Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JU

Neomlouvám zločiny, byť přemýšlím, proč to trvalo 35+ let, aby se shromáždily podklady pro obžalobu, a jak mi napsal jako komentář přítel Američan, spravedlnost prodlená není spravedlnost. Nicméně svým textem jste mi připomněl Zimbardovy experimenty, u nichž dnes víme, že nebýt Zimbardovy (budoucí) manželky, zvrhlo by se to hodně i při pouhém experimentu - no a teď to srovnejme s reálným životem. Vím, že já sám bych neobstál (tu dobu jsem zažil, a pamatuji i svou indoktrinaci). Prašivý čas, ještě, že je už pryč. Snad se nikdy nevrátí, přestože po tom mnoho lidí touží.

0 0
možnosti
Foto

Otáčí se mi pomyslná kudla v kapse, když se někde od nějakého nostalgika dočtu, jak byl vlastně Štrougal „slušný člověk.“ Ty výpadky paměti u lidí, kteří jsou toto schopni tvrdit, jsou hrozné.

2 0
možnosti
PM

A co takhle stíhat Lichtenštejny,kteří se podíleli na justiční vraždě 27 českých pánů,vždyť je to pouhých 400 let.

A ještě mají tu drzost chtít majetek,který vydřeli robotou a konfiskacemi.

0 1
možnosti
Foto

Těch mohykánů je povíc, lidé, kteří se na událostech té doby podíleli nepřímo, "pouze" svým členstvím v KSČ. někdy i aktivním. PePa 107 není výjimkou.

3 3
možnosti
PL

P91e93t43r 73L56o25r84e70n63c

20. 3. 2024 19:46

Chodil jste k volbám před rokem 1989? Koho jste volil? Kandidáty Národní Fronty? Byl jste v Pionýru? SSM? ROH? Absolvoval jste nějaký kurz ve Svazarmu? Byl jste na vojně? Složil a podepsal jste po přijímači "dobrovolně" Přísahu?

- - - - -

Beru Vás za slovo, stačí když na výše uvedené odpovíte aspoň v jednom případě ANO a utíkejte si s tím vaším PePou podat ruce.

3 5
možnosti
Foto

Pravda, ale rychlou spravedlnost bohužel v mnoha případech nahrazuje rční o Božích mlýnech, čemuž nahrálo ono...nejsme jako oni...jakoby to mělo stačit. Nic méně komunisté, kteří náhle prozřeli také nejsou můj šálek, zvláště na špičkových funkcích, protože kdyby se doba neobrátila, zůstanou komunisty a jejich proslovy budou vlastně stejný, jen o 180 stupňů obrácený.

8 0
možnosti
ZH

tentokrát tleskám. Nicméně je škoda toho názvu článku. Poslední mohykán vzbuzuje konotace spíše pozitivně romantické. Chápu samozřejmě přenesený význam, poslední svého druhu, ale Mohykáni si to nezaslouží.

1 0
možnosti
JZ

Komunistické zločince má cenu stíhat za každé situace, i v jejich pozdním věku. Stejně jako ty nacistické.

Zasloužená karma

18 0
možnosti
VF

Také jsem nad tím po ránu přemýšlel.

Mám obavy, že kdyby se udělal průzkum, zda se má v tomto soudu pokračovat, kolik % lidí by bylo proti. Asi by to bylo podobné číslo jako v průzkumu, kdo je za mír i za cenu, že Ukrajina přijde o značnou část svého území.

12 0
možnosti
  • Počet článků 1006
  • Celková karma 31,79
  • Průměrná čtenost 2518x
Idealista, který věří, že lidé jsou v podstatě slušní. Nejpodstatnější jsou lidské vztahy, vše ostatní je pomíjivé. Rentiér, který se prací už jen baví, který nikam nespěchá a s nikým nesoutěží. Příležitostný herec a dálkový chodec.

Seznam rubrik

Oblíbené články

Oblíbené blogy

  • L.A.Sulovská
  • Vladimír Gottwald
  • Jan Pražák
  • Lubomír Stejskal

Oblíbené knihy

Co právě poslouchám

Oblíbené stránky

  • www.blogosfera.cz