Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
zdeseny obcan
marketingovy slovnik
Nemel by jste tolik podlehat marketingovym nadsazkam. To ze je neco o trochu rychlesji a (mozna) o neco malo levnejsi neni revoluce, aspov v HW.
vlasec
Re: marketingovy slovnik
Ono, pokud to bude užší spojení, než jen spojení věcí, dříve oddělených, do jednoho čipu, tak to revoluce bude :)
Krátká vzdálenost mezi CPU a GPU se může vyplatit, pokud vzniknou aplikace optimalizované na tuto architekturu.
Zatím to ale, zdá se, nabízí jen možnost řešit snáze power management (a možná ani to není využito dost elegantně).
No, snad to s tou žravostí procesorů Llano nebude až tak hrozné, přeju AMD úspěch, ale nikomu nepřeju šmejdský počítač.
vlasec
Intel grafika ...
Ano, jak někteří píšou, Intel udělal něco "podobného". Ovšem, Intel grafiky už několik let nepatří ke špičce.
AMD tento směr ohlásilo už několik let nazpět. Nejsou jediní, ale jsou krom Intelu jediný hráč na trhu, který je momentálně mezi x86 procesory aspoň trochu konkurenceschopný.
AMD podává lepší grafický výkon než integrovaná grafika v Intel Sandy Bridge procesorech, třebaže tato grafika byla lepší, než se čekalo. Trochu škoda, že AMD opět nabízí procesor, který není pořádně vyladěný.
MiroTR
Re: Intel grafika ...
Jenomže ta grafika v Intelu je určená pro kancelářské aplikace, nebo brouzdání po internetu. Tak to bylo myšleno a tak to i funguje. Obávám se, že AMD šlápl poněkud vedle. Kdo chce grafický výkon, koupí si výkonnou kartu.
dolch
ATI nic moc
už tu někdo psal níž, že softwareová podpora od ATI je strašná. Přidal bych navíc ještě podporu Linuxu, která je taky na bodu mrazu, nebo lehounce nad, abych neurazil. I v tomto nVidia jasně vede. Takže pro mě spojení AMD + ATI nezní nijak moc lákavě.
vlasec
Re: ATI nic moc
Linux jsem používal ve škole a rád se s ním setkávám na serverech, ale na počítači mám Windows, takže nedovedu posoudit. S Radeonem HD5770 jsem ale spokojený, jen jsem si koupil model od ASUSu s debilním malým větráčkem, který při zátěži docela hučí. Starší hry to zvládá ve FullHD na plné detaily, u nových musím detailů trošku ubrat, přece jen je to jen mainstream grafika.
dineder
A co Intel Sandybridge?
Jeden procesor+GPU mi prave bezi na stole... konkretne Intel Core i5 2500K. Revoluce? Ani ne, spis miniaturizace. Ani Fusion zatim nema sjednocene jadro... zas to jsou jen dva slepene kousky silikonu. Jako kdysi davno vicejadrove procesory.
Mimochodem, s timto konceptem prislo konsorcium STI s procesorem Cell uz hezkych par let dozadu. Takze AMD a revoluce? Spis posledni v rade na polivku, bohuzel.
vlasec
Re: A co Intel Sandybridge?
Jedna věc je koncept, druhá realizace ... AMD s konceptem také nepřišlo až v roce 2011.
Ještě jste opomněl nVidia Tegra, ten je u některých menších mobilních zařízení celkem oblíbený.
Každopádně ale zatím nemá Intel zdaleka takový grafický výkon jako AMD/ATi. Uvidíme v dalších letech.
Janin
CPU + GPU
Autor poněkud opomenul konkurenční "SandyBridge" od Intelu, kde se snoubí velmi vyspělé procesory s integrovaným grafickým jádrem. Osobně si myslím, že Intel je v tomto směru velmi výrazně vpředu a AMD má co dohánět
standysman
Nejsem
odborník, ale intel má integrovaný grafický jádro v nových procesorech už nějaký ten pátek. takže nevidím, že by AMD šlo nějakými jinými šlépjejemi než Intel natož revolučními. AMD a ATI stejně většinou kupují jenom nadšenci. Intel a Nvidia v prodejích jasně vede, technologicky asi taky, i když ATI občas něco zajímavého udělá, ale jejich softwarová podpora je tak mizerná, že vždy se najde nějaká aplikace, která s ATI zlobí nebo nejde vůbec. Takže pro mě je zatím volba jasná. Kombinaci ATI a AMD jsem měl dvakrát a nikdy více ani jedno. teďka chci kupovat nový pc, který bude sloužit na 3D filmy a hry. ATI snad 3D ani nemá o Physics ani nemluvě.
- Počet článků 132
- Celková karma 19,46
- Průměrná čtenost 1497x
Píšu i o tématech, ve kterých postrádám formální vzdělání, ale dění ve společnosti mě nutí udělat si na ně názor.
Závěrem, mého tátu asi znáte lépe, než mně.