Nepolitičtí politici a nestraničtí straníci
Proč tedy někteří politici a strany předstírají, že nejsou tím, čím jsou?
V politice se střetávají různé názory na řešení problémů společnosti. Tato názorová výměna je zdravá a užitečná. Právě v takové soutěži lidé také odhalí, co v nich ve skutečnosti je, kam směřují, komu slouží. Zda sobě, své skupině anebo společnému dobru. Jenže my Češi máme rádi klid. Raději žádné střety, žádnou soutěž názorů. Proto nepolitiku. Myšlení bolí, říkával TGM.
V českém prostředí mnozí považují politiku za špinavost, se kterou je lépe nic nemít. Kdokoliv tedy dělá politiku a tvrdí, že není politik, získává v očích voličů punc člověka lepšího morálního profilu, a to paradoxně bez ohledu na to, co fakticky činí.
Lidská kvalita je především věcí výchovy a hodnotového zakotvení. Nezřídka můžeme v praxi vidět, že leckterý reprezentant nepolitičnosti je schopen jednání, které by si běžný straník ani ve snu nedovolil. A jeho důvěřivý volič mu to odpustí a zvolí jej znovu. Vždyť to není politik!
Mnohem důležitější je tedy rozpoznávat cíle, úmysly a metody jednotlivých aktérů, než se nechat zmást nálepkami nepolitičnosti a nestranickosti.
Základem politiky musí být pravda, ne přetvářka.
Vladimír Derner
Vladimír Derner
S kým navážeme po volbách spolupráci?
Po každých volbách se začíná s čistým stolem a bylo by nezodpovědné vylučovat spolupráci s jakoukoliv demokratickou stranou. Občané chtějí vidět výsledky a ty se mohou dostavit jen na základě spolupráce.
Vladimír Derner
Politika není svinstvo
Mnozí považují politiku za špinavost, se kterou je lépe nic nemít. Jak se tedy zasadit o lepší politickou kulturu?
Vladimír Derner
Demokracie není zdaleka jen jakýsi systém, který lze kdekoliv nějakým nařízením zavést
Demokracie je dřina. Funguje jen tam, kde se lidé zajímají, samostatně myslí a také podle toho konají.
Vladimír Derner
Privatizovat či nikoliv?
Nekontrolovaná privatizace oblastních nemocnic (nejen v Královéhradeckém kraji) může zhoršit přístup občanů ke zdravotní péči.
Vladimír Derner
Dopady a výzvy migrace
Migrační vlna nás prakticky nezasáhla. Systém řízení azylové politiky má Česká republika dobře propracovaný a azylová zařízení pracují s kapacitní rezervou.
| Další články autora |
Galerie: Tramvaje ze Škody míří do Itálie i Německa. Takhle vypadají české vozy pro Evropu
Většina Čechů zná tramvaje Škoda především z pražských ulic nebo z dalších krajských měst. Jen...
O solitérech v Praze. Některé stavby jsou jako pěst na oko. Třeba panelák v Braníku
Kdo viděl film Tam na konečné z roku 1957, pravděpodobně ho zaujalo nejen zpracování v duchu...
Záhadné schody v Kunratickém lese mají vysvětlení. Sloužily při šlechtických honech
V srdci Kunratického lesa chátrají podivuhodné schody, které vedou „odnikud nikam“. Před bezmála...
Kam v březnu v Praze zdarma? 7 tipů od poslechovky po pochod ve Stromovce
Vybrali jsme sedm pražských akcí zdarma – koncerty, festival, výstavy i přednášky, které můžete...
Lavičky v „Sherwoodu“ u stanice Praha hlavní nádraží zmizely. Proč se vrátí jen 40 procent?
Z Vrchlického sadů kolem železniční stanice Praha hlavní nádraží byly během posledního únorového...
K rychlejší léčbě rakoviny pomůže na jižní Moravě onkologická spojka
Rychlejší cesta k onkologické péči i menší nejistota pro pacienty. Masarykův onkologický ústav v...
Bydlení chudiny i místo pro novou radnici. Oblast kolem Slezanky má pestrou historii
V Opavě právě bourají někdejší obchodní dům Slezanka v historickém jádru města, aby na jeho místě...
Lidl, Ikea, ale i Primark a Pepco. Které lovebrandy vám neudělají díru do kapsy?
Diskontní řetězec Lidl to dotáhl i na přehlídková mola. Status podobně ultralevné módní značky, ke...
SP v biatlonu pokračuje po olympiádě v Kontiolahti. Český tým však trápí marodka
Čeští biatlonisté se vrací do kolotoče Světového poháru. Do finského Kontiolahti zamířila...

Akční letáky
Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!
- Počet článků 47
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 995x
V současnosti jsem zastupitelem (KDU-ČSL) a neuvolněným předsedou kontrolního výboru Královéhradeckého kraje.
www.derner.cz
www.facebook.com/DernerVladimir
https://twitter.com/DernerVladimir




















