Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seM34i83c73h65a94l 80H91u67š60á34k
Revma lze léčit metotrexátem nebo tzv. biologickou léčbou. Biologická léčba je drahá, ale často umožnúje návrat člověka do pracovního procesu. Pojišťovny jí samozřejmě nechtějí proplácet a zásadně omezují počet lidí, kteří jí dostanou. Je to často rozdíl mezi invaliditou a normálním životem. Tk asi takhle to u nás funguje ...
V66á75c15l69a16v 33Z53e10l46i15n75k10a
A bohužel se to nezmění dokud nedojde na nejhorší a pár manažírků nezažije situaci, kdy to poslední, co ve svém životě uvidí, bude hlaveň devítky.
V75l18a91d58i40m38í20r 19T40. 10G39o23t41t97w97a26l12d
Smutná karma, Tome!
H69o36n75z65a 93H57r36u42š97k47a
Být lékařem je přece poslání. Vždyť jste přece složil tu hypokrytickou přísahu a ještě jste vystudoval za peníze obyčejných dělníků...
T88o29m41á50š 67V75o34d18v65á73ř45k50a
Děkuji. Občas ještě zaslechnu o dělnických penězích, za něž jsem vystudoval. Miluji tenhle termín....
B63o56h50u93m65í45r 91Š37i17m34e36k



Stát a zdravotní pseudopojišťovny se vůči lékařům chovají velmi zlotřile.
Pokud lékař píše kvalitní léky, dá mu je VZP zaplatit. Má možnost dávat kvalitní léky jen protekčním pacientům. To je pro většinu lékařů neetické! Pacient většinou vyžaduje po praktickém lékaři, aby mu psal léky od specialisty. Na to je velmi složitá vyhláška, ale většinou je pak praktický lékař musí pacientovi složitě platit pro překročení nákladů. Tak jsem je pacientům odmítal psát, že si musí dojít ke svému specialistovi. Ale specialista má stejný problém. A tak pacient létá od praktika ke specialistovi a nikdo mu léky nechce psát, protože je pacientovi platit nechce. Ale ani pacient léky platit v jistém slova smyslu nesmí.
Určuje se několik cen léků, na jejichž poměru záleží, zda bude moci být lék prodejný. Tyto ceny se mění dokonce dvakrát za měsíc. Snažil jsem se psát léky s nejnižšími doplatky, ale toto neuhlídáte!
Podle svědectví kamaráda se tyto ceny určovaly nejprve na ministerstvu zdravotnictví, kde prý bylo více než 10 do široka otevřených kapes pro miliony. Pak farmafirmy dávaly provize lékařům, což stát prohlásil za úplatek a dělal honby na lékaře, kromě politických kádrů (ředitelé nemocnic), které ze zákona ze sankcionování vyjmul. Provize nazývali úplatky. To se v posledních desetiletích týká VZP, kde jsou jednotlivé ceny určovány a lékaři dostávají od VZP "semafory".
K96a76r77e98l 44Š81v59é64d26a
co si představujete pod pojmem kvalitní lék ? pokud je léčivá látka stejná, stejná koncentrace, tak je pak jedno , která ze 100 firem z importovaného Indického polotovaru tady vylisuje různě tvarované a obarvené tablety a zabalí do barevných krabiček ... to je jako řešit, zda je lepší/horší krabicové mléko tesco, albert, nebo Billa ...
M42i89l30e88n97a 58B70i47g17a88s42o51v66á
Před lety v lékárně: "Omlouvám se, ale je tady změna. Doplatek by byl 7000 korun. Vraťte se do ordinace a domluvte se s paní doktorkou." Vyřešilo se to tím, že jsem dostala jiný lék se stejnou účinnou látkou, ale ta cena mě překvapila, 7000 za dvě krabičky
P29a72v29e24l 98D90v89o49ř69á39k
Jestli ono to není tím, že se do zdravotnictví vloudila neviditelná ruka trhu, která to měla vše zachránit. A pak - jak může existovat soutěž mezi zdravotnickými zařízeními, když jsou placeny z vybrané daně/pojištění? Kdysi jsem se dočetl, že ve světě má většina zdravotnických zařízení statut nevýdělečné (neziskové) organizace, které nesmějí kumulovat zisk a využívat jej ke kdoví čemu.
Nyní dopadla zdravá soutěž mezi zdravotními pojišťovnami tak, že jim z VZP převedou jen tak nějaký milionek těm, co nějak nestíhají, či co.
Když se pokusíte vylákat ceny některých úkonů, které púojišťovna proplácí, narazíte na tajdůvmob ještě tajnější než mapy hlavního štábu armády ČR.
