Premium

Získejte všechny články
3 měsíce za 19 Kč

Zelená past na Babiše

"Právě jsem se vrátil z Madridu," zahajuje radostný Fiala tiskovku v Kapucínské hrobce. "Zlí jazykové sice tvrdí, že klimakonference byla úplně na ..., na 2 věci, ale není to pravda. Já jsem ty dvě věci přivezl a Babiše převezl !"

"Přátelé," tetelí se předseda radostí, "mám pro Vás vynikající zprávy. První ..."

"Prrrrrrrrrrrrrrrrrvvvvvvvvvvvnnnní ...!", skřehotá významně fialový papoušek na bidýlku za Stanjurou :

"První dobrá zpráva je, že jsem pozval do Brna Grétu Thunberg. Osobně udělím slečně Grétě jako první Švédce, což bude světová premiéra, čestné občanství města Brna. Měli jsme v Brně se Švédy trpké zkušenosti, ale jsme tolerantní, jsme liberální, jsme otevření.  Myslím, že je to vynikající zpráva pro Brno, pro Českou republiku, pro klima a pro celý svět !", chválí se předseda.

Aplaus, ovace, zástupci neziskové veřejnosti v podzemí kapucínské hrobky se šťastně objímají, papoušek křičí: "Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrréta ! Gréééééééééééta ! Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrééééééééééétáááááá!"

"Druhá vynikající zpráva je, že jsem nabídl rodině generála Franca důstojné místo posledního spočinutí jejich velkého předka a bojovníka proti komunismu, a to zde, v perfektně klimaneutrálním prostředí Kapucínské hrobky. Jak jistě víte, generalissima Franca nedávno přemístili z Údolí Padlých do Madridu, ale levičáci ho tam nějak nechtějí, nebo co. Tak jsem si vzpomněl na rodné Brno, s jeho skvělou tradicí protikomunistického odboje, slovo dalo slovo a generál bude ležet tady, u nás. Brno bude mít po Špilberku další atrakci světového významu! "

"Frrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrranco ! Hurrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrá ! Viva La Muerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrte !", jásá papoušek. Levičáci v hrobce jsou poněkud zaskočení, jen Petr Cibulka radostně kýve siderickým kyvadélkem a křičí s papouškem : "Smrrrrrrrrrrrt komunismu! Smrrrrrrrrrrrrt GRRRRU ! Smrt KGB a estébáckým stvůrrrrrrrrrrrrrrám !"

"Přátelé," pokračuje Fiala, když šum poněkud utichl. "Tímto vyhlašuji statutární město Brno za první klimaneutrální statutární velkoměsto České republiky ! Jak víte, Babiš se na to nezmůže, na posledním summitu se špičkami EU mlžil a chtěl se vyvléknout ze zodpovědnosti za osud planety. My, ODS, Brno a celá planeta víme, že včera bylo pozdě, a proto vyhlašuji Zelený program ODS pro 21. století !" 

Nezisková veřejnost jásá, ombudsmanka si připíjí s Matějem Hollanem, Rychetský se chechtá.

"Nyní, hlavní body Zeleného programu:," nadechuje se Fiala.

"Prrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrvnííííí !"

"Za prvé: Přestěhujeme nádraží," slibuje Fiala.

"Nádrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrražžžžžžžžžžžžžžžžžžžííííííííííííííííííííííííí!", jásá papoušek. Brno jásá, neziskoví aktivisté jásají.

"Za druhé: Místo autobusů budou všude trolejbusy," slibuje Fiala.

"Trrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrroleje !", jásá papoušek, jásá ČEZ, jásá Brno neziskové.

"Za třetí: Vyřešíme problém automobilové dopravy jednou pro vždy. Statutární město Brno bude plně elektromobilní. Dámy a pánové, vzácní LGTB - elektromobily, šaliny, trolejbusy. Podívejme se společně na ukázku: "

Nadšení nebere konce, dav skanduje : "Fiala, Fiala, Fiala !"

