Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
BT

ať klidně je referendum ale před ním ať je důkladně vysvětleno co varianta vystupení konkrétně přinese, například to že se opět zavedou cla s EU že budeme muset akreditovat naše výrobky v každém členském státě  atd atd

0 0
možnosti
Foto

Myslíte stejně vyvážené informace ohledně pro a proti jako byly při vstupu? ;-D

0 0
možnosti
MK

Proti referendu nic nemám a jsem přesvědčen, že by vyhrála varianta setrvání v EU. Mnohem více by mě však zajímalo referendum o přijetí Eura. Přimlouvám se za jeho vyhlášení, neboť zákonný rámec eurozóny se od doby našeho vstupu podstatně změnil.

1 0
možnosti
VK

Vážený pane. Z mé znalosti Rakouska vám sděluji, že by to dopadlo pro euroskeptiky špatně. Rakousko zdatně a umně využívá evropské zdroje. Po vstupu do EU neuvěřitelně rozkvetlo. Mnoho rakušanů je na EU napojeno přímo a jsou zvyklí využívat výhod. Být vámi, tak za ně nemluvím. A to zdaleka nejsem eu optimista, spíše eurokritik.

4 0
možnosti
Foto

A co by bylo potom? I když nevím, zda je Vám známo, kolik podpisů byste musel sehnat, aby taková petice byla platná.

Např. Švýcarsko - není v EU, ale kvůli obchodu apod. stejně musí dodržovat některé normy EU. Včetně těch o pomazánkovém másle a rumu. Neb je ostatními členskými státy obklopeno. A tam se naopak ozvaly hlasy, které se za vstup do EU přimlouvaly.

Nás by potkalo totéž - museli bychom kvůli obchodu normy EU dodržovat, ale přišli bychom o řadu výhod, které naopak máme. Viz např. cestování na občanku, žádné clo. Obchodní styky s nečlenskými státy by zůstaly stejné.

Nedostatky EU - za mnohé můžeme sami, viz nesmyslné plýtvání s dotacemi, které přitom ani řádně nečerpáme. Dále vyjednávání výjimek - kolik jsme jich MY prošvihli. Dále nesmyslné dodržování některých norem, na kterých přitom Brusel tolik nebazíruje. ATD.

Čili - žádným referendem neodstraníte naše vlastní chyby a neschopnost.

Když jsme měli na půl roku předsednictví, dokázali jsme jen to, že padla vláda. Naše.

A co by bylo potom? Vstup do BRISC? Nejlépe i v Venezuelou.

Rv

7 2
možnosti
PK

P38a11v80e83l 90K32u24r37a81l

27. 4. 2015 20:07

Vyjednávání vyjímek?

K čemu je jakékoliv pravidlo když je z něj někomu udělená vyjímka. Pravidlo má platit buď naprosto stejné pro všechny, a nebo je třeba dané pravidlo zcela zrušit.

O žádné výjímky z čehokoliv by se nikdy za žádných okolností jednat nemělo... pokud zákon/norma/pravidlo vyžaduje vyjímku tak je to paskvil který absolutně nemá existovat.

Jakékoliv vyjednávání o výjimkách pro kohokoliv z čehokoliv bych zakázal a CŘ by měla jakékoliv snahy kohokoliv o jakoukoliv vyjímku vetovat.

NA těchle paskvilech se chcete podílet? já tedy NE.

1 0
možnosti
TH

Takova iniciativa v cr jen tak lehce byt nemuze, protoze by byla nesmyslne nazvana ruskou propagandou.

A pritom vystoupeni z eu by neznamenalo ztratu schengenu nebo penez.

A model svycarska by stejne tak sel provest v rakousku a u nas. Ve vysledku by nas to dostalo mnohem dal...

Kvalitni sluzby jdou i, a nejspis hlavne, bez eu. Svycarsko je toho dukazem. Nebo severske staty. Jejich uspechy tu nejsou diky eu.

