Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.

Přihlásit se

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Máte pravdu. V Africe jdou matky s dítětem na zádech často kilometry daleko, aby mu daly šanci žít. A tady, ač naservírováno přímo pod nosem, prostě nepřijdou. Smutné.

Foto

Děkuji všem za zajímavou diskusi.

Chci říci ještě jedno. Očkování je jedním z převratných vynálezů lidstva a produktem lidského génia. Od doby svého vzniku nepochybně zachránilo stovky miliónů lidských životů. Popírání tohoto faktu je opačným trendem, než je potřebný evoluční vývoj Homo sapiens.

A je škoda nevyužít pro záchranu lidského života cosi, co máme v rukách a co je vyzkoušené a potvrzené.

MB

Když jsme šly s babičkou na hřbitov, bylo mezi kostelem a zdí místo, asi 10x5 metrů, kde byly malé dětské hroby. Na většině z nich bílí andělíčci. Babička je vždycky míjela rychle, jen jednou mi dovolila se tam zdržet. Některé děti žily jen jeden den, jiné i tři roky. Babička, narodila se na začátku první světové války, mi vyprávěla o tom, kolik znala dětí, které zemřely na nemoci, o kterých jsem tehdy ani neslyšela. Ona sama málem nepřežila angínu. Tohle byly hroby německých dětí, nikoho z nich neznala, ale za každým viděla nešťastnou matku, která by udělala všechno, jen aby dítě žilo.

MV

I pres tohle neštěstí si někteří zase po třetí klidně sáhnou na rozpálený kamna...

JR

Nejvíc o medicíně ví samozřejmě prof. Václav Klaus.

A potom ještě docent Ševčík.

Foto

Tomáši, děkuji Ti za tento blog. Když jsem tu zprávu včera zaslechla, běžel mi mráz po zádech. Mám totiž dvě kamarádky, jejichž dcery své děti nenechávají očkovat, myslím tím vůbec na nic očkovat, jedna z nich je dokonce zdravotní sestra. Zajímavé je i to, že zatímco jedna z těchto mých kamarádek - babiček - je z toho nešťastná, druhá se nechala mladými přesvědčit, že je to tak správné, a plně za jejich rozhodnutím stojí.

Takže ještě jednou, děkuji Ti za tento blog!!!

ZP

Neočkování je stejná "víra" jako např. to, že země je placatá. Navzdory snímkům naší planety z vesmíru. Nebo další -ismy jako třeba kreacionismus, který trvá na doslovném významu úvodních pasáží Bible, že svět byl stvořen v šesti dnech, kdy den v našem pojetí trvá 24h. Je to vždycky popření racionálního myšlení a rozumu. A sedmého dne Bůh odpočíval a tak to hezky zapadá i do našeho kalendáře, že.

JK

Nás v dětství očkovali všechny. A neexistovalo, že by se žák školy očkování nějak vyhnul. Ani nepamatuji, že by snad měl někdo po očkování nějaké zdravotní komplikace.

Chápu, že u sociálně slabé rodiny je problém tuhle péči vůbec nějak monitorovat, ale asi by se v tom mohla nějak angažovat sociální správa. Chceš sociální dávky, budeš o děti řádně pečovat, včetně povinného očkování.

Ženská má 6 dětí, sedmé na cestě a proboha, děti snad nikdy neviděly lékaře?

MB

Jak? Zkuste argumentovat s někým, kdo nakonec řekne "Já si o tom stejně myslím svoje."

  • Počet článků 1188
  • Celková karma 32,99
  • Průměrná čtenost 2465x
Idealista, který věří, že lidé jsou v podstatě slušní. Nejpodstatnější jsou lidské vztahy, vše ostatní je pomíjivé. Rentiér, který se prací už jen baví, který nikam nespěchá a s nikým nesoutěží. Příležitostný herec a dálkový chodec.

Seznam rubrik

Oblíbené články

Oblíbené knihy

Co právě poslouchám

Oblíbené blogy

  • Vladimír Gottwald
  • Jan Pražák
  • Lubomír Stejskal
  • Tomáš Flaška
  • Jan Ziegler
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.