Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VH

Komunimus je rovnost všech. A nefunguje to. Marx - Nemarx. Nepovedl se jediný pokus za nejméně posledních dvaapůl tisíce let.

2 0
možnosti
ZJ

Máte pravdu v tom, že dlužníky mohou být (již jsou) celé státy.

Lid si zvolí toho, kdo mu slíbí prožrat mnohem víc, než se vydělá. Říkejme tomu třeba sociální rovnost, lidská práva na vše a podobně.

1 0
možnosti
Foto

Jednak se Marx hrubě mýlil a postavil celou svou teorii na hodnotě statků, která vychází z množství vložené  práce a jednak nelze napravovat společnost násilím vůči těm, kteří tvoří celospolečenské bohatství, tedy proti těm co produkují výrobky a služby.

0 0
možnosti
RH

Co je to za hloupost? Experimentovat na lidech? Zkuste nejdřív vymyslet jak to udělat, a pak zkuste přesvědčit lidi, že je to správná cesta. Metoda pokus omyl může zahrnovat nekonečný počet omylů...

1 0
možnosti
JC

No, myslím, že Vy ten marxismus ani pořádně neznáte.

1 0
možnosti

Pevně doufám, že ony "jiskřičky" )z vašeho poslendího odstavce) budou včas normálními a svobodymilovnými lidmi pečlivě zašlapány

1 0
možnosti
OK

Kapitalismus s sebou často nosí řadu negativních jevů. Tyto negativní jevy však zcela vyblednou ve chvíli, kdy se proti kapitalismu postaví revoluce ve jménu spravedlnosti. Tato revoluce nemůže být jiná než rudá, protože ty hektolitry krve s ní spojené nikdo nespočítá.

Poté, co jsme si to vše vyzkoušeli, můžeme s klidným svědomím říci, že kapitalismus je to nejmenší zlo, které nás může potkat. A možná že kapitalismus ani zlo není, když jen umožňuje, aby člověk, svobodný to tvor, se choval amorálně. Nechtějme, aby systém namísto člověka stanovoval co je a co není pro člověka správné.

5 0
možnosti
ZJ

Podle těch fousatých, co bejvávali na transparentech platilo:

V kapitalismu je vykořisťován člověk člověkem, zatímco v komunismu tomu bude naopak.

2 0
možnosti
  • Počet článků 229
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 871x
Autor je Mezinárodní realitní konzultant a symatizant DiEM 2025 (diem25.og).

Seznam rubrik