Lékařka mi doporučila léčivý doplněk, prodávaný ve specialisované prodejně. Zajdu tam, a - kdo vás sem poslal? - sdělím jméno lékařky. Paní projede jaké seznamy - ale já ji tady nikde nemám! A různí "obchodní cestující" obrážejí ordinace a nabízejí produkty svého zaměstnavatele. A samozřejmě, lékaři je pak předepisují.
Když si chcete koupit auto, na které nemáte, tak buď nekoupit, nebo vezmete levnější. Ale tady to někdy nejde - nechcete-li si zhoršit chorobu, platíte. Nepřipadá vám to jak vyděračství?
T64o92m43á72š 89V76o88d36v15á19ř29k17a
Ceny veškerých výkonů ( v bodech ) jsou součástí vyhlášky MZ. Nic tajného to není.
Co se týče léčivých doplňků. Nemám přehled, nechávám pacienty, ať si to rozmyslí sami. Nepamatuji si, že by ke mně dorazil nějaký dealer s tímto sortimentem. Což se netýká léků, kde jsou často novinky, pro pacienty výhodné. Vždy je vyzkouším sám a pokud se osvědčí, tak předepisuji, pokud ne, tak je nenapíšu ani za milion.
M72i35l60a94n 16H73a54u30s28n90e83r
Vidím to i jako pacient z druhé strany, i když u mne zatím nejsou likvidační částky, jen mi to poněkud dělá bordel v logice. V pondělí bez doplatku, ve středu s doplatkem na všechny šarže stejně, v pátek s doplatkem veskrze jiným pro různá dávkování. Ano, ty změny nejsou v jednom týdnu, ale model takhle funguje...nerozumí tomu pacoš, praktik, specialista, lékárník, a vlastně ani ta pojišťovna ...protože když se zeptáte, tak následuje jen vrtění hlavou... a naprosto rozumím postoji pana doktora...
P40a57v14e78l 29D81v67o73ř75á71k
Ptejte se AI.
O60n65d95ř64e85j 80F69i27l61i36p42c46z21y98k
To mi říkejte...
Nová antikoagulancia byla pro mne pohromou. Na interně tehdy
nasazovali Warfarin přesně dle doporučení v přibalovém letáčku....2 dny 10 mg denně ,pak 5 mg..... většinou 5-6 dne došlo k předávkování, Quick místo
2,5 , byl třeba 7 a někdy došlo ke krvácení /minor bleeding, kupř.epistaxi ,která vyžadovala tamponádu. Pacient dostal okamžitě NOAK, oproti Warfarinu byl velmi drahý. /většinou se druhá kontrola konala už ambulantně ,ale v nemocnici/. My v terénu, jsme začínali 5 mg denně, ko Quicka byla 4.den a pak-.7,
někdy byl interval kontrol hustší. Pacient z nemocnice byli předání do terénu , a v nasazených nových antikoagulancich bylo třeba pokračovat.,návrat k Warfarinu nebyl možný, v případě závažnějšího krvácení bych mohl klidně skončit u soudu. Tušil
jsem průšvih. Nakonec jsem dostal regulační srážku 40 000 od 2 pojišťoven, které mi platily závratných 15 000 měsíčně. Podal jsem
odvolání. Zpracování trvalo celý den, nepracoval jsem celý den.
Neuspěl jsem. Úředník jedné pojišťovny mi přečetl stanovisko revizních lékařů." Lékař zodpovědně popisuje nastalou situaci, doporučujeme regulační srážku neuplatňovat".Ředitel na srážce
trval. Soud bych vyhrál, ale pojišťovny by mi nedaly smlouvu,
bez udání důvodů. Na to mají právo. Myslíte, že to prostý lid zajímá?
J92i62ř14í 84Č26u94m49p20e72l18í12k
Předchozím článku jsem se ptal, ale nikdo mi neodpověděl. Zkoušel někdo dávat hromadnou žalobu, třeba přes lékařskou komoru?
M25i84c96h69a54l 46H44u52š45á21k
Myslím že etické je aby problém řešil ten, kdo ho způsobil. Tzn. pojišťovna, případně stát, který tento nefunkční systém provozuje. A naštvaný pacient ať se k tomu vyjádří u voleb ...
P69a64v40e30l 92D83v12o65ř63á50k
Koho volit byste doporučoval?
Z92d46e15ň84k65a 77O82r57t80o32v50á
Do prkenný vohrady, nic lepšího mě jako reakce nenapadá. Ach jo.
- Počet článků 1188
- Celková karma 32,99
- Průměrná čtenost 2465x
Seznam rubrik
Oblíbené články
Oblíbené knihy
- Johnson: Dějiny 20. století
- Noa Tishby: Izrael, země, které nikdo nerozumí
Co právě poslouchám
- Phil Collins
- Pink Floyd
Oblíbené blogy
- Vladimír Gottwald
- Jan Pražák
- Lubomír Stejskal
- Tomáš Flaška
- Jan Ziegler


















