Démos a Kratos v /hospodářské/ krizi

V životě jsem si snila o různých profesích, ale za poslední dny vím definitivně a provždy – bulvárním novinářem a politikem ve službách národa  rozhodně ne.

 

 

Pokud by snad moji blízcí šli tímto směrem, přestanu kupovat noviny, vyjma dětských časopisů a luštění, vaření a bydlení, naložím drobný osobní majetek a jedu do jiné země. Nechtěla bych v ranních novinách či časopisech prohlížet obnažené fotografie nikoho z nich ve spojitosti s jejich soukromím, ani vidět jejich podpis pod takovouto „uměleckou montáží“.

Požehnaný stav ženy spojený s obludností kyklopského plátku, který nevidí doleva doprava. Nic není silnějšího a přitažlivějšího pro davy než absurdita, nechme se přeoperovat, jedno oko také vidí. Nebo ještě lépe vrhněme se na sebe a udělejme ze sebe kyklopy.  Jednooké, jednoruké, jednouché, nezáleží, kterou stranu těla si ponecháme. Radila bych tu se srdcem, ale je vůbec zapotřebí? A proč právě tu, vždyť je levá? Kam až poženou obři své oběti? Na okraj útesu a tam dobrovolně skočí nebo ztratí rozum a zdraví.

Také jste z doby nedávno minulé a ne vždy lehce polykáte ranní kávu při pohledu na takovéto nenormalizační fotografie a komentáře?  Já již ne, kávu piji až po shlédnutí a přečtení. Ne vždy by zůstala jen vypitou… Ráno si dávám pravidelně sklenku čisté vody.

Zloděje, lehké děvy a tuneláře považuji za slušná povolání. Paní Petře přeji zdravé a krásné děti. Bulváru již nepřeji vůbec nic.  Sobě přeji nevulgární bulvár.

Na druhou stranu - žene bulvár nás nebo situace ve společnosti a ve světě vůbec dohání bulvár?  Toť otázka. Dílem je krize dána celosvětovým stavem věcí, dílem si krizi vyrábíme a možná jen do ní vše navážíme jako na skládku – co se nám nepovedlo, co překáží, a přitom se ženeme jedním směrem se stále menší a menší dávkou rozumu a vlastní mozkové iniciativy. Jako bychom začali propadat panice.

Máme-li strach, že nevidíme na konec tunelu, můžeme se obrátit na kartářky, astroložky, numeroložky nebo statistiky, historiky či jiné vykladače zákonitostí. Cestu si každý volí dle svého vniřtního přesvědčení a každá je správná.

Pokud je to cesta po spirále nahoru.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Olča Vodová | pondělí 31.8.2009 22:35 | karma článku: 8,07 | přečteno: 673x

Další články autora

Olča Vodová

Večerní nostalgie

trochu secesní, černobílá, trochu osamělá..., romantická, nadčasová, femme fatale..., „...zavřete oči...“

28.9.2024 v 16:16 | Karma: 6,63 | Přečteno: 81x | Ostatní

Olča Vodová

Jogging 40+

Ne, opravdu neuběhnu 40 km, s tím nepočítej. Říkám mému mozku. Ano, více jak 40 kg vážím a to již spoustu let, v tom máš pravdu. Že sháním parťáka ve věku 40+?

27.4.2024 v 8:42 | Karma: 6,37 | Přečteno: 117x | Ostatní

Olča Vodová

Naděje

(známá místa, která často míjíme a stačí slunce a jasná obloha a jiný úhel pohledu, ...občas promlouvají)

21.4.2024 v 21:54 | Karma: 6,63 | Přečteno: 141x | Diskuse | Ostatní

Olča Vodová

Krása tajemství

(napsáno v podvečer jednoho jarního dne, kdy si počasí dělá, co chce, jaro-nejaro, namísto počítání sněhových vloček si jen tak píšu...)

19.4.2024 v 19:31 | Karma: 7,57 | Přečteno: 171x | Diskuse | Ostatní

Olča Vodová

Kolik očí, tolik radosti, smutku a naděje

(přes plot pro pírko jsem nikdy neskočila, pro žádné, ani pro bílé, natož barevné, nepotřebuji jiné peří, mám svou kůži a té věřím)

13.4.2024 v 11:51 | Karma: 6,06 | Přečteno: 120x | Diskuse | Ostatní

Nejčtenější

Skokem do propasti Macocha ukončila život matka oběti střelby na fakultě

14. dubna 2025  8:27,  aktualizováno  9:06

Skokem do Macochy ukončila o víkendu život matka jedné z obětí tragické střelby na Filozofické...

Bílá rakev, věnec od Gottové. Na rozloučení se Slováčkovou dorazil i prezident

15. dubna 2025  8:30,  aktualizováno  16:35

Rodina a přátelé se v kostele v centru Prahy rozloučili Annou Julií Slováčkovou. Zpěvačka a...

Výbuch v Poličce: ostraha hlásila, že se předtím nad areálem vznášely cizí drony

11. dubna 2025  18:12

Exploze v muničním areálu v Poličce, k níž došlo koncem března, stále vyvolává otázky. Ačkoli...

Bili ho, řezali a natáčeli, jak umírá. Mladíci umučili třináctiletého kluka, pro zábavu

14. dubna 2025

Premium Mladistvý spolu s kamarádem zabil v Děčíně před třemi lety třináctiletého chlapce. Nebývale...

Trump si hraje s vojáčky. Stažení by Evropu bolelo, na výběr jsou jen špatné varianty

15. dubna 2025  14:06

Premium Je to jen pár dní, co Donald Trump vyslal směrem k Evropě poněkud nepříjemnou zprávu. USA mohou ze...

Biolog: Úprava genů rostlin z nás mutanty neudělá. Bez šlechtění bychom se nenajedli

18. dubna 2025

Premium David Kopecký chtěl být učitelem biologie, ale bude z něj prezident Evropské asociace pro výzkum a...

Maláčová o Velikonocích slibuje klidné Vánoce, plakáty nasadili i Motoristé sobě

18. dubna 2025  15:55

Překvapeni mohou být obyvatelé i návštěvníci Prahy. Právě o Velikonocích mohou při cestě metrem...

Mezi čtyřmi oběťmi pádu lanovky poblíž Neapole jsou dva Britové, Izraelka a Ital

18. dubna 2025  15:32,  aktualizováno  15:34

Mezi čtyřmi oběťmi čtvrtečního pádu lanovky v Itálii jsou dva Britové a Izraelka, čtvrtým mrtvým je...

V Ostravě hořela opuštěná budova, škoda dosahuje čtvrt milionu korun

18. dubna 2025  7:19,  aktualizováno  15:29

Hasiči od pátečního rána likvidovali požár neobydlené budovy v centrálním městském obvodu Moravská...

Chystáte výbavičku nebo sháníte hračky? FOR KIDS vám usnadní výběr
Chystáte výbavičku nebo sháníte hračky? FOR KIDS vám usnadní výběr

Letňanský veletrh, zaměřený na budoucí maminky a rodiny s dětmi, přivítá v půlce dubna oblíbené vystavovatele a zároveň představí zcela nové značky...

  • Počet článků 223
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 507x
Profesí jsem střelec, svými šípy však již šetřím ;)...