Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
SL

Zažil jsem něco podobného :-).

Rok po vyučení jsem se dostal na místo, kde se instalovaly brzdy motorů řízené počítačem (+ sběr dat). Byl jsem tam s partou automechaniků, kteří tam později měli pracovat a měli za úkol pomocné a zednické práce. Byli jsme tam dva z údržby z oboru elektro a dělali jsme tahání kabelů, připojování a oživování zařízení.

Když jsme byli moc akční, tak si mě pozval parťák automechaniků, že s ním musím vypít, protože se ještě moc neznáme. Odpověděl jsem, že ještě něco musím dodělat. Nebyl jsem žádný chlapec nepolíbený alkoholem (ve 3ročníku nebylo v Kroměříži co dělat, ale měli tam 30 hospod, které jsme museli navštívit).

Během půl hodiny mi volal ředitel "údržby", že s ním mám vypít, protože nechce "poslouchat blbé kecy" ;-D:-P:-P.

Oni se znali ze schůzí KSČ. Oba byli vedoucí. Tak jsem musel občas vypít s vrchním komunistou technického vývoje :-):-/:-). Potom jsem měl od něho klid.

1 0
možnosti
Foto

Děkuji za reakci Stanislave, taky slušná zkušenost jen co je pravda

0 0
možnosti
LH

Takhle to měli všichni co nedělali na normy.Já byl soustružník, frézař a měl jsem za kus od 0,50-5 Kč, záleželo na velikosti a pracnosti kusu.

Ženské u tkalcovských stavů měly za 1 metr utkané látky, traktoristi za zoraný a nebo posečený hektar, dojičky za množství a kvalitu nadojeného mléka.

Takže jenom v profesích co nešly změřit metrem a nebo stopkama (zedníci, údržbáři, elektrikáři apod.)měli takovéto lehára.

Jenže tenkrát když člověk nesplnil normu nic se nestalo, akorát byla menší výplata.

Dnes?Za nesplnění norem je první měsíc výhružný dopis (vytýkací) druhý měsíc vyhazov.

1 0
možnosti
Foto

děkuji za vaši reakci, pěkný den :-)

0 0
možnosti
Foto

Museli to bejt tvrďáci, proto asi chlapy.

0 0
možnosti
Foto

hanba mě fackuje :-/, děkuji za upozornění.

0 0
možnosti
  • Počet článků 120
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 564x
...Pražák, který pochopil, že On není středobodem světa. Že mnohem víc jsou jeho nejbližší, partnerka, děti. O tom a o životě vůbec se snažím psát. Jeden musí padnout na hubu aby pochopil... je jen na čtenáři aby se zamyslel nad tím co je skutečné a co jen fikce...

Seznam rubrik