Ministerstvu velí kapitán Drobil !
Když jsem si četl Černé barony netušil jsem, že při své vojenské prezenční službě se dostanu do Tábora a mnohé vyprávěné příběhy zažiji na vlastní kůži, včetně různých reálii jako hotel Jordán apod. Vrcholem byla moje anabáze jako velitele spojovací čety na Pražské spartakiádě, o tom v Černých baronech nic není, ale některé postavy z knížky se mi tam opět zhmotnily před očima. Netušil jsem, že po sametovém převratu a po profesionalizaci armády můžu ještě někdy zažít takový pocit, že ke mně hovoří postavy z této knížky.
Až najednou, po nástupu odeesáckého ministra životního prostředí…
„Budu dýchat za český průmysl," prohlásil Pavel Drobil , když si ještě myslel, že bude šéfovat průmyslu a obchodu. Vystudoval práva a vypadalo to, že se bude živit advokacií.V roce 2000 ale vstoupil do ODS. Následně byl členem zastupitelstva Moravskoslezského kraje a členem rady kraje, kde pracoval jako náměstek hejtmana pro ekonomický rozvoj a evropské struktury. A zčistajasna ministr ŽP.
Na otázku, jaký má názor na globální oteplování, odpovídá : „Četl jsem několik statí z knihy Václava Klause Nikoliv zelená, ale modrá planeta…. Myslím, že to je chybná představa o resortu životního prostředí, že by ministr musel být odborníkem na takové věci.“
A najednou se mi vybavil kapitán Ořech, politruk z Černých baronů :
„Byl jsem pomocný dělník a nikdy jsem se za to nestyděl!… Když za mnou zítra soudruzi přijdou a řeknou: Je třeba, Pepíku, abys dělal generálního prokurátora, půjdu dělat generálního prokurátora! A až mě postaví na místo ředitele spojených oceláren, budu dělat ředitel spojených oceláren. Tak je to Klimeš!“
Takže: až za kapitánem Drobilem přijdou soudruzi z ODS a řeknou, je třeba povolit jezy na Labi, je třeba souhlasit s dálnicí přes České středohoří, je třeba zrušit národní parky, tak to jistě udělá, protože ví, kde je jeho místo. Straně věřte, soudruzi. Tak je to, Klimeš.
A kdo je to Klimeš?. To jsme my všichni, kteří na toto politické školení čučíme !
Mojmír Vlašín
Chvála bláznovství
Říká se, že děti a blázni mluví pravdu. A bylo to v Andersenově pohádce právě dítě, které křičelo: „Císař je nahý!“. A mělo pravdu.
Mojmír Vlašín
Proč nechci ohňostroje
Ohňostroj je vynález starověku (Čína, Indie) a do starověku tato zábava také patří. Tak jako už dnes neházíme jinověrce lvům, tak také bychom měli zvážit, zda opravdu potřebujeme anachronickou ohňostrojovou zábavu.
Mojmír Vlašín
Větrné elektrárny a miliony
V sobotu 26.1.2019 vyšel Víkendu MFD článek o úbytku ptáků od I. Breziny, kde je tvrzení že : „Miliony ptáků rozsekají rotory „ekologicky čistých“ větrných elektráren, spousta opeřenců uhoří na sloupech elektrického vedení"
Mojmír Vlašín
Sucho a zakopaný pes
Meliorace jsou od latinského slova meliorem - zlepšovat. Ve skutečnosti to je však většinou zhoršování.
Mojmír Vlašín
Proč kandiduji za Zelené?
Poprvé jsem kandidoval za Zelené do voleb do zastupitelstva města Brna už v roce 1990. A kandiduji zase. Proč ?
| Další články autora |
Pavel se s Babišem neshodl. Prezident trvá na účasti na summitu NATO, hrozí žalobou
Jednání prezidenta Petra Pavla s premiérem a předsedou ANO Andrejem Babišem o zastoupení Česka na...
O kolik lze překročit rychlost za volantem v roce 2026? Tabulka tolerancí a pokut pro řidiče
Při rozhodování o postihu za překročení limitu přihlížejí policisté zejména k naměřené rychlosti....
Praha podporuje stovky dárců, za krev dostanou roční kupón zdarma. Kdo konkrétně ho získá?
Metropole znovu ocení dlouholeté bezpříspěvkové dárce krve. Celkem 321 lidí letos získá roční kupon...
Blíží se další výluka, metro C tři dny nepojede. Jak se dostat z Kobylis na Pankrác?
Kdo si na prodloužený květnový víkend naplánoval rychlou cestu přes centrum metrem, bude muset...
Skrytý ráj kousek za Prahou. „Tajná“ zahrada přetéká květy a lidé o ní skoro nevědí
Lepší než Průhonice? Voňavými kvítky čerstvě obdařené lýkovce, koberce plaménků, ale i nespočet...
Hlavní tah na Benešovsku zastavil střet dodávky s auty, zraněných je více
Střet dodávky se dvěma osobními auty zastavil ve středu odpoledne provoz na silnici I/3 u obce...
Čáslav si připomene významného místního průmyslníka Emila Picka
Čáslav na Kutnohorsku si v pátek připomene významného místního průmyslníka židovského původu Emila...
MS v hokeji 2026: Šampionát se blíží. Jak vypadají medaile a proč se bude fandit i na pláži
Očekávaný hokejový svátek vypukne už v pátek 15. května. Letošní mistrovství světa v ledním hokeji...
U jezera Most se podruhé uskuteční největší drum & bassový festival na světě
U jezera Most se podruhé uskuteční největší drum & bassový festival na světě Let It Roll....

Akční letáky
Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!
- Počet článků 262
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1396x
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní License




















