Diskuse
Krásný spouštěč vzpomínek
Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seM16i40l29a74n 78Š51ť31a33s44t45n30ý
Já mám spíše čichové spouštěče. Vždycky, když ucítím vůni hořícího smrkového dřeva vzpomenu si na dovolené na myslivecké chatě, a na podzim mi kouř hořícího chrastí evokuje vzpomínky, jak jsme v dětství opékali brambory, zvané "pečoky".
R23i14c39h41a89r24d 22K97r27á20l
Ještě že se z Vás nestal pyroman. Ale je pravda, že na naší chatě pravidelně po několik let dorazili zemědělci a hnojili o sto šest. Takže i tady zapůsobil čichový spouštěč. Byl na jednu stranu pravidelný, tak se dal čekat, na druhou ale nepříjemný a většinou v době, kdy bylo na chatě vyžadováno nemalé množství činnosti.
V94á40c60l69a27v 48K92u83n26f14t
Nádherný pták. Také na něj mám krásné vzpomínky. Vídal jsem ho když jsem jezdil na ryby na Crocodile river. Ne nadarmo se mu říká létající drahokam.
Vašek
V78l35a42s98t88í83k 74F59ü19r44s42t
Tak ten "drahokam" je opravdu výstižný.
mám to úplně stejně a stačí mi k tomu třeba starý plot nebo patník u silnice, který je u té silnice od mého dětství 
R87i71c40h52a15r49d 62K88r82á77l
Problém bývá v tom, že když se třeba projdu po rodné čtvrti, už tam toho původního moc nezůstalo. Mizí zákoutí a celé domy, jiné jsou přestavěné tak, že se samy sobě vlastně nepodobají. Ale u školy jsem si připomněl, jak jsme v dobrém rozmaru vyhodili spolužáka oknem (pro klid a pořádek, jednalo se o přízemní pavilony a okno bylo necelý metr nad zemí. Poznámku jsme dostali všichni - my zlotřilci za čin, on za nevhodné výrazy, jimiž nás po návratu do třídy peskoval).
D59a90n17i25e15l42a 92L42e19n37d21e55r 61C87h88a25l69o97u16p16k92o27v18á
Vzpomínám často a ráda. Prakticky cokoliv mi vyvolává různé asociace, ať již čichové, chuťové, paměťové. Jenom ledňáčka se mi nikdy nepodařilo zahlédnout
, tak děkuji alespoň za zprostředkování
M10i66l49e73n56a 45B66i23g76a96s13o60v18á
Předběhla jste mě, přesně tohle jsem chtěla napsat
Nejčastěji mi něco připomene vůně a ledňáčka jsem taky nikdy neviděla
R60i88c55h68a43r16d 18K13r40á41l
Je krásné a úžasné, že ještě lidi dokáží zastavit nejen čas, ale především sami sebe a otočit se, pohlédnout do minulosti a leccos si připomenout. Ovšemže nic nezmění, ale budou mít dobrý až hřejivý pocit, že žili a mají se nad čím usmát, zakabonit či zamyslet.
Není to jenom v oblastech, kdy se znalost historie předpokládá, už i tam se dozvídáme - z úst takzvaných odborníků a expertů - že vracet se do minulosti nemá význam. Je překonaná a tudíž nezajímavá. Velká část produktivních lidí najela na tuto kolej a co mě děsí nejvíc, mladí si v ní často přímo libují. Vzpomínající boomeři jsou totálně skibidi a když se jich zeptáte, co dělali před týdnem, většinou odpoví „nevím“ nebo „nic“ - a obojí je vlastně pravda. Nijak nechci jejich styl hodnotit, je mi jich jenom líto, protože se sami a dobrovolně připravují o spoustu krásných momentů v životě, který může trvat ještě hodně dlouho, nebo nečekaně krátce.
Autorovi děkuji za připomenutí, že my ještě umíme, podobně jako Ringo Starr se svým albem „Stop And Smell The Roses“ zastavit a dát prostor naší minulosti. Někdo napíše blog, někdo knihu, někomu stačí debata se známými. Ale nemohu se zbavit dojmu, že je to určitě lepší, než napsat za hodinu 50 SMSek nebo kdoví čeho, a vlastně nic neříci...
M20i52l62u89š79e 64H82e75r83t41l81o16v57á
Říkám tomu smetí vzpomínek a občas se zvedne vítr a to smetí odhalí něco zasutého a pěkného. Dík za vzpomínku na ledňáčka, je to krasavec.
J65a67r46o96s52l23a43v 57Č57e36r80v63e80n52k46a
Jj, v poslední době jich je docela dost :-)
- Počet článků 3446
- Celková karma 26,25
- Průměrná čtenost 809x
Mám rád diskuse, ve kterých se dovím něco nového. Chápu ale i ty, kteří si jen potřebují zchladit žáhu. Pokud jim to pomůže jako terapie nebo detox, má to smysl.
Nemám nic společného s neomylností, tu přisuzuji jen Bohu.
Seznam rubrik
- Inspirováno biblickým Žalmy
- Novozákonní rezonance
- Na počátku všeho bylo Slovo
- Rady moudrého starce
- Komentáře
- Křesťanství je...
- Kuchař pro začínající kuchaře/
- Paprsky
- Přísloví a Perly krále Šalamou
- 50+
- Společnost
- Střípky nejen z prázdnin
- Vážím si
- Vztahy
- ZOO nebo ráj ?
- Život není fér
- Osobní
- A co když žádný Bůh není?
- Co když Bible nelže?
- Dopisy apoštola Petra
- Evangelium svatého Pavla
- Hádanky
- 365 dnů s Matoušem
- Viděl jsem Boha
- Pořádek nebo anarchie?
- Začalo to zklamáním
- sobotní blog
- Jaký je Bůh ?


















