Moc Božího slova

         "Škoda, že už dnes takovou sílu Božího slova nemohu zažít", říkával jsem si, když jsem jako kluk četl Bibli. Nejvíc mi to bylo líto u příběhů, které prožíval Daniel, Josef egyptský, David a nebo třeba apoštol Pavel na svých misijních cestách.

         Jsem rád, že dnes už si něco podobného říkat nemusím. Prožil jsem s Bohem své vlastní příběhy, ve kterých se moc jeho slova projevila stejně silně, jako v těch biblických příbězích.

         Také Petr měl spoustu zkušeností se silou a mocí, kterou nabízí Bůh ve svém slovu. Proto mohl napsat: "Těm, kdo toto tvrdí, zůstává utajeno, že dávná nebesa i země byly vyvolány slovem Božím z vody a před vodou chráněny. Vodou byl také tehdejší svět zatopen a zahynul.
Týmž slovem jsou udržována nynější nebesa a země, dokud nebudou zničena ohněm; Bůh je ponechal jen do dne soudu a záhuby bezbožných lidí."  (2. Petrův 3,5-7)

         Apoštol Petr se osobně setkal s Ježíšem. Prožil s ním nezapomenutelné roky. Apoštol Jan měl stejnou výsadu jako Petr. V úvodu svého evangelia píše: "Na počátku bylo Slovo, to Slovo bylo u Boha, to Slovo byl Bůh... A Slovo se stalo tělem a přebývalo mezi námi. Spatřili jsme jeho slávu, slávu, jakou má od Otce jednorozený Syn, plný milosti a pravdy." (Jan 1,1+14)

         My ale dnes stejnou výsadu nemáme. Ježíš je v nebi a připravuje vše potřebné k tomu, aby mohl do svého království vzít každého, kdo touží žít v dokonalé a bezhříšné společnosti. Protože jsme nezažili dobu, kdy Ježíš působil osobně na naší zemi, jsme odkázáni na svědectví těch, kteří v té době žili. Apoštol Pavel byl v té době mladík a zřejmě žil mimo území, na kterém se Ježíš pohyboval během své pozemské mise. V listu Židům nám radí: "Věřit Bohu znamená spolehnout se na to, v co doufáme, a být si jist tím, co nevidíme. K takové víře předků se Bůh přiznal svým svědectvím. Ve víře chápeme, že Božím slovem byly založeny světy, takže to, na co hledíme, nevzniklo z viditelného." (Židům 11,1-3)

         Chci-li Ježíše poznat dnes, musím se spolehnout na pravdivost svědectví těch, kteří jeho působení popsali v evangeliích. Bible mi nabízí vše, co potřebuji ke své záchraně před věčnou smrtí. Evangelia zjevují Boží lásku, která se projevila v Ježíšově životě. Tím také odhalila lživost satanova tvrzení, že Bůh je zlý.

         V okamžiku, kdy poznám Boží lásku, začne v mém nitru něco nového. Křesťané hovoří o znovuzrození. V mém srdci se narodí naděje na krásnou budoucnost. Vlastně se v té chvíli vnitřně rodíme pro věčný život. Tato naděje nám pak pomáhá žít kvalitní život už zde, na této zemi.

         Občas se nám stává, že naději vystřídají pochybnosti. Něco podobného musel zažít i Petr. Proto ve svém prvním dopise ujišťuje: "Vždyť jste se znovu narodili, nikoli z pomíjitelného semene, nýbrž z nepomíjitelného, skrze živé a věčné slovo Boží." (1. Petrův 1,23)

         V mém životě jsem se už mnohokrát přesvědčil o tom, že Boží slovo má stále stejnou moc. Pokud se této moci poddám, prožiji stejnou proměnu mého smýšlení, charakteru i jednání, jakou prožili Ježíšovi učedníci.

         V listu Židům jeho autor píše: "Slovo Boží je živé, mocné a ostřejší než jakýkoli dvousečný meč; proniká až na rozhraní duše a ducha, kostí a morku, a rozsuzuje touhy i myšlenky srdce." (Židům 4,12)

         Bůh kdysi svým slovem stvořil naši planetu. Později řekl slovo a naše planeta se naplnila životem... Ježíš během své pozemské mise slovem vracel život, uzdravoval a také uklidnil přírodní živly. Dnes Bůh mocí svého slova mění mne a já jsem mu za to nesmírně vděčný.

Autor: Vlastík Fürst | středa 5.12.2012 18:00 | karma článku: 20,92 | přečteno: 354x

Další články autora

Vlastík Fürst

To by bylo moc práce...

„Vařit pro dva se nám nevyplatí“, pravila známá, kterou jsem potkal v Kauflandu. „Raději si koupíme oběd v restauraci a na večeři objednáme něco s dovozem domů.“ Chvíli před tím si stěžovala, že nevyjdou s důchodem.

