Poslanec SPD Radek Koten jako prototyp současné politické scény

Abraham Lincoln kdysi pravil, že je lepší vypadat jako pitomec, než slovním projevem tento předpoklad potvrdit. Je jisté, že tento předpoklad potvrzuje i naše současná politická scéna.

Radek Koten zastával v letech 2017-2021 funkci předsedy branně bezpečnostního výboru Parlamentu České republiky. Tedy nikoli bezvýznamnou funkci v orgánu, který by měl sledovat činnost těch složek, jež pečují o bezpečnost našeho státu.

Tento jedinec, který neúnavně bojuje proti naší přítomnosti v evropských strukturách a v NATO, jedinec, který se proslavil popisem nebezpečí mikrovlnné trouby, chemtrails i účastí na mnoha skupinách, kteří odmítají průjezd americké vojenské kolony, které mají afinitu k Rusku, jež vede válku proti suverénní zemi, nenachází oddechu ani v domácích podmínkách v dobách, kdy se nic zvláštního neděje.

Našel - jako bystrý pozorovatel kolotu událostí vůkol - další rafinovanost Fialovy vlády. Na právě skončeném mistrovství světa v biatlonu zaregistroval barvy dětí, jež byly oblečeny v modré a žluté kombinaci, což jsou barvy Mezinárodní lyžařské federace. Navázal tím na dřívější incident v Písku, kde byla teatrálně stržena příslušníky SPD vlajka stejných barev, aby se později ukázalo, že jde o tradiční barvy města. Jinak řečeno, kdekoliv se tyto dvě barvy objeví, jde ihned - dle Kotena - o lokajský postoj naší země vůči Ukrajině.

Svůj rezolutní postoj ihned zveřejnil na svých FB stránkách, kde našel okamžitě další stoupence tohoto obzvláště rafinovaného triku, který - dle Kotena - měl vyjádřit naše podřízení ukrajinským nacistům.

Mohlo by jít o episodu, která slouží k obveselení občanů státu. Není to koneckonců první incident představitelů SPD, kteří nám tímto způsobem přinášejí rozptýlení po dlouhých projevech předsedy. Vzpomeňme na zabrušování pana Roznera či radioaktivní ukrajinský spad před prahem pane Kobzy.

Po odeznění smíchu přichází jisté rozčarování. Nelze vyloučit, že výše uvedení jedinci se za jistých podmínek mohou za necelé dva roky stát třeba ministry vlády České republiky. A to už k smíchu nebude.

Psáno pro www.blogosfera.cz

Autor: Tomáš Vodvářka | pondělí 12.2.2024 19:54 | karma článku: 34,26 | přečteno: 1084x

Další články autora

Tomáš Vodvářka

Getsemanská zahrada jako začátek dramatu

Během tří velikonočních dní se odehraje prakticky veškeré drama našeho světa. Drama lásky a nenávisti, drama viny a odpuštění, souboj moci s ne mocnými.

17.4.2025 v 0:01 | Karma: 28,40 | Přečteno: 966x | Diskuse | Společnost

Tomáš Vodvářka

O lékařích, pacientech a jiné zvířeně....

Název blogu je samozřejmě parafrází na knihu Geralda Durella „O mé rodině a jiné zvířeně“. To abych předešel nepochopení.

29.3.2025 v 6:29 | Karma: 38,51 | Přečteno: 3054x | Diskuse | Společnost

Tomáš Vodvářka

Spas se kdo můžeš, Radovan Krejčíř míří domů

Seznam zprávy uvedl rozhovor s investigativním novinářem panem Jiřím Hynkem, v němž hovořil o tom, že se Radovan Krejčíř nejspíše dostane zpět do vlasti.

26.3.2025 v 5:55 | Karma: 41,46 | Přečteno: 4171x | Diskuse | Společnost

Tomáš Vodvářka

Konopní parchanti

Není to parafráze na skvělý Tarantinovský majstrštyk. Je to bohužel tvrdá realita v naší české kotlině

22.3.2025 v 8:05 | Karma: 43,31 | Přečteno: 3234x | Diskuse | Společnost

Tomáš Vodvářka

Kdy skončí válka v pásmu Gaza?

Po krátkém vydechnutí od bojů v pásmu Gaza se od 18.3.2025 opět válčí. A svět je zhrozen a obviňuje Israel z eskalace.

18.3.2025 v 15:25 | Karma: 38,64 | Přečteno: 1711x | Diskuse | Společnost

Nejčtenější

Skokem do propasti Macocha ukončila život matka oběti střelby na fakultě

14. dubna 2025  8:27,  aktualizováno  9:06

Skokem do Macochy ukončila o víkendu život matka jedné z obětí tragické střelby na Filozofické...

Bílá rakev, věnec od Gottové. Na rozloučení se Slováčkovou dorazil i prezident

15. dubna 2025  8:30,  aktualizováno  16:35

Rodina a přátelé se v kostele v centru Prahy rozloučili Annou Julií Slováčkovou. Zpěvačka a...

Výbuch v Poličce: ostraha hlásila, že se předtím nad areálem vznášely cizí drony

11. dubna 2025  18:12

Exploze v muničním areálu v Poličce, k níž došlo koncem března, stále vyvolává otázky. Ačkoli...

Bili ho, řezali a natáčeli, jak umírá. Mladíci umučili třináctiletého kluka, pro zábavu

14. dubna 2025

Premium Mladistvý spolu s kamarádem zabil v Děčíně před třemi lety třináctiletého chlapce. Nebývale...

Trump si hraje s vojáčky. Stažení by Evropu bolelo, na výběr jsou jen špatné varianty

15. dubna 2025  14:06

Premium Je to jen pár dní, co Donald Trump vyslal směrem k Evropě poněkud nepříjemnou zprávu. USA mohou ze...

Po střelbě na floridské univerzitě je jeden mrtvý, útočníka dopadli

17. dubna 2025  20:03,  aktualizováno  20:47

Při střelbě na Floridské státní univerzitě zemřel jeden člověk a byl zraněn zatím neupřesněný počet...

Větrem popadané stromy zastavily provoz na více než desítce tratí po celé republice

17. dubna 2025  17:39,  aktualizováno  20:41

Meteorologové vyhlásili výstrahu před silným větrem na řadě míst v Česku. Kvůli následkům vyjížděli...

Kim si mastí kapsu. Ruská artilerie se už bez jeho podřadné munice neobejde

17. dubna 2025

Premium Bezmála dvacet miliard dolarů už vydělal severokorejský režim na vojenské spolupráci s Ruskem....

U Neapole se zřítila lanovka, zemřeli čtyři lidé. Situaci komplikuje mlha

17. dubna 2025  19:06,  aktualizováno  19:54

Při havárii lanovky u Neapole se ve čtvrtek odpoledne zřítila jedna kabina. Zemřeli čtyři lidé,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 1079
  • Celková karma 37,75
  • Průměrná čtenost 2518x
Idealista, který věří, že lidé jsou v podstatě slušní. Nejpodstatnější jsou lidské vztahy, vše ostatní je pomíjivé. Rentiér, který se prací už jen baví, který nikam nespěchá a s nikým nesoutěží. Příležitostný herec a dálkový chodec.

Seznam rubrik

Oblíbené články

Oblíbené blogy

  • L.A.Sulovská
  • Vladimír Gottwald
  • Jan Pražák
  • Lubomír Stejskal

Oblíbené knihy

Co právě poslouchám