Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

R^

Populismus v jakékoliv podobě je riziko pro liberální demokracii!

V naší postkomunistické a postfaktické době věříme iluzím a lžím a nejrůznější propagandě a často pravdou pohrdáme. Každý prý má právo na svoji pravdičku, každý prý má právo na svoje lži. Nemá! Lhát je hřích proti integritě osobnosti, i proti integritě jakéhokoliv společenství a jakéhokoliv národa!

A zejména lež politika by měla být ohodnocena nedostatkem hlasů. Jenže dav je hloupý. Dav ztrácí logické myšlení. A aby z nás byl manipulovatelný dav, o to usilují desítky proruských desinformačních serverů v Česku. Proč ale jim slouží především naši komunisti?

Dovolím si znovu upozornit na podivný vztah mezi komunisty a okamurovci. Vojtěch Filip mezi svými stále mluví to nutnosti vystoupení z EU a z NATO, ale není tak hloupý, aby to realizoval. Jenže Tomio Okamura proklamuje totéž, ale je ochoten ve své naivitě toto realizovat. Proto tolik radikálních voličů přešlo od Filipa k Okamurovi.

A populismus ve smyslu nalhat lidu, co chci já a co já potřebuji, je dnes reálné riziko pro naši svobodu a naši liberální demokracii. Každý myslící člověk má povinnost na toto upozorňovat své okolí!

:-)

0 0
možnosti
  • Počet článků 278
  • Celková karma 13,78
  • Průměrná čtenost 1401x
Důchodce, občas si přivydělávající v komparsu. Člen klubu Milady Horákové. Snažím se nemít stádní názory a řídit se heslem: Důvěřuj, ale prověřuj!

Seznam rubrik