Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Dost málo se ví, že příčinou Německého zmrtvýchvstání nebyl až tak dalece Marshallův plán (šlo v podstatě o dosti marginální částku 1,5 mld. dolarů), ale hlavně odklad válečných reparací (naopak, SSSR si na NDR docela smlsnul) a hlavně prudké snížení daňové zátěže a nevídaná liberalizace podnikání. Dokonce L. Erhard tuto liberalizaci a daně prosadil proti vůli amerických poradců.

0 0
možnosti
MR

Zde může být i nakonec jiný scénář a to měnová reforma a zavedení Drachmy, jež pro úspěšné provedení potřebuje utajení až do samotné minuty startu. Něco podobného zde bylo v roce 1953, kde Zápotocký ještě večer před reformou .... .

0 0
možnosti
VH

Závěr: Žádná dohoda neměla být, Řecko mělo opustit euro, jeho měna by zeslábla na třetinu (a tím by se příjmy snížily 'samy'), odepsat dluh.  Pak by se Řecko mohlo vzpamatovat, jako se vzpamatovala Argentina (a do jisté míry v tom bylo i Mexiko či Brazílie).

  Opět špatný vliv EU!!

0 0
možnosti
VV

Marshalluv plan mel smysl ve valkou ponicene evrope. V zemi, ktera se vlastne nedokaze pro neschopnost vladnout nic takoveho nema smysl. To, ze veritele budou castecne schvalovat recky rozpocet je krucek k naprave, ale asi by to chtelo nejakeho "protektora", ktery by opravdu vse kontroloval.

2 0
možnosti
AK

Protektor bude, buďte klidný.

Jsou jen dvě cesty k řešení:

- odepsání značné části řeckých dluhů, aby bylo možné platit aspoň úroky z nich

- dovolit řecké ekonomice aby mohla růst takovým tempem, že ty úroky bude schopna platit.

Nic z toho ovšem dosažená "dohoda" (těžko říkat dohoda bez úvozovek něčemu, co bylo řecké straně vnuceno bez ohledu na přání jejích voličů i přes to, že to bylo explicitně odmítnuto v referendu) nenabízí, takže se bude pokračovat jako v uplynulých 6 letech a se stejnými výsledky.

0 0
možnosti
JV

J75i22r91i 58V96r26a96b85e36c

14. 7. 2015 11:26

Recko dostalo prepoctem uz 26x Marshalluv plan.Oni ale neumi s penezi.Kdyz nechteji podporu EU uredniku (hlavne Nemcu )nechal bych je svemu osudu bez vydrzovani.

1 0
možnosti
AK

Ty reformy které v uplynulých 6 letech rozvrátily  řeckou ekonomiku (největší a nejdelší ekonomický pokles od roku 1950 mezi vyspělými zeměmi) a zvýšily jeho zadlužení, budou prodlouženy a ještě prohloubeny.

Proč by si měl i třeba jen ekonomický laik myslet, že tentokrát budou mít jiný výsledek?

0 0
možnosti
OU
  • Počet článků 229
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 871x
Autor je Mezinárodní realitní konzultant a symatizant DiEM 2025 (diem25.og).

Seznam rubrik