o48v75á
Máte pravdu. V Africe jdou matky s dítětem na zádech často kilometry daleko, aby mu daly šanci žít. A tady, ač naservírováno přímo pod nosem, prostě nepřijdou. Smutné.
T82o43m33á55š 83V77o33d61v53á86ř72k28a
Děkuji všem za zajímavou diskusi.
Chci říci ještě jedno. Očkování je jedním z převratných vynálezů lidstva a produktem lidského génia. Od doby svého vzniku nepochybně zachránilo stovky miliónů lidských životů. Popírání tohoto faktu je opačným trendem, než je potřebný evoluční vývoj Homo sapiens.
A je škoda nevyužít pro záchranu lidského života cosi, co máme v rukách a co je vyzkoušené a potvrzené.
M94i83l26e15n81a 37B97i40g36a85s47o17v52á
Když jsme šly s babičkou na hřbitov, bylo mezi kostelem a zdí místo, asi 10x5 metrů, kde byly malé dětské hroby. Na většině z nich bílí andělíčci. Babička je vždycky míjela rychle, jen jednou mi dovolila se tam zdržet. Některé děti žily jen jeden den, jiné i tři roky. Babička, narodila se na začátku první světové války, mi vyprávěla o tom, kolik znala dětí, které zemřely na nemoci, o kterých jsem tehdy ani neslyšela. Ona sama málem nepřežila angínu. Tohle byly hroby německých dětí, nikoho z nich neznala, ale za každým viděla nešťastnou matku, která by udělala všechno, jen aby dítě žilo.
M46a85r90e42k 69V77a85l31i59č53e69k
I pres tohle neštěstí si někteří zase po třetí klidně sáhnou na rozpálený kamna...
J27o27s72e10f 40R24z35y64m60a20n
Nejvíc o medicíně ví samozřejmě prof. Václav Klaus.
A potom ještě docent Ševčík.
Z27d56e96n43ě79k 45P83o18k49o95r95n25ý
Tleskám a děkuji za Váš článek.
Z56d87e63ň63k97a 10O21r60t82o56v41á
Tomáši, děkuji Ti za tento blog. Když jsem tu zprávu včera zaslechla, běžel mi mráz po zádech. Mám totiž dvě kamarádky, jejichž dcery své děti nenechávají očkovat, myslím tím vůbec na nic očkovat, jedna z nich je dokonce zdravotní sestra. Zajímavé je i to, že zatímco jedna z těchto mých kamarádek - babiček - je z toho nešťastná, druhá se nechala mladými přesvědčit, že je to tak správné, a plně za jejich rozhodnutím stojí.
Takže ještě jednou, děkuji Ti za tento blog!!!
T29o39m93á98š 89V41o12d23v19á57ř72k11a
Tak u zdravotní sestry je to opravdu na pováženou.....
Z24d35e19n97ě93k 52P55o73k23o81r26n50ý
Neočkování je stejná "víra" jako např. to, že země je placatá. Navzdory snímkům naší planety z vesmíru. Nebo další -ismy jako třeba kreacionismus, který trvá na doslovném významu úvodních pasáží Bible, že svět byl stvořen v šesti dnech, kdy den v našem pojetí trvá 24h. Je to vždycky popření racionálního myšlení a rozumu. A sedmého dne Bůh odpočíval a tak to hezky zapadá i do našeho kalendáře, že.
J47a30r91o75s83l83a35v81a 82K85o49l37i88h11o26v17á
Nás v dětství očkovali všechny. A neexistovalo, že by se žák školy očkování nějak vyhnul. Ani nepamatuji, že by snad měl někdo po očkování nějaké zdravotní komplikace.
Chápu, že u sociálně slabé rodiny je problém tuhle péči vůbec nějak monitorovat, ale asi by se v tom mohla nějak angažovat sociální správa. Chceš sociální dávky, budeš o děti řádně pečovat, včetně povinného očkování.
Ženská má 6 dětí, sedmé na cestě a proboha, děti snad nikdy neviděly lékaře?
J36a81n 28Z47i22e53g53l74e59r
Zasloužená karma 
S antivaxery je třeba skoncovat.
M26i15l80e21n59a 42B51i18g56a60s73o59v78á
Jak? Zkuste argumentovat s někým, kdo nakonec řekne "Já si o tom stejně myslím svoje."
- Počet článků 1188
- Celková karma 32,99
- Průměrná čtenost 2465x
Seznam rubrik
Oblíbené články
Oblíbené knihy
- Johnson: Dějiny 20. století
- Noa Tishby: Izrael, země, které nikdo nerozumí
Co právě poslouchám
- Phil Collins
- Pink Floyd
Oblíbené blogy
- Vladimír Gottwald
- Jan Pražák
- Lubomír Stejskal
- Tomáš Flaška
- Jan Ziegler


















