Hysterie z jádra aneb noční můra Angely Merkelové.
Energie v každém atomu jakéhokoliv prvku je právě tou energií, která drží vše, celý svět i vesmír pohromadě. Jednoduše uprostřed jádro a ve valenčních sférách obíhající elektrony. Stejně jako klasický model planetární soustavy, jako model galaxie i celého vesmíru, tak i atom jakéhokoliv prvku v sobě soustředí energii. Kdyby té energie nebylo, všechno by se zřítilo do sebe, planety do Slunce, valenční elektrony na jádro a nebylo by nic. Proč se této energie tak bojíme, když je vlastně nositelkou existence? Byla to tato energie, která zničila Hirošimu a Nagasaki, byla to tato energie, která vyděsila svět při havárii v Černobylu a teď naposledy v japonské Fukušimě.
Jaderné elektrárny jsou a ještě dlouho budou výzkumnými laboratořemi pro zkoumání nových technologií pro využití jádra. Vyspělý svět touto cestou jít musí, protože to je jediný obnovitelný zdroj energie. Jeho dokonalé ovládnutí je pro budoucnost lidstva nezbytností. Je nezbytností, aby cestou stálého výzkumu jádra šel vyspělý svět. Tam dosud řadím i Evropu. Evropa provozuje ohromné zařízení v Cernu pro výzkum částic, urychlovaných na rychlost světla. Při vzájemných srážkách částic v těchto rychlostech se mohou tvořit černé díry. Toho se Evropa nebojí? Dobře zpracovaných technologií výroby elektřiny v jaderných elektrárnách ano? Vlna tsunami rozhodně v Německu nehrozí, pád meteoritu možná ano, ale takový balvan, aby ohrozil moderní jadernou elektrárnu, by způsobil asi katastrofu ještě mnohem větších rozměrů. Jaderné elektrárny mají zatím jedinou nevýhodu a to uložení vyhořelého paliva. Není pochyb o tom, že tento problém bude vyřešen. Již je popsána fůze, slučování jader, což je technologie prakticky bezodpadová.
Cestou výroby elektřiny z jádra jde svět, nad kterým jsme se hloupě povyšovali. Čína, Indie, Saudská Arábie, Jihoafrická republika. V brzké budoucnosti počet svých jaderných elektráren zdvojnásobí. My tady v Evropě budeme poroučet větru, slunci a elektřina se nám pořád bude zdražovat.
Německo se jaderných elektráren zbaví. Chybějící výkon nahradí větrníky a fotovoltaika. Tady ovšem silně narazí na fyzikální zákony přenosu elektřiny. Výkonové výkyvy dané přírodní nekázní (slunce svítí - nesvítí, vítr fouká - nefouká) se zásadně nesnášejí s fyzikálními zákony. Podle I Kirchhoffova zákona o uzlech, navzdory politickému zadání, musí být v uzlu vždy tolik energie, kolik je jí zapotřebí na místě spotřeby. Nevyváženost této bilance může způsobit frekvenční rozkolísání sítě s následkem výpadků celých oblastí. Takže výstavba nových přenosových sítí. Ohromné vložené prostředky. V I. etapě v Německu 10 miliard eur. Nástřel pro Evropskou unii: 1 - 3 triliony eur (v případě, že se EU připojí k Německu).
Jen do toho Evropo. Jsi zmítána velikými nepokoji. Odbory chystají generální stávky proti úsporným reformám a ty vyhazuješ ohromné prostředky kvůli noční můře Angely Merkelové. Ostatní svět projede kolem nás, snad nám dá čas alespoň uskočit, naskočit se nám určitě nepodaří.
Vladimír Zeman
Paní Ursula zastropuje cenu ruského plynu.
Jak to chce udělat? Zastropuje stejnou cenu pro celou EU? Tedy my budeme platit stejnou cenu jako Němci? Hráblo jí, nebo nedohlédne dál, než z okna své kanceláře na okap vedlejšího bruselského paláce?
Vladimír Zeman
Návštěva Nancy přinesla tolik potřebný klid do regionu?
Zahraniční politika Spojených států nemá chybu. Rusko za agresi proti Ukrajině se snaží potrestat absolutní izolací Ruska. Takže výlet šéfky Kongresu USA do Tchaj-wanu přinesl opak.
Vladimír Zeman
Partie na Prima News řešila požár a drahotu.
Obé si vyžaduje komentář. Normální, nezaujatý, logický pohled na věc. Pohled na naší přírodu, v druhém případě pak na absurdity, které mají za následek tak vysoké ceny všeho.
Vladimír Zeman
Hoří a u nás? - a tak hodně?
Tragédie, která postihla oblast Českosaského Švýcarska je zřejmě dosud největší. Strmé srázy, rokle, hala bala přes sebe poházené suché, kůrovcem zničené stromy. A všude spoustu suchých větví, vysoká podestýlka suchého jehličí.
Vladimír Zeman
Takže snížit spotřebu plynu o 15%.
Vymyslela Evropská komise. A hned, samozřejmě, kdo by snad nesouhlasil, tak sankce. Protože musíme být odhodlaní, semknutí. Protože Rusko a jejich zemní plyn je přece špatně. Řekla Amerika.
| Další články autora |
Patří k nejjedovatějším na světě. Teď tyto houby začínají růst i v Česku
Smrtelná dávka je přibližně 30 gramů. Řeč je o muchomůrce zelené, která je nejjedovatější houbou na...
Znáte rybí hybridy? Kříženci cejna, kapra a karase v českých vodách stále překvapují
Každý rybář zná ten pocit. Splávek se potopí, prut se ohne, ryba bojuje jako kapr, ale když se...
Do Prahy míří originál, který patří k nejcennějším předmětům světa. Znáte Britskou Guyanu?
Začátkem září se pražský Obecní dům promění v nejstřeženější trezor v Evropě. Třetí pokračování...
Máte řidičák na traktor? V Čáslavi si můžete vyzkoušet své umění za volantem veteránů
Zkuste najít kluka, který by se alespoň jednou v životě nechtěl posadit za volant traktoru. V...
Dobrá zpráva pro české fanoušky. Na hokejové MS 2027 to budou mít kousek. Koho máme ve skupině?
Hokejové mistrovství světa ještě neskončilo, ale fanoušci se mohou těšit už na to příští. Pokud se...
Švandovo divadlo posiluje vazby s USA. Chystá festival, rezidence i Čapka
Švandovo divadlo čeká nabitý mezinárodní program. Na konci června zamíří na prestižní festival do...
Dálnici D1 mezi hranicí s Polskem a Bohumínem v noci uzavřela nehoda
Dálnici D1 mezi hranicí s Polskem a Bohumínem na Karvinsku uzavřela nehoda, na místě zasahují...
Dálnici D1 mezi hranicí s Polskem a Bohumínem v noci uzavřela nehoda
Dálnici D1 mezi hranicí s Polskem a Bohumínem na Karvinsku uzavřela nehoda, na místě zasahují...
ŘSD: Dálnici D1 mezi hranicí s Polskem a Bohumínem uzavřela nehoda
Dálnici D1 mezi hranicí s Polskem a Bohumínem na Karvinsku uzavřela nehoda, na místě zasahují...

Je vám přes čtyřicet? Soutěžíme o přírodní doplněk stravy MenoVit Balance
Období po čtyřicítce přináší řadu změn, které mohou ovlivnit fyzickou i psychickou pohodu. Dopřejte si proto přírodní podporu v čase, kdy ji vaše...
- Počet článků 757
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1346x




















