Vypusťte Krakena! Británie pro boj s koronavirem vytvořila monstrum.

V Londýně za pouhých 9 dnů vyrostla nová nemocnice s jednou z největších JIP (jednotka intenzivní péče) na světě pro 4000 pacientů, vyžadujících připojení na plicní ventilátor. 

Za pomoci až 200 vojáků denně pracujících v 15-ti hodinových směnách se povedlo z výstavního a kongresového centra ExCeL v Londýnské části Newham vybudovat dočasnou nemocnici s kapacitou 4000 pacientů. To vše za pouhých 9 dnů. 

Tuto jednu z největších JIP na světě dnes na místě oficiálně otevřel ministr zdravotnictví a na dálku také princ Charles, sám se zotavující z nemoci Covid-19.

Podobné obrázky z mnoha jiných zemí, které také přetvářejí sportovní haly na dočasné polní nemocnice, jsme mohli sledovat ve zpravodajství již dříve. Tato nemocnice se přesto v mnohém liší.

Jiný je především její účel. Není projektována jako místo prvního ošetření. Přijímat zde budou pouze pacienty vyžadující intenzivní péči s napojením na plicní ventilátory. Tento postup by měl značně ulevit běžným nemocnicím, které jsou dnes v Londýně přetížené. Doposud bylo možné nejohroženější pacienty převážet z přeplněných nemocnic do těch, které ještě příjem nových pacientů zvládaly. Celková kapacita v Londýně, coby nejpostiženějším městě v Británii, se však rychle plnila. Nová nemocnice v Nightingale tyto kapacity výrazně navyšuje.

Výrazně se proto liší také vybavení. Na rozdíl od záběrů s provizorními lehátky s polštářem a dekou, zde vidíme plnohodnotná elektronicky polohovatelná nemocniční lůžka s pneumatickými matracemi, umožňující ochranu proti proleženinám, elektronická zařízení pro vyhřívání přikrývek, plicní ventilátor, centrální přívod kyslíku apod.

Source: https://www.bbc.co.uk/news/health-52125059

Současná celosvětová pandemie ukazuje, že jednotlivé národní zdravotní systémy nebyly na krizi podobného rozsahu připravené. Nedostatek vybavení, kapacit, budov a koneckonců i potřebného zdravotnického materiálu je lidstvo schopno s určitou časovou prodlevou vyřešit. Podobně tomu bude i s účinnou léčbou, která se, doufejme, brzy na scéně objeví také.

Jako kritický faktor v boji s koronavirem se tak ukazuje personál. Můžete vystavět nové obrovské nemocnice, automobilky mohou vyrábět plicní ventilátory a firmy se mohou zcela přeorientovat a pomáhat s výrobou testovacích sad. Všechny uvedené zdroje jsou však k ničemu bez dostatku lékařů, sester a dalšího školeného zdravotnického personálu.

Nově otevřená nemocnice v Londýně potřebuje 16000 (!) osob zdravotnického personálu, aby mohla běžet v plnohodnotném provozu. Britská vláda se snaží toto ohromující číslo naplnit i novými, netradičními cestami. Byly například osloveny některé letecké společnosti (jejich názvy neuvádím, abych předešel zablokování článku pro "skrytou reklamu") se žádostí, aby do nemocnice na pomoc vyslaly svůj palubní personál. Využití letušek a stewardů dává smysl - všichni z nich mají bezpečnostní prověrky a jsou kvalitně trénováni na poskytování první pomoci. V chodu nové nemocnice se s nimi počítá pro přípravu lůžek a pro pomoc kvalifikovaným sestrám.

Věřme, že spuštění této gigantické JIPky výrazně pomůže naplnit očekávání, že v nejbližších dnech (okolo velikonoc) dosáhnou v Británii statistiky spojené s koronavirem svého vrcholu. Aby se tak stalo a počty nově nakažených i počty úmrtí začaly konečně klesat, je stále nejdůležitější dodržovat stanovená pravidla. Zůstat doma a dodržovat minimální odstup od ostatních osob na veřejnosti, při nákupech apod.

Source:https://www.bbc.co.uk/news/health-52125059

 

Autor: Vladimír Janák | pátek 3.4.2020 15:03 | karma článku: 19,56 | přečteno: 1054x
  • Další články autora

Vladimír Janák

AI Revoluce: Naděje a Obavy

19.3.2023 v 14:52 | Karma: 7,46

Vladimír Janák

Ukradli nám vysvědčení!

10.2.2020 v 4:32 | Karma: 4,26