Jak si ještě přinafouknout kampaň aneb volební otesánek
No, tak to je zajímavé. Po městě visí stovky plakátů upozorňujících na to, co všechno Hlavní město Praha činí a učiní pro své občany, a jaké je to skvělé místo k životu. Skvělá doprava, skvělá OpenCard, skvělé životní prostředí, skvělá předělávka dopravy, aby občany tolik neotravovala... Věřím, že něco z toho je dokonce i pravda!
Takže masivní pozitivní kampaň. Už nejen Hlavní město. Už to rozjíždějí i jednotlivé městské části.
Na pozitivní kampani není samo o sobě snad nic špatného (kromě peněz, co se na ni vydají). Mám pocit, že je po Evropě dělají různé radnice, když chtějí sdělit občanům, co se děje, a vylepšit si u nich svůj kredit. Ale tahle naše má trochu zvláštní načasování: běží totiž souběžně se samotným zakončením volební kampaně!
Stan na Plzeňské se tyčí ve stínu dvou velkých stojanů na billboardy. Na jednom z nich se celkem neškodně rozpíná pozvánka na den dětí do jednoho nákupního centra. Na druhém stojanu ovšem do dálky září úsměv Petra Nečase v jeho počítačem vypucované imidži dobrotivého, ba i trochu rozverného taťky. Za tlustou bílou čarou vedle něj ovšem zděšeného pozorovatele straší Jiří Paroubek, počítačem zpucovaný do podoby baby Jagy.
Je opravdu stylové, že se láskyplný úsměv Petra Nečase klene nad prezentací práce vedení Prahy pět. Je vlastně ještě více stylové, že se taťkovsky usmívá na pozvánku na den dětí (a Jiří Paroubek robátka tak ošklivě straší), ale u toho bych věřila, že jde opravdu o shodu okolností. Prezentace Prahy 5 s volebním plakátem ODS hned vedle ale asi náhoda nebude.
Nechci teď mluvit o tom, že negativní kampaně jsou svou podstatou hnus. To třeba někdy příště. Ale chci mluvit o načasování téhle pozitivní kampaně Prahy.
ODS, jedna ze dvou velkých monstrstran, které dostávají na volební kampaň nejvíce peněz ze všech politických subjektů, se nestydí využít městské peníze pro nenápadné přiroztažení své volební kampaně do šířky. A to teď, v době krize, za pražské peníze.
Pokud si tyto kampaně platí Pavel Bém a Milan Jančík sami, omlouvám se. Ale pak tam nepatří pražské logo. Pokud nikoli, a platí ji Praha a její městské části, pak jejich starostové zneužívají své funkce.
A pokud by někdo naivnější stále předpokládal, že jde o náhodné zřetězení událostí, poslední plakát pražské ODS ho z iluze rychle vyvede: významní představitelé strany sedí na trámu na jeřábu nad Prahou, zírají na ni a deklarují, jak ji i její občany milují. Krásná návaznost na tu pozitivní kampaň. A ten plakát v sobě nese tooolik archetypů, aby oslovil nás, běžné voliče, kteří tak podléháme řeči symbolů – je tu politik z lidu a pro lid, obnažené mužné rámě, a ovšem také něžné rámě (vše ve vší slušnosti ovšem) – vždyť štipka cudné erotiky nikdy neuškodí a je kořením života.
Nově taky u našeho domu na přechodu u školy stojí ráno (nejspíš) městský policajt a hlídá, aby auta opravdu stavěla, když přecházejí děti – užitečné, náš přechod je opravdu nebezpečný. Občas policista auto zastaví i kvůli mně, a to je milé. Ale nikdy tam ještě nestál, až teď – v dubnu a květnu 2010. Jestlipak tam bude ještě v červnu?
PS Dnes ráno jsem zase jela po Plzeňské. Stan záhadně zmizel. Zjistila jsem, že se mi po něm stýská, a tak jsem smutně dumala, kam asi odešel. Ale moje chmura se rychle rozplynula. Vzápětí jsem ho potkala na Andělu přímo před metrem. Asi ho to na vylidněné Plzeňské o víkendu nudilo. Tak se přestěhoval.