12.6.2025 v 7:05 | Karma: 21,57 | Přečteno: 508x | Diskuse | Společnost

Vlastík Fürst

Také vstáváte ve 3:13?

Já tedy ve 3:13 běžně nevstávám. Většinou až v 5:30. Pokud ale jedu do Prahy za vnučkou, tak mi budík zvoní ve 4:00, abych stihnul první vlak.

9.6.2025 v 7:00 | Karma: 26,85 | Přečteno: 1548x | Diskuse | Osobní

Vlastík Fürst

Moje první setkání se zubatou

Na tom místě jsem si vždycky dával pozor. Zemřelo tam už několik netrpělivých lidí. Spěchali a tak podlezli závory a snažili se přeběhnout koleje ještě před příjezdem vlaku.

20.5.2025 v 8:38 | Karma: 20,63 | Přečteno: 465x | Diskuse | Osobní

Vlastík Fürst

Chcimir Putin

Už dlouhou dobu jsme my, kdo podporujeme pomoc Ukrajině, osočováni, že máme na rukách krev. Prý tím protahujeme válku, ke které byl Putin stejně donucen „západem“.

15.5.2025 v 17:41 | Karma: 26,80 | Přečteno: 523x | Diskuse | Společnost

Vlastík Fürst

Putin pochybil, když nepozval Zemana a Klause

Lidé, fandící Rusku, vyčítají současnému českému prezidentu Petru Pavlovi, že nepozval své dva předchůdce – Václava Klause a Miloše Zemana – na oslavu k výročí ukončení 2. světové války.

8.5.2025 v 12:44 | Karma: 22,66 | Přečteno: 472x | Diskuse | Společnost

Nejčtenější

Chlípní rudoarmějci na lovu. Slavný fotograf nafotil tutlanou sexualitu v SSSR

11. června 2025

Seriál Jen rok po Stalinově smrti dorazil do Sovětského svazu Henri Cartier-Bresson. Slavný francouzský...

Koruny místo eur. Reebok nabízel oblečení za hubičku, Češi zběsile nakupovali

8. června 2025  17:40,  aktualizováno  18:49

Za neobvykle nízké ceny nabízel oblečení internetový obchod značky Reebok. V sekci „výprodej“ na...

V Indii se zřítil letoun s 242 lidmi mířící do Británie, dopadl na lékařskou ubytovnu

12. června 2025  10:55,  aktualizováno  16:42

Letadlo společnosti Air India s 242 lidmi na palubě mířící do Británie se krátce po startu zřítilo...

Na Rakovnicku boural známý podnikatel a miliardář. Řidič druhého auta zemřel

6. června 2025  16:50,  aktualizováno  17:10

Při tragické nehodě ve středu 4. června u Nového Strašecí na Rakovnicku se těžce zranil jeden z...

Trefili jsme Rusům základnu s letouny, které jim ještě zbyly, hlásí Ukrajinci

6. června 2025  10:46

Sledujeme online Ukrajinská armáda oznámila, že zasáhla vojenská letiště v ruském Engelsu a Ďagilevu a sklad...

Írán v odvetě odpálil na Izrael stovku raket, po celé zemi zněly sirény

13. června 2025  18:19,  aktualizováno  14.6

Sledujeme online Írán v pátek večer odpálil na Izrael asi 150 raket, uvedla izraelská média s odkazem na armádu. Po...

Zelenina na stánku, prodavač nikde. Lidé zaplatí sami, nebojí se farmářka

14. června 2025

Mladá farmářka Hana Sahulová Součková se rozhodla k ojedinělému kroku. Svou zeleninu a bylinky z...

„Chtěla jsi bydlet, tak bydlíš ve vile.“ Jak žije aktér bitcoinové kauzy Jiřikovský

14. června 2025

Premium Tomáš Jiřikovský, odsouzený provozovatel darknetového tržiště, nakupoval přes příbuzné luxusní auta...

Vstávat! Právě začala válka s Íránem. Jak se v Izraeli připravují na odvetu

14. června 2025

Premium Od naší spolupracovnice v Izraeli Ticho noci přerušily sirény a výzvy k úkrytu. Izrael spustil útok na íránský jaderný program,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 3388
  • Celková karma 25,96
  • Průměrná čtenost 801x
Spokojený důchodce. Sdílím zde svůj subjektivní názor i na pohled na svět.
Mám rád diskuse, ve kterých se dovím něco nového. Chápu ale i ty, kteří si jen potřebují zchladit žáhu. Pokud jim to pomůže jako terapie nebo detox, má to smysl.
Nemám nic společného s neomylností, tu přisuzuji jen Bohu.
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.