Sobectví
V neděli brzy ráno se Ježíš vydává na opuštěné místo, kam nikdo normálně nechodil. Po náročné sobotě a po večerním utkání s démony si potřeboval chvíli odpočinout.
Ježíš často prožíval celonoční modlitby, během nichž hovořil se svým nebeským Otcem o tom, co ho čeká. Byly to chvíle, které mu dodávaly nové síly i odvahu pokračovat v tom, co začal. V noci všichni spali a nikdo ho tak nerušil.
Tentokrát touží po klidné chvíli za ranního rozbřesku. Jenže když se lidé ráno probudili a zjistili, že je Ježíš pryč, začali ho hledat. Přáli si, aby zůstal v Kafarnau. Vždyť ho přece přivítali a nabídli mu příjemné prostředí, tak proč by měl jít dál?
Ježíš ale dobře ví, co se skrývá za jejich pohostinností. Ví, že je motivuje sobecká touha po tom, aby mohli být i nadále svědky jeho zázraků. Chtěli mít souseda, který dokáže vyléčit každou nemoc, a dokonce člověka zbaví i posedlosti démony.
Mesiáš tu není jen pro nějakou vybranou společnost. Sám o sobě říká: „Neboť Bůh tak miloval svět, že dal svého jediného Syna, aby žádný, kdo v něho věří, nezahynul, ale měl život věčný.“ (Jan 3,16) Jeho nabídka spasení je určena všem.
Sobectví je blízké i mně. Přál bych si mít moc Ježíšova slova jen pro sebe a mít ji stále. Jenže on přišel, aby pomáhal i ostatním. Chce mne zbavit mého sobectví a přeje si, abych se naučil o jeho lásku i moc dělit s každým, kdo po ní zatouží.
(Další díl seriálu "Novozákonní rezonance" inspirovaný evangeliem podle Lukáše.)
Vlastík Fürst
Putin pochybil, když nepozval Zemana a Klause

Lidé, fandící Rusku, vyčítají současnému českému prezidentu Petru Pavlovi, že nepozval své dva předchůdce – Václava Klause a Miloše Zemana – na oslavu k výročí ukončení 2. světové války.
Vlastík Fürst
Papež Donald Trump

Donald Trump říká: Řídím zemi i celý svět!“ Ani to mu ale zřejmě nestačí. Podle toho, co se objevilo na jeho profilu, míří ještě mnohem výše.
Vlastík Fürst
D. Trump: Řídím zemi i celý svět

„Poprvé jsem měl na starosti dvě věci - řídit zemi a přežít. Podruhé už řídím nejen zemi, ale i svět,“ zhodnotil Donald Trump své působení ve vedení Spojených států.
Vlastík Fürst
Budou nám vládnout i lidé z gangu?

Rudé právo kdysi otisklo fotku s komentářem: „Mladí nezaměstnaní musí trávit svůj čas jízdami po městě...“ Autor naříkal, že ti nezaměstnaní končí v motorkářském gangu, jehož členové terorizují své okolí a páchají trestné činy.
Vlastík Fürst
Jak z dobré zprávy udělat špatnou

„To je hrůza, co tu ten Fiala dělá. Oběd v restauraci už stojí dvě stovky!“ To byla první slova, která jsem uslyšel, když jsem to ráno dorazil k Lidlu a čekal na otevření.
Další články autora |
Novým papežem se stal americký kardinál Prevost, přijal jméno Lev XIV.
Sledujeme online Novým papežem se stal americký kardinál Robert Francis Prevost, oznámil z baziliky sv. Petra...
Zemřel Jiří Bartoška, charizmatický herec a prezident karlovarského festivalu
Ve věku 78 let zemřel Jiří Bartoška. Byl dlouholetým prezidentem Mezinárodního filmového festivalu...
Nový poplatek za televizi a rozhlas: kdy se platí poprvé zvýšený a komu vznikne dluh
Od 1. května se zvýšil poplatek za televizi a rozhlas. Pro Českou televizi o 15 korun na 150 korun...
Nekontrolovaně k Zemi padající sovětská sonda se zřítila do Indického oceánu
Sovětská sonda Kosmos 482 ze 70. let minulého století se rozpadla v sobotu ráno kolem osmé hodiny...
Rusy rozzuřil hořící Kreml na ponožkách českého zmocněnce. Darebák, zní z Moskvy
Řádnou vlnu emocí v Rusku vzbudil český vládní zmocněnec pro rekonstrukci Ukrajiny Tomáš Kopečný....
Arašídová Nutella a hranaté Ferrero. Firma amerikanizuje oblíbené produkty
Severoamerická divize cukrovinkové společnosti Ferrero začala do tradiční lískooříškové Nutelly...
Muž v Ostravě se polil hořlavinou a zapálil, svědci rychle zasáhli. Je v kritickém stavu
V Ostravě – Mariánských Horách se dnes odpoledne polil 49letý muž neznámou látkou a zapálil. Svědci...
Lekníny a mosty. Představují se finalisté soutěže o památník královny Alžběty II.
Pětice finalistů se dostala do nejužšího výběru na architektonickou firmu, která postaví památník...
Česko se propadá do extrémního sucha. Ušetřena je jen desetina území
Pětadvacet procent území České republiky je už nyní zasaženo extrémním suchem, tedy jeho nejvyšším...

Pronájem bytu 2+kk 46 m2 Kolbenova, Praha - Hloubětín 22 8?0?0? ?K?č?/?m?ě?s?í?c?
Kolbenova, Praha 9 - Hloubětín
22 800 Kč/měsíc
- Počet článků 3384
- Celková karma 30,32
- Průměrná čtenost 801x
Mám rád diskuse, ve kterých se dovím něco nového. Chápu ale i ty, kteří si jen potřebují zchladit žáhu. Pokud jim to pomůže jako terapie nebo detox, má to smysl.
Nemám nic společného s neomylností, tu přisuzuji jen Bohu.
Seznam rubrik
- Inspirováno biblickým Žalmy
- Novozákonní rezonance
- Na počátku všeho bylo Slovo
- Rady moudrého starce
- Komentáře
- Křesťanství je...
- Kuchař pro začínající kuchaře/
- Paprsky
- Přísloví a Perly krále Šalamou
- 50+
- Společnost
- Střípky nejen z prázdnin
- Vážím si
- Vztahy
- ZOO nebo ráj ?
- Život není fér
- Osobní
- A co když žádný Bůh není?
- Co když Bible nelže?
- Dopisy apoštola Petra
- Evangelium svatého Pavla
- Hádanky
- 365 dnů s Matoušem
- Viděl jsem Boha
- Pořádek nebo anarchie?
- Začalo to zklamáním
- sobotní blog
- Jaký je Bůh ?