A to je mozna skoda, protoze eu na podobne uspechy mela dobry potencial.

2 5
možnosti
Foto

Severské státy? Švédsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Litva, Lotyšsko jsou co? Pouze Norsko není členem.

K modelu Švýcarska potřebujeme jen ty banky. Např. ČNB - švýcarské jsou proti ní hadr.

4 0
možnosti
JH

J60a48n 35H40l89e28d57í35k

27. 4. 2015 15:38

kdo se chce zalíbit Rusku--- vyžaduje odchod z Bruselu,- výměnou za příchod do Kremlu.---  Putin přece znamená pokrok, nové technologie, zázračné léky, přísun rublů za lázně, turistiku a také odbyt strojů- aut- potravin- skla- textilu- obuvi, což jsme vozili 1946--1992 zdarma svým bratrům osvoboditelům, bohužel jáchymovský uran už bychom dál darovat nemohli, to už soudruzi vymetli do poslední mrtě.

4 6
možnosti
MK

Když se hlasovalo o vstupu ČR do EU tak, stejně jako před tím Rakousku následovala tvrdá masáž mozků. I přes tuto masáž do bylo spíše halb und halb než výraznější vítězství EuroHujerů. Co nám přinesla EU, kromě množství většinou přiblblé obligatorní administrativy  s následnou finanční náročností a plateb do různých fondů EU, tak dotace na zcela zbytečné nebo předražené činnosti nebo podporu vybraných podnikatelů a hlavně bezpracný zisk pro legální či nelegální rozdělovače. Jednotná měn je sice pěkná a dost lidem a zejména nadnárodním korporacím vyhovuje, ale přináší velké makroekonomické obtíže (chudý jih, východ a bohaté Německo, či NL), což drobný lid nevidí a nadnárodní monopoly z toho profitují. Do EU jsme vůbec neměli lézt. A vystoupit z ní, tak včera bylo pozdě

5 9
možnosti
LS

Pokud jste nikdy do ciziny nejezdil, nevyvážel ani nedovážel zboží, netušíte asi, co bylo administrativy a čím vším to zboží bylo zatíženo. Vstupem do EU velká většina toho padla, minimálně z/do států, které v unii jsou.

Loni se nám na poslední chvíli naskytla možnost vystupovat v jednom městečku v sousedním Německu. Kdyby nebylo našeho členstvi v EU, museli bychom vyřizovat pasy, případně víza (a kdoví co ještě) a s největší pravděpodobností bychom neměli možnost "vydělat a přivézt do naší země valuty" :)

4 0
možnosti
LS

Anketní otázka zní "Přejete si, aby se v ČR uskutečnilo referendum o našem vystoupení z EU?" a nikoliv "Přejete si, aby ČR z EU vystoupila?" Proto bych prosil nespojovat odpověď Ano v anketě s tím, že stejný počet hlasujících je pro vystoupení z EU. Já osobně sice hlasoval "Ne" (protože nevidím důvod pořádat referendum a utrácet peníze za něco, proti čemu nebrojím), ale zrovna tak si dovedu představit že bych hlasoval "Ano, uskutečněme referendum, ale Ne, neodcházejme z EU".

4 0
možnosti
JC

Nevím jak Češi, ale Česká republika by z Evropské unie vystoupit zcela jistě měla.

Ostatně jsem hlasoval již proti vstupu do tohoto uskupení, neboť jsem si nedělal žádné iluse a očekával jsem problémy, které však přišly dříve, než jsem je očekával.

5 6
možnosti
VV

Ja jsem pro. A meli by vratit vsechno, co do noch EU nacpala. To by bylo fair.

2 1
možnosti
MP

To by nám musela EU ještě doplatit.

3 5
možnosti
  • Počet článků 229
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 871x
Autor je Mezinárodní realitní konzultant a symatizant DiEM 2025 (diem25.og).

Seznam rubrik