Pokoj vám!
Téhož dne večer – prvního dne po sobotě – když byli učedníci ze strachu před Židy shromážděni za zavřenými dveřmi, přišel Ježíš a postavil se uprostřed nich a řekl: „Pokoj vám.“ Když to řekl, ukázal jim ruce a bok.
Učedníci se zaradovali, když spatřili Pána. (Jan 20,19+20)
Učedníci se po Ježíšově zatčení rozprchli. Po jeho ukřižování pak propadli panice. Báli se, že teď je řada na nich. Proto se skrývají za dveřmi, které jsou zabezpečeny pořádnou petlicí. Jejich strach je tak velký, že dokonce nevěří ženám, které se vrátily od Ježíšova hrobu se zprávou, že Mistr žije. Teď je Ježíš opět mezi nimi. Jeho první slova zní: „Pokoj vám!“
Pro mne je v tom pozdravu hluboká teologie. Bůh si nepřeje, abychom se báli. A už vůbec nechce, abychom druhé strašili. Máme se naopak snažit přinášet druhým poselství, které jejich nitro zbaví všech strachů a běsů, které dnes šíří všechna možná i nemožná média.
Přiznám se, že někdy dostávám strach, když sleduji zprávy, které bývají plné násilí a krve. Právě v takových chvílích si pak představuji Ježíše, jak ke mně přichází, překonává petlice mého strachu a pak mi říká: „Neboj se, jsem tu s tebou. Neboj se a přijmi můj pokoj.“
Pane Ježíši, díky, že mne učíš přinášet lidem pokoj. Vím, že nejsem nejlepší žák, ale chci se učit dál. Díky za Tvůj pokoj.
Článek je součástí mozaiky, kterou postupně vytvoří 366 dílů série s názvem "Na počátku všeho bylo Slovo". Najdete je v rubrice se shodným názvem.
Minulý díl: Vzpomeňte si, co říkal ...
Vlastík Fürst
Předměty s příběhem
Pánové, kdybych vám nabídl dres, ve kterém vyhrál Christian Ronaldo jeden z pěti vítězných ročníků Ligy Mistrů, brali byste? Dámy, braly byste klobouk, který nosila princezna Diana?
Vlastík Fürst
Už se s tou výhrou konečně smiřte
Maďarsko oslavuje změnu režimu. Budoucnost ukáže, nakolik nová vláda, kterou povede Péter Magyar, předseda strany Tisza, naplní očekávání svých voličů.
Vlastík Fürst
Když tlačí bota, vlastně obě
Minulou neděli jsme si s manželkou po ránu zajeli zaplavat do Svratky. Pršelo, a tak jsem ponožky schoval do bot, aby nezmohly.
Vlastík Fürst
Na začátku byl jen pozdrav
„Já tady v domě znám akorát vás“, říkala sousedka, když jsem se jí ptal, co se to odehrálo předchozí večer v našem domě.
Vlastík Fürst
Dědečku, já tě ponesu
Očekával jsem další pondělní odpoledne s vnučkou v Praze, kde bydlí - výlet tramvají, vláčkem a metrem. Nakonec to ale skončilo úplně jinak, protože na tramvaj, vlak a metro nedošlo.
| Další články autora |
Hastroši na Pražském hradě aneb Den otevřených dveří z pohledu výchovy k tanci a kultuře
Byl jsem jeden z těch, kteří po Zemanově zabetonování Pražského hradu do tohoto největšího hradního...
Dvorecký most promění také pražskou autobusovou dopravu v Praze. Máme velký přehled
Už zítra se slavnostně otevře Dvorecký most, nová 361 metrů dlouhá spojnice přes Vltavu mezi...
Speciální tramvaje i plavby zdarma. Slavnostní otevření Dvoreckého mostu bude velkolepé
Spojuje lidi s prací, školou, rodinou, zábavou i kulturou. Je neodmyslitelnou součástí životů...
7+2 nejhorších výletních cílů v Česku. Hororové kulisy, pasti na turisty i skutečně nebezpečný les
Kam na výlet po Česku? Kromě zaručených míst slibujících skvělé zážitky existují i lokality, kam...
Dvorecký most se pro veřejnost otevře už zítra. Kolem je zatím staveniště
V pátek 17. dubna 2026 se po novém Dvoreckém mostě projedou první tramvaje a autobusy plné...
V Liberci hořelo v bytovém domě, jeden člověk se zranil
V liberecké čtvrti Rochlice dnes večer hořelo v bytovém domě. Jeden člověk se při požáru zranil....
Při zásahu kvůli drogám v Šestajovicích se střílelo, přiletěl vrtulník záchranky
Ve středočeské obci Šestajovice zasahovala policie kvůli trestné drogové činnosti. Na akci se...
Pirátský náměstek navrhne prázdninové uzavření částí Prahy pro automobily
Náměstek pražského primátora Jaromír Beránek (Piráti) navrhne radě města dopravní opatření, které...
Česká hokejová reprezentace čeká na posily z NHL: Kdo přijede na mistrovství světa?
Zámořské posily mohou výrazně zamíchat sestavou české hokejové reprezentace. Trenéři řeší, kdo...
- Počet článků 3438
- Celková karma 26,82
- Průměrná čtenost 808x
Mám rád diskuse, ve kterých se dovím něco nového. Chápu ale i ty, kteří si jen potřebují zchladit žáhu. Pokud jim to pomůže jako terapie nebo detox, má to smysl.
Nemám nic společného s neomylností, tu přisuzuji jen Bohu.
Seznam rubrik
- Inspirováno biblickým Žalmy
- Novozákonní rezonance
- Na počátku všeho bylo Slovo
- Rady moudrého starce
- Komentáře
- Křesťanství je...
- Kuchař pro začínající kuchaře/
- Paprsky
- Přísloví a Perly krále Šalamou
- 50+
- Společnost
- Střípky nejen z prázdnin
- Vážím si
- Vztahy
- ZOO nebo ráj ?
- Život není fér
- Osobní
- A co když žádný Bůh není?
- Co když Bible nelže?
- Dopisy apoštola Petra
- Evangelium svatého Pavla
- Hádanky
- 365 dnů s Matoušem
- Viděl jsem Boha
- Pořádek nebo anarchie?
- Začalo to zklamáním
- sobotní blog
- Jaký je Bůh ?



