"Vážení lidé, přátelé, dovolete pár slov na závěr: Společně Babiše zničíme, stejně jako to nešťastné fáro. To co se nepovedlo za sto let, např. přestěhovat rolu, my zvládneme než přijde Gréta, protože klima si to žádá. Statutární město Brno si zaslouží být první klimaneutrální, džendrfrý, liberální a multikulturní, tolerantní a zelené město Moravy i celého okolního ČR. Budiž nám vzorem tato starodávná, vzácná hrobka, která byla vybudována jako plně klimaticky neutrální, a stále funkční, trvale udržitelná úschovna mumií. Žádné emise, žádné spaliny, jen šaliny ! Jak říkal veliký Zelenin: klimanismus rovná se elektrifikace plus vláda zelených komisařů. Přátelé, lidé, soudruzi: vzhůru k Zeleným zítřkům bez Babiše!"

"Ze - le - nin ! Ze - le nin ! Ať ži - je Ze - le nin !", skanduje zelený dav. I fialový papoušek je vlastně tak trochu docela úplně zelený !

Aktivisté hnutí Dauha se objímají s příslušníky menšin, nezisková organizace Zemřít Brno rozbaluje petiční arch pro čekatele výběrového řízení na pozici klimaneutrální mumie. Za Stanjurou a Němcovou se nafukuje figurína nového maskota Zeleného Brna:

"Franta KoCO2rek, klimám nového klimanáboženství pro všechny Brňany !" 

"Babiše, do koše, Babiše do koše !", skandují mladí, zatímco Cibulka nevěří svým uším: "Cože? Lenin? Masový vrah dějin? Kde to jsem?", dere se ke spokojenému Fialovi s chlebíčkem.

"Co to plácáš, Fialo? Nejdřív Franco v hrobce, a pak Lenin? Zelenin ? Co to má znamenat?", kýve se výhrůžně siderické kyvadélko.

"Klíííd. Buď tolerantní, kámo, " chlácholí Fiala rozzuřeného Cibulku. "Koalice s Emiráty si žádá kompromis. Koncekonců, kdo to byl Lenin? Německý agent, nicht wahr?

Wir schaffen das!"

 

 

 

Autor: Michal Vimmer | středa 18.12.2019 11:06 | karma článku: 33,33 | přečteno: 1312x

Další články autora

Michal Vimmer

Brněnské retro disko

O víkendu se má konat v moravské metropoli na Messegelände jakési retro disko, o kterém každý mluví, ale nikdo neví, co to bude za šlágry. Tak určitě zazní Nejlepší nápad ...

20.5.2026 v 8:14 | Karma: 4,91 | Přečteno: 66x | Diskuse | Politika

Michal Vimmer

Eurobača a jiné pohádky

Žil byl na Beskydech bača a ten choval výstavního irského vlkodava. Jednou spolu odjeli na výstavu psů a doma nechali starého salašnického berňáka. Bernský salašnický pes si spokojeně pustil televizi a otevřel ledničku.

19.3.2026 v 8:27 | Karma: 19,43 | Přečteno: 336x | Diskuse | Politika

Michal Vimmer

Bude Česká námořní iniciativa ?

Fuj, Babiš a jeho parta se jen vykrucuje ! Nepomohl by Polsku, nechce platit Spojencům za obranu jeho majetků ! To naše koalice věrných by se rozdala, protože když nebude 5% HDP na americkou obranu, nebude Nic. OK ?

17.3.2026 v 12:33 | Karma: 19,15 | Přečteno: 388x | Diskuse | Politika

Michal Vimmer

Velký, malý a krutý svět

Když svět řešil Venezuelu, Unás byl důležitější Vémola. 20 let stará vražda pana Mrázka je pro nás jistě zajímavější než Epštajnova mezinárodní seznamka. Natož Čapí hnízdo. Když jde o hodnoty, některé věci prostě musí stranou.

