Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
K

Kitten

12. 4. 2012 13:47
Moc toho asi nevíte, tak nepoučujte

Naposledy jsem v Kostarice byla před měsícem. Opadané listnáče, v pásu kolem Pacifického oceánu, jsou naprosto běžným jevem, jako u nás. Kostarika je sice malá země, ale tak umístěná, že z asi 120 typů biotopů vyskytujících se na naší planetě jich v Kostarice najdeme dvě třetiny. Opakuji, že opadavé listnáče jsou na nejméně třetině území běžné, jako u nás. Vaše "informace" jsou velmi nepřesné, pokud ne přímo lživé. Pak asi také i ty ostatní vaše "pravdy" o Šumavě.

2 0
možnosti
P

pavel.61.

12. 4. 2012 13:08
pojdme něco pro Šumavu udělat

aspon podpis: http://sumava-lesy.webnode.cz/dulezite/  Není přeci možné se nebránit agresivní zelené demagogii ničící Šumavu. (1/3 lesů (15000ha) zlikvidováno, 90% nejcenějšího původního lesa zlikvidováno, co živočichů ztratilo domov - všechno jedno).

1 0
možnosti
T

torong

12. 4. 2012 11:26
Zelená demagogie

Pane Vlašíne, přestaňte z lidí dělat voly. Nejsme na Sibiři, kde jsou miliony hektarů lesa. V podmínkách Sibiře, případně Kanady samozřejmě může les fungovat podle principů, které popisujete. My ale žijeme v podmínkách středoevropských, kde z těch skutečně přirozených lesů nezbylo prakticky nic . Srovnáváte tedy dvě nesrovnatelné věci. Taky by mě zajímalo, proč je pro lidi výhodné čekat na obnovení lesa minimálně 100 let ( ne třicet jak uvádíte), když lesáci mohou les před kůrovcem bez velkých problému uchránit a postupně z hospodářského lesa udělat odolný les, druhově patřící na Šumavu. Tohle totiž Lesáci dělají dnes prakticky po celé republice.

5 0
možnosti
AT

asi tak

12. 4. 2012 11:14
dobrá zpráva pro ekomagory

špatná zpráva pro lidi

2 0
možnosti
  • Počet článků 262
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1393x
Autor je  biolog, který se celou svou profesní dráhu věnuje ochraně přírody a to jak teoreticky (vyučování na dvou univeristách), tak i prakticky (prací v nevládní organizaci Veronica a v komisi životního prostředí města Brna). Ke koníčkům a zálibám patří lehká turistika (spíš vandrování), permakultura a hraní amatérského divadla.


Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní License