Diskuse
Euthanasie na scéně
Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seM72i87l60a37n 96Š53ť30a59s77t58n13ý
Argument, že eutanazie nebo asistovaná sebevražda mohou být zneužitelné, neobstojí, protože zneužít se dá vždycky všechno. Jde o to nastavit a udržovat taková pravidla, která toto riziko sníží na minimum. Každopádně by o jejím použití měl mít svobodu rozhodovat ten, koho se bytostně týká a ne ten, pro kterého je nepřípustná kvůli náboženskému, nebo jinému přesvědčení.
T97o29m61á38š 21V12o11d81v27á69ř31k14a
Ta pravidla, pane Šťastný, byla nastavena velmi přísně. Právě Remmelinkova komise zjistila, že nejsou dodržována. A princip zneužití v otázce lidského života je tím největším rizikem, jež si lze představit.
M33a21r25e52k 98V42a62l49i77č34e40k
Rad bych mel v “mých dnech” - až přijdou - i možnost euthanasie. Dnes nevim, jestli bych ji využil, ale jako možnost bych ji rad mel.
T19o68m67á92š 47V93o34d77v58á34ř27k18a
Já Ti, Marku, rozumím. Jsem Žid a věřím, že náš život zde na Zemi není koncem. I proto si myslím, že musím prožít všechno, co mi osud napsal jako scénář, tedy nejspíše i možnost dlouhého umírání.
Nicméně nejsem ten, který by svou filosofii vnucoval komukoli jinému.
H29a33n19a 24Š13p33i60č16á36k51o82v37á
To je těžké téma. Opravdu se nedokážu přiklonit ani k jedné variantě. Jednou jsem byla na přednášce o domácí hospicové péči a někdo se ptal na názor na eutanázii. Tady poprvé jsem slyšela jasné : jsem proti. Pokud má člověk možnost umírat doma a je dostatečně lékově zabezpečen, tak většina lidí ráda přijme každou minutu navíc, kterou dostane. To mě hodně ovlivnilo. Samozřejmě ne každý má ideální rodinné zázemí. Těžké
J26a80r11o30s26l25a18v 35K72u87t51h69a53n
Je taky otázka, nakolik relevantní je přání samotného pacienta, tedy případ, kdy příbuzní jsou proti, ale pacient si nepřeje nic jiného než odchod.
Dovolím si doporučit slovensko-český dokument o Britce Janette Butlinové, trpící svalovou dystrofií. Bez ohledu na nesouhlas svých dětí, se svobodně rozhodne vydat se do Švýcarska a podstoupit "asistovanou sebevraždu", neboť chce mít důstojnou smrt. V dokumentu vypovídá i lékařka, která je těmto zákrokům přítomna.
I91v13a60n42a 25D91i45a40n81o49v70á
Nezabiješ...Nechtěla bych být v pokožce lékaře, který pacienta usmrtí, byť na jeho žádost.
H93a69n71n23a 44R77y12b31n24i84c82k40á
Vynikajici uvaha 




karma
M97i65c92h17a54e83l 82P83á22l42k96a
V některých případech je lépe být veterinárním lékařem, než lékařem humánním...
F94i88l40i39p 64V22r66a64c45o49v56s63k54ý
Silné téma na divadlo... Ono je silné i v reálu. Osobně jsem rád, že nemusím rozhodovat o druhých v takové chvíli.
V54i14l69é88m 81R19a61v80e19k

Diskuze k tématu, které jsi Tomáši nastolil, možná bude připomínat scénář té divadelní hry. Konec zůstane otevřený
T72o62m75á31š 84V89o56d97v64á57ř61k72a
Zdravím, Viléme, je to přesně tak. Konec je otevřený.
Možná mohu působit jako fanatik, když ji odmítám. Je to však jen z důvodů možnosti zneužití, jak odpovídám panu Šťastnému.
Zažil jsem za léta mnohé, někdy i šílené situace. Přesto jsem ve shodě s prof. Rothem - o němž píšu a johíž si nesmírně vážím - nechci prostě vstoupit na kluzký svah.
- Počet článků 1188
- Celková karma 32,99
- Průměrná čtenost 2465x
Seznam rubrik
Oblíbené články
Oblíbené knihy
- Johnson: Dějiny 20. století
- Noa Tishby: Izrael, země, které nikdo nerozumí
Co právě poslouchám
- Phil Collins
- Pink Floyd
Oblíbené blogy
- Vladimír Gottwald
- Jan Pražák
- Lubomír Stejskal
- Tomáš Flaška
- Jan Ziegler


