6.2.2026 v 9:01 | Karma: 9,48 | Přečteno: 198x | Diskuse | Politika

Michal Vimmer

Kůň má větší hlavu

V čem je mravní převaha fešáckého motorkáře nad fešákem za volantem, to voliči Motoristů nevysvětlíte. Nevěřící prostě odjakživa těžko chápou katechismus a neznají životopisy svatých. Obrácení sv. Havla na Pavla jim nic neříká.

2.2.2026 v 13:43 | Karma: 15,55 | Přečteno: 494x | Diskuse | Politika

Nejčtenější

Jak dobře znáte Evropu? Otestujte se před letní dovolenou

Mířit na Teide za turistikou nemusí nutně znamenat dobývání jejího vrcholu....
vydáno 16. července 2026

V Evropě si každý najde to své – od pláží přes horské túry až po historická města plná památek. Jak...

Třesně vs. mléko. Znáte mýty o jídle?

Ve Vizovicích mají nejmladšího zmrzlináře v Česku, šestnáctiletý Jindřich...
vydáno 15. července 2026

Strašily vás babičky bolavým břichem po zapití třešní nebo angínou z bleskově snědené zmrzliny v...

Chtěla zkrášlit svět své dceři. Dnes její muraly obdivují tisíce kolemjdoucích

Věra Kopková začala malovat zdi pro svou dceru.
18. července 2026  7:56

Šedé rozvaděče, oprýskané zdi nebo nevýrazné ploty dokáže proměnit v barevná díla plná rostlin,...

Proč jsme unavení, i když nic neděláme? Častou příčinu většina lidí přehlíží

Restart nervového systému: proč jsme unavení, i když vlastně nic neděláme?
20. července 2026  6:09

Mnoho lidí zažívá zvláštní typ únavy. Ne tu fyzickou po sportu nebo náročném dni na nohou, ale...

Nejroztomilejší fotogalerie prázdnin je tu. Zoo se chlubí novými mláďaty

Dvě květnová koťata karakalů v Zoo Praha přišla na svět pod širým nebem, a...
15. července 2026

Zvířecí školky se během léta pořádně rozrostly. Návštěvníci mohou v Brně pozorovat šest malých...

Čtyři roky od požáru v Českém Švýcarsku se pod břízami skrývá rozmanitá flóra

Čtyři roky od požáru v Českém Švýcarsku se pod břízami skrývá rozmanitá flóra
22. července 2026  13:43,  aktualizováno  13:43

Spáleniště v národním parku České Švýcarsko působí čtyři roky od největšího lesního požáru v...

D1 u Prahy uzavřela nehoda osobního auta a motocyklu, dva lidé jsou zranění

ilustrační snímek
22. července 2026  13:34,  aktualizováno  13:34

Dálnici D1 mezi Průhonicemi a Čestlicemi u Prahy uzavřela dnes odpoledne nehoda osobního auta a...

Nejdelší názvy ulic, náměstí a prostranství v Praze. Než je vyslovíte, ujede vám tramvaj

Toto je náměstí Bohumila Hrabala v Libni. Většinu plochy zabírá autobusové...
22. července 2026  15:15

Spočítali jste si někdy, kolik času vám sebere v životě vyslovování jmen, názvů a pojmenování? A...

Policisté pravomocně odložili případ údajného zmizení věcí z S-centra v Hodoníně

Kraj se už dříve rozhodl, že budovu S-centra, kterou zničilo loňské tornádo,...
22. července 2026  15:12,  aktualizováno  15:12

Jihomoravští kriminalisté pravomocně odložili případ související s údajným zmizením majetku v...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 509
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1087x
autor: 96 hodin u Vokouna na statku (1998, komiks), Pleonasmus (2000, novela ), Bad Design (2008, ilustrovaný román)
"Že tomu nerozumíte, neznamená, že nemám pravdu." (Berlioz)

 

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.
×