Vlasta Lišková
Umění vyjednávání aneb Ovce nebo kráva
Velký šéf AB pověřuje tým svých vyslanců: „Běžte a zjistěte, co bychom jim tak mohli dát, aby toho bylo co nejmíň – nejradši nic!“
Vlasta Lišková
Manažere, manažere… aneb Do roka a do dne se ti to rozpadne!
Tak nám skvělá reforma policie právě zcela rozložila nejlépe fungující policejní útvar... a všichni teď budou řešit, na čí přání se tak stalo a kdo se z toho bude radovat.
Vlasta Lišková
Trable s přátelstvím a s Čínou
Jsou hodnoty, které se dají spočítat v peněžních prostředcích a výši zisku. Jsou hodnoty, u kterých to není možné. Jako jsou přátelství a čest. A tohle teď balancujeme v našich smlouvách s Čínou.
Vlasta Lišková
Modrá tykadla aneb Kdo je náš nepřítel
V jedné blíže neurčené demokratické zemi v blíže neurčené době na blíže neurčené planetě vedou dva občané diskusi:
Vlasta Lišková
Pohádka na sobotu o ztraceném papouškovi
Byla jednou jeden farmář a měl malou farmu. Farmičku jako formičku, ale nebyla to farma jen tak ledajaká. Měl hnědé slepice, které běhaly po dvoře, kvokaly, kdákaly, hrabaly, zobaly a snášely vejce. Měl krocany, kteří se nakrucovali a hudrovali a vypadali tak impozantně, že se jich každý bál. Měl perličky, které opravdu perlily v tom, jak vypadaly zajímavě a exoticky. A měl dokonce i pár pávů, kteří se s roztaženými ocasy procházeli po dvoře a dodávali farmě tu správou vznešenost. No uznejte, ne každá farma si může dovolit pávy!
| Další články autora |
Pavel se s Babišem neshodl. Prezident trvá na účasti na summitu NATO, hrozí žalobou
Jednání prezidenta Petra Pavla s premiérem a předsedou ANO Andrejem Babišem o zastoupení Česka na...
O kolik lze překročit rychlost za volantem v roce 2026? Tabulka tolerancí a pokut pro řidiče
Při rozhodování o postihu za překročení limitu přihlížejí policisté zejména k naměřené rychlosti....
Praha podporuje stovky dárců, za krev dostanou roční kupón zdarma. Kdo konkrétně ho získá?
Metropole znovu ocení dlouholeté bezpříspěvkové dárce krve. Celkem 321 lidí letos získá roční kupon...
Jak dobře znáte úspěchy českého hokeje?
Česká hokejová reprezentace má za sebou desítky nezapomenutelných momentů, které se zapsaly do...
Levnější doprava pro lidi nad 70 let? Další pražská radnice spustila Senior taxi
Od začátku května mohou senioři z Praha 14 využívat novou službu Senior taxi. Lidé nad 70 let...
Odborník NUDZ: Obětem tzv. konverzních praktik by pomohl zákaz těchto praktik
Jasný právní zákaz takzvaných konverzních praktik, což jsou snahy o změnu sexuální orientace,...
Pardubice zavádějí parkovací karty pro obyvatele oblasti Na Drážce
Pardubice zavedou od 1. června placené karty pro dlouhodobé parkování v oblasti Na Drážce. Počet...
Policie v Hradci Králové bude v neděli kvůli fanouškům Slavie v pohotovosti
Policie v Hradci Králové bude v neděli kvůli fotbalovému utkání místního FC Hradec Králové se...
Obrovští kapří i tuňák za 60 kilo. Rybáři zažili lovy, na které hned tak nezapomenou
Nádherné ryby, u kterých ani tolik nezáleží na velikosti, váze nebo tom, jestli posunou osobní...

Akční letáky
Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!
- Počet článků 20
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 880x




















